Aston Martin’in Rapide S Güzelliği

Lüks tasarımıyla göz doyuran Aston Martin Rapide S, üzerinden adeta asalet akan İngiliz markalı bir spor arabası. Oldukça kaliteli malzemelerle donanmış dört kapılı Aston Martin Rapide S, sade tasarımlardan hoşlanan ve asaletinden ödün vermeyen sürücülerin tercihi oluyor.

İç Tasarımı

Aston Martin ruhunu taşıyan ama diğerlerinin arasında sivrilen bir karaktere sahip Rapide S, kapılarını açar açmaz büyüleyici dünyasına davet ediyor. Davetkar koltukları en üst kalite malzemelerden üretildiğinden uzun yolculuklarınızda konforunuzdan sorumlu oluyor. Orta konsol ise koltuk mesafesinden daha yüksek bir noktaya sabitlendiği için oldukça kullanışlı. Bardak koymak için ayrılmış bölümleri bulunan bu konsol aynı zamanda kol desteği olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca çeşitli noktalarda bulunan klimaları sayesinde yolcular birbirinden bağımsız olarak sıcaklık ayarını yapabiliyorlar. Cam tasarımlı düğmeler ve piyano siyahı ön panel modern bir havanın esmesine yardımcı oluyor.

Dış Tasarımı

Alüminyum kaplı ızgara tarzıyla göze çarpan ve sert bir imaj çizen Aston Martin Rapide S’in duruşuyla kazandığı karakter asi bir görünüme ulaştırıyor. Aynı zamanda şıklığından da ödün vermeyen Rapide S’in bagaj kısmındaki kıvrımlar sadeliğine nadide bir hareket katıyor. Yüksek hızdaki aerodinamik stabiliteyi yükseltebilmek için dizayn edilen bu yapı ve difüzör, arabanın alt kısmındaki hava akımını düzenleme konusunda oldukça başarılı. Spor araba çizgisinden de çıkmadan asil bir görünüme ulaşan Aston Martin Rapide S, yepyeni yapısıyla oldukça işlevsel.

Teknik Özellikleri

Dört koltuğu ve dört kapısı bulunan Aston Martin Rapide S’in alüminyum ve kompozit gövdesi bulunuyor. LED arka lambaları ve yan sinyal lambalarıyla tamamlanmış olan Rapide S’in ekstrüzyonlu bağlı alüminyum VH gövde yapısı mevcut. Karbondioksit emisyonu 300 g/km olan motoru, ön tarafta orta kısımda konumlanmış olup arka çekişlidir. 6,0 litrelik V12 motora sahip Aston Martin Rapide S, yüksek kalitede bir performansın sözünü veriyor.

130 milisaniyede vites değiştirme kapasitesiyle çağın hızına yetişiyor. Vites yapısı sayesinde kısa sürede devir düşürülebilen Aston Martin Rapide S’te yolculuklar, kaçabileceğiniz bir inziva alanı kadar sessiz oluyor. Hıza duyarlı olan direksiyonu hidrolik destekli ve isteğe göre ayarlanabilir. Elektronik park freni sayesinde daha rahat bir park etme sürecinin adımı da atılmış oluyor. ABS, EBD ve EBA gibi sistemlerin varlığı günlük sürüşlerinizi daha güvenli hale getiriyor. Otomatik hız kontrolü, uzaktan kumandalı merkezi kilit ev bagaj açma fonksiyonu, alarm ve immobilizerin varlığı başka hiçbir endişeye mahal vermeden sadece sürüşün tadını çıkarmayı vadediyor.  Yol bilgisayarı ve LED harita okuma ışıkları da yolculukların en büyük dostu oluyor.

Aston Martin Rapide S Fiyatı

Adeta bir asilzade izlenimi veren ve minimalist bir görünüm kazanmış olan Aston Martin Rapide S, tutkunu olanlarına yurt dışı satış fiyatıyla karşılık veriyor. Tavsiye edilen satış fiyatı 475.000 € olan Aston Martin Rapide S için en yakın galeriyi ziyaret edebilirsiniz.

Aston Martin Rapide S ÖTV Fiyatı

İngitere’de üretilen lüks sedan model bir spor araba olan Aston Martin Rapide S ile rahat bir kalkış ile hızın doruklarına ulaşmanın hayalini kuruyorsanız benzersiz özellikleriyle satışta olan bu araç için en yakın satış bayisine uğrayarak 1.346.498 ÖTV fiyatına sahip olan bu aracı almadan evvel test sürüşüne çıkabilirsiniz.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments