BMW 120i’nin Karakterli Çıkışı

“Her şeyin özü karakter” mottosuyla Yeni BMW 1 Serisi’ni meraklılarıyla buluşturan şirketin BMW 120isi adeta bir şaheser. Tasarıma kişilik kazandırılan BMW 120i, performansıyla sürücüsünü büyülemeyi başarıyor. Ekonomik moduyla düşük tüketim sözü verirken sürüş keyfini üst safhalara taşıyor. Oldukça orijinal ve şaşalı bir stili olan BMW 120i, öz güveni yüksek bir duruş sergiliyor.

Dış Donanım

5 kapılı BMW 120i’nin far tipi halojen yapıda olup acil fren sinyali de bulunuyor. Kapaklı sac jantları ve patlamaya dirençli lastikleri ile oldukça şık bir görünüm kazanan aracın BMW amblemini taşıyan bagaj kapağı tutamağı da mevcut. 4324 mm uzunluğundaki kasanın genişliği 1765 mm olup 1421 mm yüksekliği var. 1395 kiloluk ağırlığıyla BMW 120i’nin 11 metrelik dönüş çapı bulunuyor. Hatchback gövde yapısına sahip BMW 120i, C segmentinde binek bir araç türü.

İç Donanım

Kumaş koltuklarla samimi bir görünüm kazanan BMW 120i’nin sürücü ile yolcu koltukları manuel şekilde ayarlanabilir yapıda ve arka koltukları ise katlanır koltuk başlıklarına sahip. Ön kapılarda saklama bölmeleri ve orta konsolda bardakla şişe için bölmeler bulunuyor. 5 koltuklu olan bu aracın bagajına arka koltuktan erişim mevcut. Ayrıca BMW 120i’nin astarlı bagaj bölmesi de var. Elektrikli dikiz aynaları ve ön yan camlarına ek olarak ısı yalıtımlı camları yolculuğun mükemmel sıcaklığın korunarak devam etmesine katkı sağlıyor.

Teknik Özellikler

1598 cc hacimdeki 4 silindirli motoru atmosferik bir besleme tipine sahip olan BMW 120i’nin 52 litrelik yakıt kapasitesi bulunuyor. Arkadan çekişli, standart otomatik şanzımanı 8 kademeli. 177 hp beygir gücündeki BMW 120i’nin 133 g/km karma CO2 salınımı mevcut. Servotronik direksiyon sistemi araç üzerinde rahatlıkla hakimiyet kurulmasına olanak sağlıyor. Yüksekliği ayarlanabilen direksiyonun kumanda tuşları sayesinde rahatlıkla kontrol edilebilir bir yapısı var. 7.2 saniyede 10 kilometreye ulaşma hızına sahip BMW 120i’nin motorunun içten yanmalı standart bir yapısı bulunuyor.

Güvenlik

Keyifli bir sürüş vadeden ve stiliyle büyüleyici bir görünüm kazanan BMW 120i aynı zamanda yolcuların güvenliği için de donanımlı bir hale getirilmiş durumda. Sürücü, ön yolcu, yan ve perde olmak üzere toplamda altı adet hava yastığı bulunan aracın anahtarsız çalıştırma özelliği de mevcut. Uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemiyle pratik bir hava yakalayan BMW 120i’nin hıza duyarlı kapı kilitleri, motor kilitleme sistemi ve merkezi kilide bağlı depo kapağı bulunuyor.

Ayrıca BMW acil durum çağrısı fonksiyonu ile araç, güvenliğinizin emin ellerde olduğunu müjdeliyor. Çarpışma sezici sensör ve darbe emici tamponlar olası bir kazanın önüne geçilmesine yardımcı olacak.  Ek olarak kapılarında da yandan gelecek darbelere karşı korumaları mevcut. Üstelik park mesafe kontrolü de güvenli bir şekilde park etme süreci yaşamanıza destek sağlıyor. Lastik basınç sensörü ve yağmur sensörü ile sürüş daha güvenli hale geliyor.

BMW 120i Fiyatı

1.6 litrelik otomatik bir motora sahip 2015 model BMW 120i, 108.483 TL’lik anahtar teslim fiyatıyla görücüye çıktı. Atletik görünümüyle bir rüya aracı olan BMW 120i için en yakın satış noktasına bir uğrayın.

BMW 120i ÖTV Fiyatı

Lüks bir tasarıma sahip fakat oldukça hesaplı bir araç olan BMW 120i’nin motor silindir hacmi 1600 cc’den az olduğu için de ÖTV fiyatı 30.645 TL oluyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar