Audi A6 Avant 4.0 Özellikleri

Yeni Audi A6 

Audi’nin göz kamaştıran, büyüleyici yepyeni modeli sonunda tutkunlarının görüş gününe çıktı. Tüm özellikleriyle gerçekten de yepyeni olmayı çoktan hak etmiş olan bu model her açıdan kullanıcılarının gerek kusursuz audi a6 avant 4.0 özellikleri performans gerekse estetik görünüm özelliklerinin tümünü yansıtma kapasitesine sahip olması bakımından gerçekten de farkını yansıtan bir otomobil olma yolunda kararlılıkla ilerlemeyi sürdürmektedir. Bu nedenle her anlamda kendine has tüm bu dokusuyla oldukça dikkat çeken yanlarının var olduğu dikkat çekiyor.

Genel Bakış

Aracın tasarlanma amacı hafiflik teknolojisine dayanır. Bu nedenle araç gerçekten de çok hafif bir şekilde tasarlandığı için yüksek hız yapabilme özelliği ve sürücüsüne tam kontrol sunabilme özellikleriyle dikkat çekmektedir. Ayrıca yeni audi aracın geceyi gündüze çevirebilen Matrix LED farları da yine dikkat çeken bir diğer yenilik olma özelliğiyle karşımıza çıkmaktadır. Aracın geniş hava menfezi, sportmen karakteri onun gerçekten de rakipsiz olduğunu şimdiden ortaya koymaktadır.

Araçta yepyeni bir özellik olarak Audi Drive Select sistemi de yine dikkat çekiyor. Gideceğiniz yere hızlı mı yavaş mı, konforlu mu yoksa normal modda mı gitmek istediğinize sadece tek bir tuşla karar vererek yolun başlangıcından bitimine kadar bu seviyeyi koruyarak otomatik programlandırılmış haliyle gitmeniz mümkün olacaktır. Bu nedenle audi a6 otomobilde dinamik, konforlu, otomatik ve manuel olmak üzere dört farklı sürüş modu bulunmaktadır.

Elbette aracın sahip olduğu birbirinden tarz renk seçenekleri üzerinde de kesinlikle durmak gerekecek. Tarzınıza göre ister siyah ister gri ister audi a6 avant ötv fiyatı beyaz ister kırmızı hangi renk olursa olsun tüm renkler hep aynı yola çıkar…

Motor

Araç hafifleştirilmiş teknolojiye dayanarak üretildiği için daha düşük ağırlık daha yüksek güç ve tork anlayışı ile üretildi. Bunun bir sonucu olarak aracın toplam sekiz silindirin yarısını kendiliğinden devre dışı bırakma sistemi ile daha süratli ve bir o kadar da emniyetli sürüş keyfi yer almaktadır. Bu bakımdan 560 hp beygir gücündeki audi a6 avant 4.0 ötv fiyatı motor ile TFSI motor tipi bulunmaktadır. Yine performansı arasında 0-100 km aralığında sadece 3.9 saniyede hızlandırma kapasitesine sahip olarak da dikkat çekicidir.

İç ve Dış Donanım

Aracın matrix tip LED farları bulunmaktadır. Bu far teknolojisi ile gece görüşünü adeta gündüze dönüştüren bir aydınlatma teknolojisinin var olduğunu kesinlikle ifade etmek gerekecektir. Bir diğer yeniliği ise söz konusu otomobil dış donanım olarak sedef kırmızısı misano renkleri, opak gri ve tonları, sedef orman yeşili, metalik renkler ve daha birçok renk seçenekleriyle dikkat çekmektedir. Aracın iç tasarımında da bir hayli yeniliklerin var olduğunu söylemek mümkün.

Elektrikli ayarlanabilir iç koltuklar, ön bel desteği, spor tip ve elbette deri döşeme koltuk olarak gerçekten de iç tasarımı olarak da standartların üstünde bir tasarımının var olduğundan kesinlikle söz etmlemiz gerekecektir. Aracın multimedya tuş destekli spor direksiyonunu da yine dikkate almak gerekir.

Akıllı Tasarım

Aracın tüm bu özelliklerinin yanı sıra akıllı tasarımları da bir hayli fazla. Bunlar arasında özellikle hırsızlık durumlarına karşı devreye giren akıllı alarm sensörü bulunmaktadır. Elektrikli bagaj kapağının açılır açılmaz devreye girebilen bu sensörüyle her türlü güvenlik sorunlarına karşı korumada yer alırsınız. Akıllı bir diğer yeniliği ise park asistanı olarak bilinen hem geri geri hem de ileri park durumunda yardımcı olan sensörüdür.

Aracın audi a6 resimleri matrix aydınlatma teknolojisi de gerçekten de akıllı tasarım grubuna girer. Çünkü bu aydınlatma teknolojisi sayesinde gece sürüş durumlarında dahi sanki gündüz aracınızı kullanıyormuşsunuz izlenimi yaratır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.