Audi A5 Sportback 1.4 Özellikleri

Audi’nin yepyeni spor otomobil tasarımı A5 modeli 2018 modeliyle göz alıcı çizgisi, rakiplerini kıskandıracak eşsiz görünümü ve de üstün süratli performansıyla gerçekten de iddialı bir model olmaya devam ediyor. Uzun bir süreden beri dört gözle beklenen bu yepyeni araç her anlamda sürücüsüne birbirinden alışık olmayacağı akıllı teknolojik tasarımları, eşsiz performans ve sıra dışı özellikler sunmaya hazırlanıyor. Bu da onun ne kadar üstün bir teknolojiye sahip olduğunu bir kere daha meydana getirmektedir.

Temel Özellikleri

2018 model spor otomobil güçlendirilmiş ve yenilenmiş şasi ile dikkat çekiyor. Elbette dikkat çeken Audi A5 Sportback 1.4 Özellikleri Coupe ile Avant karıştırılarak ortaya tamamen sıra dışı bir harikulade sanat eserinin ortaya konulmuş olması dikkatlerden kaçmıyor. Bunun yanı sıra 1470 kg boş haldeki ağırlığı 1386 mm’lik yüksekliğine uyum sağlamış durumdadır. Bu özelliğinin yanında aracın 80 kilonun üzerinde hafifletilmiş olan teknolojisi de onun dikkat çeken bir diğer yanlarından sadece bir tanesini oluşturması adına gerçekten de son derece audi a5 önemli bir durumdadır.

Tümüyle ortada duran bu seçenekler yönüyle değerlendirildiği zaman her açıdan kaliteden ödün verilmeden rahatlıkla herkesin kullanabileceği bir model olduğunu kesinlikle dile getirmek gerekecektir.

İç ve Dış Tasarım

Aracın performansı da elbette eşsiz ancak yine de dış tasarımındaki mükemmelliyetçi duruşla iç tasarımındaki akıllı teknoloji ve yenilikçi üstünlüğü daha ağır basıyor. Aracın öne çıkan audi a5 fiyatı iç tasarımlarından biri kuşkusuz S tipi spor deri koltuklar. Bunun yanında baklava dikişli olarak birinci sınıf işçilikle tasarlanan bu tasarım da aracın iç tasarımı adına ilk dikkat çeken yeniliğidir. Özellikle yaz aylarında bunaltan sıcaklıklardan bir an olsun kurtulmak isteyenler için panoramik cam tavan sistemi de yine dikkat çekiyor. Elbette bu iç mekan tasarımında audi a5 ötv fiyatı dikkati 3 kollu multi fonksiyonel ısıtmalı deri direksiyon da çekmektedir. Özellikle kış aylarında sürücülerin ısı dengesini koruyan ve direksiyon hakimiyetini arttıran özelliğiyle gerçekten de son derece önemli bir özelliği meydana getirmeye devam eder.

Akıllı Tasarım ve Teknik

Audi A5 spor otomobilin akıllı tasarımla donatılmış birçok yönleri vardır. Fakat bunlardan yalnızca en çok dikkat çekenlerinden 3D ortam aydınlatma teknolojisidir. Bu tek tuşla ayarlanabilen özelliği ile aracınızı ister romantik bir gece atmosferine ister loş bir ortama isterseniz güneş gören güpegündüz bir mekana dönüştürebilirsiniz. Bunun yanı sıra yine 3D teknolojisi ile audi a5 sportback 1.4 ötv fiyatı eşsiz ses teknolojisi de yine onun dikkat çeken bir diğer özelliğini meydana getirmesi bakımından son derece önemli bir özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tümüyle ortada duran bu nitelikler sonucunda elbette yine bambaşka unsurları arasında gelmesi adına 1.4 TFSI dinamik motor tipine sahip bir araç olduğunu kesinlikle dikkate almak gerekir. Bunun yanı sıra tam 140 beygir gücündeki motor hacmiyle gerçekten de süratten de ödün vermemektedir. Elbette bütün bu özellikleri neticesinde gerçekten de araç her bakımdan dikkat çekiyor.

Fiyatı

Son olarak aracın dikkat çeken bir diğer özelliği ötv indirimile birlikte fiyatıdır. Araç ülkemizde yeni piyasaya çıktığı için ekonomik dalgalanmalardan az da olsa etkilenmektedir. Ancak yine de sürücülere her anlamda sıra dışı özellikler sunarak tüm herkesin cebini yakmadan ekonomik satış fiyatı üzerinden sahip olmayı sağlar. Ancak kesinlikle Audi a5 resimleri marka araçların yetkili satış ofislerinden araçlara ulaşmak gerekmekte ve hem orijinal hem de 0 km bir spor otomobilin her anlamda olması için tümüyle somut adımlar atılmış olunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir