Audi A7 Ötv Fiyatı 

     Prestij ve kalitenin bir arada bulunduğu, üstün Alman mühendisliğinin ve markanın devrimsel tasarım felsefesinin bir eseri olan yeni Audi ile otomobil adeta yeniden yaratılıyor. Aracın en büyük özelliklerinden biri opsiyonel olan %60’dan daha fazla görüş açısı sunan, panoramik cam tavan. Yine opsiyonel olarak sunulan ısıtmalı ön ve arka koltuklar ile konfor sunan Audi A7 Sportback özellikleri ile tam bir kalite ve prestij ürünü. 

     Kendinden Emin Net Çizgiler

     Karakteristik yapısı, tasarımı ve efsane quattro çizgilerinden aldığı güç ile bir heykeltıraşın elinden çıkmış sanat eseri gibi duran Audi A7, lüks sınıfın standartlarını yeniden şekillendiriyor. Aracın ön kısmında yer alan alçak ve geniş ön panjur ve hava kanalları aracın göze çarpan ilk detayları. Aracın farları da devrim yaratacak nitelikte, farlar içinde yatay olarak uzanan 12 adet ışık şeridi ile HD Matrix LED aydınlatma sistemi aracın en dikkat çekici noktalarından biri. Bu farlar dijital dünyanın temellerini oluşturan 1 ve 0’lara ithafen hazırlanmış.

     Bir üst modeli olan A8’den izler taşıyan A7 detaylı bakıldığında kendine has özelllik ve ayrıntıları ile dikkat çekiyor. 39 farklı sürüş destek birimi ve 400’e yakın özelleştirilebilir fonksiyon ise aracın diğer dikkat çekici özellikleri.

     21 inch jantlar, 10.1 inch boyutunda multimedya ekranı, klima ayarları için 8.6 inch ve 12.3 inch ölçülerinde dijital gösterge paneli (Audi virtual cockpit) araç için sayabileceğimiz diğer özellikler arasında yer alıyor. 

     Koyu Gri, Sirrus Metalik Gümüş, Kasırga Gri, Matador Kırmızısı, Açık Kırmızı, Kestane Kahverengi, Siyah, Mavi İnci, Yıldız Mavisi, Gümüş Gri, Beyaz, Buzul Beyazı gibi geniş bir renk seçeneğine sahip A7’nin çarpıcı renklerine hayran kalacaksınız. Audi A7 resimleri sizlere bu renkler hakkında bilgi verecektir.

    Verim Sağlayan Hibrid Sistem

     A7’de daha fazla performans ve verimlilik almak amacıyla, tüm motor seçeneklerinde küçük bir hibrid sistem kullanılmış. MHEV adı verilen bu yapı 48 voltluk bir elektrik sistemi ile fren gücünün geri kazanılması prensibine dayanarak, araç 55 – 160 km/h süratleri arasında ilerlerken geleneksel motoru devre dışı bırakıp elektrikli motor ile sürüşe imkan tanıyor. Kullanılan bu teknoloji de büyük bir verimlilik anlamına geliyor.

     Sağ Ayağınızın Altındaki Güç

 A7’nin motoru ise tam bir güç makinası 500 nm tork ile 335 beygir güç üreten 3.0 litre V6 (55 TFSI) motor ile 0’dan 100 km/h hıza 5.3 saniyede ulaşan aracın maksimum hızı saatte 250 km olarak belirtiliyor. 3.0 TDI modeli ise 286 beygir güce sahip. TFSI modelinde 7 ileri S-tronic şanzıman bulunurken, TDI modelinde se sekiz ileri tiptronik şanzıman kullanılmış. 

      Yakıt tüketimine bakacak olursak, TDI motorda 100 km’de 6.4 lt şehir içi tüketim, 5.4 lt şehir dışı tüketim ve 5.8 lt ortalama tüketime sahip araç, TFSI motorda ise 100 km’de  9.3 lt şehir içi, 5.9 lt şehir dışı ve 7.2 lt ortalama tüketime sahip.

     Fiyat 

     Audi A7 fiyatı aracın model ve donanım seçeneklerine göre değişmektedir. A7 Sportback 55 TFSI quattro 340 hp S tronic 150.070 Euro ve A7 Sportback 50 TDI quattro 286 hp tiptronic 146.137 Euro’dan başlayan anahtar teslimi fiyatlar ile satılmaktadır.

    ÖTV

Üstün özellikleri eşsiz bir araç olan A7 Sportback 55 TFSI quattro 340 hp S tronic ötv fiyatı (%160) 77.907 Euro ve A7 Sportback 50 TDI quattro 286 hp tiptronic ötv fiyatı (%160) 75.856 Euro olarak belirlenmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.