BMW 116D ED

EfficientDynamics adıyla yürüyen tasarımının altında gururlu bir duruş sergileyen BMW 116D ED, yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonunda azalma sağlama yoluna giderken sürüş keyfinden alıkoymadığı için müdavimlerini oldukça sevindirecek bir tasarımla görücüye çıktı. Her şartta üstün performans sözü verme cesaretiyle hareket eden modelin güvenlik konusunda da sağladığı alt yapı düşman çatlatır cinsten.

Dış Tasarım

Çelik jantlarıyla uyumu yakalayan BMW 116D ED, 1765 milimetrelik genişliği, 4329 milimetrelik uzunluğu ve 1440 milimetrelik yüksekliğiyle klasik bir araç. Yüksüz ağırlığı 1395 kg olan araca sportif bir hava katan ve LED gündüz farlarıyla dostane bir uyum içerisinde olan düz halojen ve yuvarlak farları bulunuyor. İki parçalı stop lambaları bulunan modelin dinamik fren ışığı fonksiyonu da var. Hava akışını dengelemek adına elektrikli cam tavan şansı da sunan aracın içinde bu sayede rüzgâr gürültüsü hissedilmiyor. Gövde rengindeki kapı kolları da dahil olmak üzere aracın tasarımında pek çok LED ışık kullanılıyor. Bisikletler için de arka kısımda maksimum 60 kilograma kadar ağırlığı kaldırabilecek dengeleyici bir taşıyıcı bulunuyor.

İç Tasarım

Ön ayak boşluğunda bulunan paspasların neme ve toza karşı duyarlı olarak tasarlanmış olması temizlik zahmetini minimuma indirgerken aynı zamanda fazla ısınmanın da önüne geçiyor. Siyah veya açık gri olarak renk seçiminde bulunabileceğiniz bu paspasların yanı sıra bagajda da aynı sistem mevcut. Ön koltuk başlıklarında iPad için sabit yuva bulunuyor ve bu yuva istenilen açıda kullanılabiliyor. Şeffaf ekran navigasyonu sayesinde fütüristtik bir hava yakalanıyor. Bu sayede sürücünün görüş alanı da kısıtlanmamış oluyor. Sürücü ve yolcular için tasarlanmış olan hava yastıkları, ön ve yan kısımlarda mevcut. Totalde 6 tane olan bu hava yastıkları olası bir kaza anında tüm cam yüzeylerden araç içindekileri koruyacak şekilde tasarlanmış.

Teknik Özellikler

3 silindirli motorunun silindir hacmi 1496 cc olan BMW 116D ED modelinin azami hızı saatte 195 km kadar. 10,4 saniyede 100 kilometreye ulaşan araç arkadan itişli olarak tasarlanmış. Buna ek olarak 6 ileri düz vitesi bulunuyor. Minimum bagaj kapasitesi 360 litre olan 5 kapılı BMW 116D ED’in maksimum bagaj kapasitesi 1200 litreyi buluyor. Ayrıca 100 kilometrelik şehir içi mesafede 3,9 litre yakıt tüketirken şehir dışında 3,1 litre yakıyor.

52 litrelik yakıt deposu bulunan aracın akıllı sürüş asistan sistemleri de mevcut. BMW ConnectedDrive Hizmetleri sayesinde çeşitli bilgi, eğlence ve servis hizmeti sunan bir sisteme sahip BMW 116D ED, oldukça profesyonel bir navigasyon sistemine sahip. Haritaların en güncel hallerine erişme imkânı bulacağınız bu sisteme ek olarak sürüş asistanı sayesinde güvenli bir yolculuk geçireceksiniz.

Renk Seçenekleri

Karakteristik çizgileriyle göz doyuran BMW 116D ED modeli için envaiçeşit renk seçeneği bulunuyor. Metalik renkler içinde kırmızı Melbourne, buz gümüşü, Estoril mavisi, ışıltılı kahverengi, Akdeniz mavisi, platin gümüş, siyah safir, gece mavisi, Valencia turuncusu, mineral beyazı ve mineral grisi seçenekleri mevcut. Opak düşünenler ise aracını siyah veya Alp beyazı olarak tercih edebilir.

BMW 116D ED Fiyatı

Teknik servis konusunda oldukça kapsamlı bir çalışma yürüten BMW’nin BMW 116D ED modeli için belirlediği tavsiye edilen anahtar satış fiyatı 181 bin 500 TL oluyor.

BMW 116D ED ÖTV Fiyatı

Görür görmez büyüleneceğiniz bir dizayna sahip BMW 116D ED için en yakın satış mağazasına giderek bir test sürüşü yapabilirsiniz. Tavsiye edilen satış fiyatı üzerinden 57 bin 680 TL ÖTV fiyatı bulunan aracın yolda süzülüşüne bayılacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.