2018 Model Volvo S90 Özellikleri

D5 serisinin dikkat çeken modellerinden birisini oluşturmaya devam eden bu yeni model araç eşsiz özellikleriyle dopdolu. Aracın taşıdığı tüm sıra dışı nitelikler aslında onu farklı kılan özellikler arasına katmaktadır. Bu da volvo s90 2.0 özellikleri otomobilin her anlamda kusursuzluğu anlamına gelivermesi adına gerçekten de önemli bir konuyu meydana getirmektedir.

Motor ve Performans

2018’in en büyük atağı İsveç markasından geldi. Volvo’nun bu yeni modeli gerçekten de görenlerin  dönüp dönüp bir kere daha baktığı pek çok özelliklerle donatılmış durumdadır. Nitekim dizel yakıt tipinin yer aldığı E segment otomobil toplamda 235 hp beygir gücüne sahip. Öte taraftan otomobil azami olarak 480 nm tork üretebilme kapasitesine sahip azami hızı saatte 230 km olarak gerçekten de sınırları zorlayan sıra dışı nitelikleriyle gerçekten de eşsiz bir performansının var olduğunu kesinlikle söylemektedir. Otomobilin ortada duran sıra dışı bir diğer özelliği yine azami devir kapasitesi. Aracın yeni volvo toplamda 4000 d/d azami devir kapasitesinin de var olduğunu her açıdan dikkate almak gerekecektir. Tümüyle ortada duran bu eşsiz nitelikler de onun her bakımdan kaliteden ödün verilmeksizin dikkate değer üst düzey özelliklerini bir arada tutmaktadır.

Tasarımı

Otomobilin sahip olduğu eşsiz özelliklerinden birisi olarak 4963 mm uzunluğunun ve de 1443 mm yüksekliğinin var olmasıdır. Tüm bunlar da onun sıra dışı yaklaşımları arasında gelen seçkin niteliklerini oluşturması açısından önde duran volvo s90 niteliklerini bir arada tutar. Yine otomobil her açıdan 5.1 lt /100 km ortalama yakıt tüketimi gerçekleştirmektedir. Aracın tasarımı  adına söylenebilecek bir diğer detay Sedan gövde tipine dayanarak 4×4 çekişli tasarıma sahip olmasıdır.

Temel Ölçüler

Aracın bagaj hacmi adına maksimum 500 litreye varan ölçüsünü kesinlikle söylemek gerekir. Öte taraftan elektrikli bagaj kapağı taşıma korumasının da bagaj hacmine dair dikkat çeken bir diğer özelliği olarak söylemek mümkün. Aracın volvo s90 fiyatı 17 inç çelik alaşımlı jantının tabanı 225 mm genişliğinde olacak şekilde tasarlandı. Öte taraftan kriko, ilk yardım kiti ve reflektörden oluşan ilk yardım malzemesinin yer aldığını da söylemek gerekir.

Deriden koltuk tasarımı bulunup toplamda 5 adet koltuğu bulunmaktadır.

Isıtma ve Aydınlatma Sistemi

2018 model otomobilin cleanzone hava  kalite sistemine dayanan otomatik klima sistemi tercih edildi. Aydınlatma sistemi olarak ise LED tip farların tercih edildiğini kesinlikle söylemek gerekir. Zaten  aracın sportmen bir duruşa sahip olması ve karizmatik bir dış görünüm kazanmasında bu farların çok önemli katkısının yer aldığını kesinlikle dile getirmek gerekir. Öte taraftan araçta ani frenleme lambaları ve arka tavanda volvo s90 ötv fiyatı üçüncü stop lambasının da yine farklı bir tasarım oluşturduğunu kesinlikle dile getirmek gerekir. Tümüyle ortada duran bu ısıtma ve aydınlatma sistemleri de yeni model Volvo’nun eşsiz tasarımlarıdır.

Garanti ve Fiyat

Aracın 463 bin liradan başlayan esnek ödeme imkanıyla net fiyatı bulunmaktadır. Araç volvo s90 2.0 ötv fiyatı 3 yıl süreyle 100.000 km mekanik ve 12 yıllık süreyle de paslanmazlık garantisine dahil. Öte yandan garanti kapsamı süresince her anlamda sınırsız yol yardım hizmetine sahip olduğunu da kesinlikle dikkate almak gerekir. Garanti dışında ötv bilgilerine ilişkin olarak aracın net 4317 TL yıllık ötv borcu bulunmaktadır. Bu özellikler bakımından aracın tamamen tüm bu ortada duran niteliklerine dayanarak tamamen dört dörtlük olmaya devam eden sıra dışı niteliklerinin var olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Böylece her açıdan volvo  s90 resimleri otomobilin sıra dışı yönleriyle kullanılması onun farkını ortaya koyan tüm nitelikleriyle en yakın yetkili satıcılarına sürücüleri beklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.