Bentley Continental Efsanesi

2010 yılında Bentley Continental GT, 2003 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana ilk önemli yeniden tasarımını gördü. Yeni modellerden oluşan bir paketin içinde yer alan, şık ve modern Bentley’in yeniden yaratılması, Continental’in emsalsiz işçiliğini, zarif stilini ve neredeyse sınırsız gücü aldı ve sürdürdü. Tamamen yeni bir seviyeye ulaştı. Yeni teknoloji, daha fazla verimlilik, en gelişmiş malzemeler, şık yeni siluet ve daha sportif bir his yarattı.

Pistlerden yollara

Çamurluklarda, tamponlarda şekil değişiklikleri ile 2015 yılında izlenen ürün yelpazesinin evrimi, daha yalın bir V8 aktarma organına dayalı yeni modellerin piyasaya sürülmesiyle Continental GT kısa süre sonra elit GT3 yarışında ilk kez yer aldı. Bentley’in motor sporları takımı, yarış pisti için otomobillerini rafine etti ve kısa bir süre sonra yoldaki arabalara geri dönüş yolunda ilerleyen teknolojik ilerlemeler sağladı.

Uzun bir gelişim süreci sonrası şehir yollarında

2014 yılında sınırlı sayıda GT3-R piyasaya sürüldü. Bentley Motorsport’un pistteki başarısından ilham aldı  ve 2015 yılında, tüm Continental GT aralığı daha da gelişti. Çamurluklar, tamponlar, radyatör, kanat delikleri ve bagaj kapağındaki şekillendirme değişiklikleri daha çağdaş bir görünüme kavuşurken, yeni koltuk kaplamaları, renk seçenekleri ve jant seçenekleri tanıtıldı. Kaputun altında, V8 ve V12 motorlarının güncellemeleri güçlerini artırdı. Yeni bir değişken yer değiştirme sistemi de getirildi, yakıt verimliliğini artırdı ve emisyonları azalttı.

6 farklı Continental

Bentley Continental Supersports, 6.0 litre W12 motoru, Bentley’in mühendisleri tarafından olağanüstü bir 700 bhp (710 PS) ve 1017 Nm tork sağlamak üzere ayarlandı. Sonuç olarak, sadece 3,4 saniyede 0’dan 100Km/ saat hıza (3,5 saniyede 0-100 km / s) ve toplamda 209 336 km /s hıza çıkabilir ki, herhangi bir Bentley’in en yüksek hızı budur. Opsiyonel Supersports X Spesifikasyonu’nun bir parçası olarak opsiyonel titanyum egzoz sistemi takıldığında, inanılmaz motor sesi daha da güçlü geliyor. Continental  GTV8  s versiyonunda ise; Hem Black Edition hem de standart modelde 520 bhp (6,000 rpm’de 388 kW / 528 PS) ve 680 Nm tork sağlayan 4.0 litre çift turboşarjlı V8 motoru bulunuyor. Sonuç olarak, otomobiller 4,3 saniyede 60 mil / saat hıza ulaşabilir, bu da 192 mil / saat (309 km / s) oalrak karşımıza çıkıyor.

Diğer bir model olan Continental GT Speed, nefis lüks ve heyecan verici bir sürüş arasındaki mükemmel dengeyi oluşturmak için tasarlanmıştır. Azami 642 PS gücü ile Continental GT Speed, saatte 206(330km) mil hıza sahip 3.9 saniyede (0-100 km / s 4.1 saniyede) 0’dan 60 mil / saat hıza ulaşabilir.  Ünlü V8 motor tutkunlarına hitap eden Bentley Continental GT V8 versiyonunda ise, kaput, gövde ve tekerlek merkezlerinde görülen kırmızı emaye kanatlı “B” armasıyla  tanımlanabilir. Tam güçte, 660 Nm’lik bir tork sağlar ve bunu sadece 4,6 saniyede 0’dan 60 mil / saat hıza ve toplamda 190 mil / saat’ (305 km / s) azami hıza ulaşır. Bununla birlikte, sadece 246 g / km’lik CO2 emisyonları ile emisyon rakamları oldukça rekabetçidir.

Yeni Continental GT

Yeni Continental GT, hızlı ve varlık hissi uyandıran temiz, süper biçimlendirilmiş hatlara ve geniş, düşük bir gövdeye sahiptir. Aracın kilidini açarken, önceden programlanmış bir dış aydınlatma dizisi sizi karşılar. Aracın çarpıcı iç tasarımını tamamlamak için iç mekan aydınlatması (standart olarak takılı) tercihinize göre yapılandırılabilir. Aracın anahtar tasarım çizgilerini vurgulamak için oluşturulan aydınlatma şeritleriyle, yedi renkte canlı veya sessiz ayarları seçebilir, ayrıca seçtiğiniz renkteki sırt plakalarını da arkadan aydınlatabilirsiniz. Koltuklar, minimalist tarzda, zarif oldukları kadar konforlu olmasını sağlayan aerodinamik bir tasarıma sahiptir. Pürüzsüz orta paneller ısıtma, soğutma, havalandırma ve masaj fonksiyonlarının etkinliğini en üst düzeye çıkarırken, el işi kapitone, arabanın dışından görülebilen koltukların parçaları ve üst kısımlara ve üst alanlara ayrıntı ekler.

Yüksek performans, bir Bentley gerçeği

Çevik, heyecan verici sürüş için oluşturulan yeni Continental GT; yeni, 6.0 litre V12 motoru ve 8 ileri vitesli çift kavramalı şanzıman, yenilikçi, hızlı ve verimli vites değişimleri için yenilikçi bir şasi ve iyi bir elektrik mimarisi üzerine inşa edilmiştir. Sonuç olarak, 3,6 saniyede 0’dan 60 mil / saat hıza çıkabilir (3,7 saniyede 0 ila 100 km / s) ve 207 mil / saat (333 km / s) olağanüstü bir azami hız sunar.

Lüks ve karizmatik Bentley

Continental modelin ülkemiz fiyatı yaklaşı, 285 Bin Euro civarındadır. 6litrelik motoru ile de en yüksek vergi dilimine girmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.