2018 Model Opellerde Özel Tüketim Vergisi Ötv Fiyatlari

2002 yılında Avrupa Birliği’ne giriş kapsamında ülkenin ve şartlarının uyumlu hale getirilmesi amacı ile 4760 sayılı kanunla kabul edilen; çevreye zararlı, sağlığa zararlı ve lüks olan mal ve ürünlerin ilk alımında ve ithalatında matrah fiyatı üzerinden oransal olarak hesaplanarak tüketiciden temin edilen vergiye Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) denir. Özel Tüketim Vergisi (ÖTV); vergi alınan mal ve ürünlerden de anlaşılacağı üzere Avrupa’da sosyal eşitlik ve fayda sağlaması amacı ile yürürlüğe konulmuş, ülkemizin de Avrupa Birliği’ne girme çabası dahilinde uygulama haline geçirilmiştir.

 

Otomobillerde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV)

Bahsedildiği gibi lüks, insan veya çevre sağlığına zarar durumu içerisinde bulunan ürünlerden biri olan otomobillerden de Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) alınmaktadır. Kanunlar ile mecburiyeti bulunan bu durum içerisinde; Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranları motor silindir hacmi ve aracın ülkeye alınırken ödenen fiyatına göre farklılık göstermektedir. Ancak özellikle belli durumlarda Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranlarında değişiklik ve indirim yapılabilir. Bu özel durumlardan en önemlisi ise engellilik durumudur. Türkiye Cumhuriyeti’nin engelli vatandaşları alacakları otomobillerde belli oranlarda Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indiriminden faydalanabilirler. Ancak bunun için gerekli belgelere ve şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Değişen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranları, indirimler, kampanyalar ve engelli Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yetkili satış bayilerini ziyaret edebilir ya da resmi web siteleri üzerinden daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Opel Özel Tüketim Vergisi (ÖTV)

Hız, tutku, estetik, performans, teknoloji, genç, yaşlı, aile ve daha bir çoklarını söyleyince akla Dünya’da ilk gelen otomobil markası olan Opel’den alacağınız modellerde de diğer otomobillerde olduğu gibi kanuni yükümlülük ile Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödemek zorunludur. Farklı motor hacimleri ve farklı fiyatlar ile Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranları değişen Opel modellerinde; motor hacmi ve matrah fiyatı arttıkça Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) de artmaktadır. Ancak engelli vatandaşlarımız için farklı bir durum söz konusudur. Engelli vatandaşlarımız standart olarak belirlenen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranları üzerinden değerlendirilmezler, özel bir Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi dahilinde istedikleri Opel modeline sahip olabilirler.

 

Opel Corsa Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatı

Opel’in yıllardır değişmeyeni ve Opel diyince akla ilk gelen isimlerden biri olan Corsa için istenen rakamlar 67.500 TL ile 100.300 TL arasında değişiklik gösterirken; bu fiyatlar üzerinden istenen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) fiyatları ise 17.752 TL rakamı ile 28.333 TL rakamı arasında karşımıza çıkmaktadır.

 

Opel Astra HB Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatları

Opel’in üst düzey teknoloji ve eşsiz tasarımı ile donatılmış 5 kapı hatchback modeli olan Astra’da ise anahtar teslim fiyatları 93.700 TL ile 136.100 TL arasında bulunurken, Astra için istenilen Opel Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) fiyatları ise 26.468 TL ile 43.252 TL arasında değişiklik göstermektedir.

 

Opel Astra Sedan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatları

Astra’nın eşsiz tasarımının geniş iç hacim ve lüks ile birleştirildiği Opel modeli olan Astra Sedan için ise fiyat aralığı 69.900 TL ile 136.900 TL olarak belirlemiş durumda. Bu fiyatlar üzerinden hesaplanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) fiyatları ise 19.745 TL ile 35.768 TL olarak karşımıza çıkıyor.

 

Opel Crossland X Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatları

Opel’in sınır tanımayan modeli olan Crossland X’te ise fiyatlar 96.500 TL ile 118.700 TL arası olarak belirlenmiş durumda. Bu model için, bu rakamlar üzerinden istenilen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) fiyatları ise 27.259 TL ile 31.034 TL arasında bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.