BMW 120 D

Günlük faaliyetleriniz ve uzun seyahatlerinizin heyecan verici olması için geniş bagaj hacmi, yedi kişilik geniş yolcu koltuğu ile sayısız saklama alanına sahip olan BMW 120 d xdrive, esnekliğe ve konfora dayalı tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Atletik çizgileri ve akıllı olan BMW Twin power Turbo teknolojisi ile güçlü 3 silindirli veya 4 silindirli motor seçenekleri yanı sıra sportif bir görüntüye de sahiptir.

Çok yönlü ve Konforlu Kullanım

Aile, Arkadaş veya bagaj için yer açmanız gerektiğinde, BMW 120 d size sıra dışı bir esneklik sunmaktadır. Kokpitten ayarlanabilen çok yönlü arka koltukları ve ekstra iki yolcu için seçiminize göre üçüncü sıra koltukları ile geniş bagaj kısmına kadar her şey ve herkes için her zaman yeterince yeriniz vardır.

Motor Hacmi 136 BG

BMW 120 d xdrive’da kullanılmış olan yeni nesil benzinli 3 silinidirli motor sürüş verimliliği ve keyfini üst seviyeye taşımaktadır. Çift-VANOS da dahil olacak şekilde değişebilen valf kontrolü, yüksek hassasiyetli enjeksiyonla ve turboşarj özelliği çok sayıda ödülün sahibidir. BMW Twinpower Turbo sıralı benzinli 6 silindirli motorla aynı yapıya sahiptir. Kulağınıza gelen eşsiz sesi BMW’nin sürüşünüzü daha da keyifli hale getirecektir.
Bahsettiğimiz tüm bu rakamlar AB test döngüsüne uygun olarak belirlenmiş ve seçilen lastik türüne de bağlıdır.

Sürüş Konforu ve Çeviklik

Şehir içi trafikte çevikliği yada uzun mesafeli yollarda sunduğu sürüş rahatlıkla BMW 120 d xdrive bulunduğunuz yolun koşullarına harika bir uyum sağlamaktadır ve her zaman mükemmel seviyede sürüş keyfi yaşamanızı mümkün kılacaktır. Direk direksiyon tepkisi ve çevikliği ile sürüş konforunuzu arttıracak olan elektrik destekli direksiyonu sayesinde sürekli doğru yolda ilerleyeceksiniz. Sürüş konseptinize mükemmel bir uyum sağlayan araç, size hassasiyeti ve doğrudan bir tepki sunar; ayrıca park etme esnasında daha az fiziksel güç gerektirerek hayranlık uyandırır.

Servotronic özellikli değişebilen spor direksiyonu çevik ve direk bir direksiyon tepkisi vermektedir. Böylece direksiyonu çevirmek için daha az fiziksel güç harcanmanız gerekecektir. Bu sistem, çeşitli oranlar ile direksiyon açısına etki göstermektedir. Sportif sürüş stili yanı sıra dönüşlerde ve park etmede sunduğu kolaylıkla aracın kullanımını geliştirilmiştir.

Ayrıca hedefe yönelik olarak hesaplanmış olan aerodinamik önlemler sayesinde, mükemmel bir hava direnci ortaya koymaktadır. Bu durum sürüş dengesi ve verimlilik üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve tüm bu özellikler içerideki gürültü seviyesini azaltmaktadır. Bu da havalandırma , arkadaki hava kanatları, düz otomobil alt paneli veya ön rüzgarlıktaki Hava Perdesi ile gerçekleşmektedir.

Akıllı Enerji Yönetimi

BMW 120 d xdrive’da sunulmuş BMW verimli dinamikler teknolojisi ile akıllı enerji yönetimi sağlanmakta ve yakıt tüketimini azaltarak sürüş keyfini arttırır, yakıtınızın her bir damlası ile daha fazla verimlilik, daha fazla performans ve daha fazla eğlencede elde edeceksiniz.

Eco Pro Modu

Eco Pro Modu, BMW tarafından geliştirilmiş bir yakıt tüketimi çalışması ile, sürüş stilinize bağlı olarak yakıt tüketiminizi %20 oranında düşürmenize olanak sağlar. Eco Pro rota ve seyir işlevi, daha fazla tasarruf yapmanızı sağlar.

Fren Enerjisi Geri Kazanımı

Aracınızda her fren pedalına bastığınızda ortaya kinetik bir enerji çıkar, Şimdiye kadar bu enerji boşa sarf edilmekteydi. Fren enerjisi geri kazanımı teknolojisi ile, göz ardı edilmiş olan bu potansiyel enerjiden yararlanmanız artık mümkün. Sürüş anında her fren pedalına bastığınızda veya ayağını gaz pedalından çektiğinizde, üretilen bu rölanti enerjisini toplanarak elektrik enerjisine dönüştürülüyor. Bu elektrik enerjisi ile aracınızın aküsü şarj ediliyor. Akıllı enerji yönetimi sayesinde alternatörün sürekli çalışması gerekmiyor ve böylece jeneratör üzerindeki gerilim azalıyor.

BMW 120 D ÖTV’li Fiyatı 250.000 tl’dir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir