Alfa Romeo Giulietta 1.6 Özellikleri 

Alfa Romeo yepyeni 2018 model aracıyla sınıfının birincisini milyonlara tanıştırdı. Aracın sahip olduğu özellikler arasında öne çıkan yenilikleri arasında kuşku yok ki dış tasarımı gelmektedir. İtalyan tasarımının kusursuz Alfa Romeo Giulietta 1.6 Özellikleri çizgilerini ve renklerini tümüyle üzerinde hissettiren bu araç her anlamda tamamen sıra dışı olma özelliğiyle farkını yansıtmaktadır.

Temel Özellikleri

Aracın C segment sınıfına dahil olduğunu her şeyden önce ifade etmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra hatchback kasa tipinin en başarılı örneklerinden biri olmaya her açıdan devam etmiş durumda. Ayrıca yeni alfa motor tipi olarak yine bir önceki modellerdeki içten yanmalı standart tipin tekrar edildiği bilinmelidir.

Yakıt tipi dizel olan bu araç 2018 model olarak 1598 cc silindir hacmine sahip ayrıca 4 adet silindir kapasitesi de yine dikkat çeken bir diğer yeniliklerinden olma özelliğiyle karşımıza çıkmış durumdadır.

Motor

Araç azami olarak saatte 195 km hız yapabilme özelliğini taşımaktadır. Bunun yanı sıra yine 120 hp beygir gücüne sahip olan bir araç olarak araç 4000 d/d yapabilme unsuru da bulunuyor. Tümüyle ortada duran alfa romeo tüm bu nitelikleri elbette söz konusu aracın sahip olduğu sıra dışı özellikler arasında yer alması adına gerçekten de son derece önemli bir konu olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Üstelik sahip olduğu sıra dışı unsurlarından bir diğeri olarak aracın 320 nm azami tork kapasitesinin de bulunduğundan kesinlikle söz etmek gerekmektedir.

Yakıt Tüketimi & Emisyon

2018 model Alfa Romeo’nun yine dikkatlerden kaçmayan bir diğer yeniliği olarak gerek şehir içinde gerek şehir dışındak yakıt tüketimindeki inanılmaz derecede tasarruf sağlaması gelmektedir. Araç şehir içi 4.9 lt / 100 km alfa romeo fiyatı yakıt tüketimi sağlarken şehir dışı olarak 3.3 lt / 100 km özelliği taşır. Tüm bu nitelikleriyle birlikte yine aracın 103 g/km CO² emisyon durumu bulunmaktadır. Bütün bu özellikleri de aracın gerçekten de yakıt tasarrufu denildiği zaman en iddialı Alfa Romeo modellerinden biri olduğu gerçeğini öne çıkarmaya devam etmesi adına son derece önemli bir konuyu teşkil etmektedir.

İç Döşeme

Araçta yine dikkat çeken bir diğer detay iç tasarımında şekillenmiş durumdadır. Buna istinaden söz konusu aracın sahip olduğu bir özellik olarak beş koltuklu kumaştan döşeme koltukları bulunuyor. Ortası gri siyah renk koltuk tasarımının yanı sıra güneş gözlüğü, bardak tutucu gibi eşya gözlerinin de bulunması önemli bir tasarımdır. Ayrıca aracın alfa romeo giulietta ötv fiyatı sahip olduğu yenilik olarak manuel koltuk ayarlama özelliğinin bulunması da dikkat çeken özelliğidir. Tümüyle bu özelliklerinin ötesinde ayrıca LCD multimedya ekranının var olduğunu kesinlikle dkkate almak gerekir. Ayrıca aracın alfa romeo resimleri radyo uygulaması da bulunuyor. LCD ekran tam 5 inçliktir. Araçta aux ve usb ses girişi bulunmakta olup ayrıca ses sistemi denilince DVD Player, unconnect müzik sistemi de yine dikkat çeken özelliklerini oluşturur. Aracın direksiyonu elektrik tip olup deriden imal edilmiştir. Bir diğer yeniliği olarak direksiyon üzerinde multimedya butonlarının da bulunması dikkat çeken bir diğer detay olarak görülür.

Fiyat ve ÖTV

2018 Alfa Romeo yılda alfa romeo giulietta 1.6 ötv fiyatı 1553 liralık bir özel taşıt vergisine tabidir. Bunun yanı sıra yine araç 155 bin liradan başlayan fiyat teklifleriyle herkesin sahip olabileceği bir otomobil modelidir. İtalyan tasarımının bu çok özel göz alıcı tasarımına dayanan aracını her anlamda kullanmak ve onun sahip olduğu tüm nitelikleri birer birer öne çıkarmak her açıdan dikkat çeken eşsiz unsurları arasında gelmesi adına son derece sıra dışı bir yanını teşkil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.