Audi A8 Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Yeni A8 Serisi Hakkında

Audi markasının 1994 yılından beri piyasaya sunmakta olduğu A8 serisi için tüm uzmanların ortak görüşü markanın adeta amiral gemisi niteliğinde olduğudur. Nitekim Audi markası yetkilileri de bu araçlar üzerinde düzenli olarak yapılan AR GE çalışmalarına istinaden en son serilerini piyasaya sunmaktadır. Dördüncü nesil olarak tarif edilen yeni A8 geride bıraktığı üç nesile göre ciddi farklılıklar arz etmektedir.

Bu farklılıkların en başında  yeni Audi A8 özellikleri bakımından en büyük farkıhız noktasında yaratmaktadır. Otoyolda saniyede 60 km gitme özelliğine sahip olan bir araç olması en ciddi farklılıklarından bir tanesidir.

Diğer A8 özellikleri hakkında da en ana hatları ile bilgi vermek gerekir ise tasarım olarak bakıldığında çok daha sofistike bir görünümü olduğu ortadadır. Bu araçlar için söylenebilecek en temel durum yeni Audi A8 araçlarda teknoloji ile lüksün birleştiği ve böylece çok farklı kesimlere net bir biçimde hitap edebildiğidir. Yüksek otonom sürüş için geliştirilen dünyada ki ilk otomobil olması aracın en önemli farkıdır.

Motor Özellikleri

Audi A8 motor özellikleri bakıldığında ise 3.0 litre hacme sahip bir motor olduğu firma yetkilileri tarafından ifade edilmektedir. Güç ve sağlamlık açısından bakıldığında da markanın diğer serilerinden çok daha ileri boyutta olan bir motor yapısına sahiptir.Ayrıca burada alıcıların karşısına hem benzinli hem de dizel olmak üzere iki farklı seçenek çıkmaktadır.

İç Donanımsal Yapı Hakkında 

Audi markasının amiral gemisi olan bu aracın iç mekanı ise oldukça görkemlidir. Alanında en son teknoloji ile bu araç için özel olarak geliştirilmiş olan Audi A8 sesli komut sistemi mevcuttur.Hızla tepki verebilen bu sistemde İngilizce ve Almanca dil seçenekleri yer almaktadır.

Merkezi sürücü asistani iç mekan da göze çarpan bir diğer önemli olan detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Yenilikçi dokunmaktik ekranı vardır. Üstelik tüm bunlarda kendine has bir tasarım olmasından dolayı çok özel beklentilere hitap eder yeterlilikte olan bir araçtır.

Renk Seçenekleri 

Audi A8 resimleri incelendiğinde de görüleceği üzere beyaz, koyu gri, metalik kahve, metalik mavi, silver, siyah ve nougat kahvedir.

Bu araçlar karbon, magnezyum, çelik ve alüminyumdan üretilen son derece özel araçlardır. Kullanıldığı zaman veya test sürüşlerinde denendiği zaman her yaştan her kesimden insana hitap edebildiğidir ki özellikle iç mekanda yaratılan konfor çok değişik kesimlerin beklentilerine aynı anda yanıt verebilecek yeterlilikte olduğunun net bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Araçta kendilerinin ifade ediş tarzıyla aktif yürüyen bir aksam isimli teknoloji olduğundan özellikle sürüş keyfini yaşamak isteyenler için ideal olan bir araçtır. Bunun yanı sıra gürültü kontrol alt yapısı ve süspansiyon açısından da üstün özellikleri olan bir yapısı mevcuttur.

Diğer Özellikleri Hakkında

Audi Adır.8in 505 litre bagaj hacmi, 72 litre depo kapasitesi vardır. Toplam ağırlığı 2050 kg değerindedir.

Audi A8 Fiyatı

Audi A8 fiyatı normal olarak aracın kendi içinde yer alan alt modellere bağlı olarak farklılıklar arz edebilmekte hem benzinli hem de dizel olan araçlar için ortalama rakam 185 bin 453 Euro ortalama değerindedir.

Audi A8 ÖTV Fiyatı

Audi A8 ötv fiyatı aracın özelliğine göre 69 bin 122 Euro ile 70 bin 283 arasında değişkenlik göstermektedir. Bu rakamlar aracın gücüne, benzinli veya dizel olmasına, ekstra özellikler istenip istenmemesine bağlı olarak değişiklikler arz etmektedir.

Markanın resmi satıcısi olan firmanın önceden bilgi vermeden bu rakamları düşürme veya yükseltme hakkı her zaman bulunmaktadır.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments