BMW 418D

Hayalleri süsleyen BMW, 418D modeliyle de beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Nevi şahsına münhasır çizgileriyle artık bir imza olan BMW bu modelinde sportif bir görünüm yakalamış. Karşı konulamaz bir cazibesi olan BMW 418D ile uzun yolcularınız keyfe dönüşecek. Yollarla arkadaşlığı oldukça iyi olan bu araç, üstün performansıyla sürücülerin vazgeçilmezi.

Dış Tasarım

Etkileyici bir tasarıma sahip 1535 kg ağırlığındaki BMW 418D modelinin uzunluğu 4638 mm, genişliği 1825 mm ve yüksekliği 1389 mm olarak dizayn edilmiş. Yan aynaları otomatik katlanabilir özelliğe sahip olan bu aracın Xenon ön farları ve LED sis farları mevcut. Cam tavanı da bulunan BMW 418D modelinin 5 kapısı var. 18 inçlik hafif alaşımlı jantlara sahip aracın dış ayna kapakları gövde rengi tasarlanmış. Sportif ve karizmatik bir duruş sergileyen bu modelin pencereleri çerçevesiz olduğu için BMW 418D, geçtiği yollarda etkileyici bir hava estirir. Ayrıca egzoz çıkışı parlak kromdan tasarlanan aracın yan taraflarında M isimliği bulunuyor.

İç Tasarım

Eşya saklama alanlarıyla oldukça işlevsel bir modeli temsil eden BMW 418D otomobilinin anahtarında mavi detaylar mevcut. Bu sayede hayatın her alanında sürücüne şık bir hava katan aracın vites kolunda da M isimliği yer alıyor. Merkez konsol kaplamasında ise parlak siyah rengi tercih edilirken direksiyonunda deri malzeme kullanılıyor. Çok işlevli olarak tasarlanan bu modelin M kapı eşik kaplamaları ve M sürücü ayak dayama yeri bulunuyor. Ortamdaki aydınlatmayı beyaz ve turuncu olarak seçme şansı da mevcut.

Yol bilgisayarı ve navigasyon sistemi bulunan aracın Bluetooth bağlantısı ve USB girişi de var. Elektrikli arka camlarına ek olarak otomatik kararan iç dikiz aynası ayrıcalıklı bir hava verirken sürücü koltuğu elektrikli olarak dizayn edildiğinden arzu edilen şekilde ayarlanabilir. Ön kısımda kol dayama ünitesi de yer alıyor. Sürücü koltuğunun ısıtmalı olarak tasarlanması sert geçen kış aylarında evdeymiş gibi hissettirecek. Koltuklarında deri döşeme tercih edilen BMW 418D, koyu renk arka camları sayesinde mahremiyete verilen önemin altını çiziyor.

Teknik Özellikler

1995 cc silindir hacmine sahip motorun yakıt türü dizel olarak belirlenmiş durumda. Otomatik vitesli olan BMW 418D’nin 60 litrelik yakıt depo kapasitesi bulunuyor. 480 litrelik bagaj hacmine sahip BMW 418D, şehir içinde 4,9 litre ve şehir dışında 3,6 litre yakıt tüketiyor. 150 HP beygir gücünde olan aracın maksimum hızı saatte 213 km olurken 100 kilometreye 8,9 saniyede çıkıyor.

Hava soğutmalı disklere sahip fren sistemiyle kontrol edilen araçta ABS mevcut. Park mesafe kontrol sistemi de yer alan aracın Cruise Control sistemi de var. Anahtarsız giriş ve çalıştırma mümkün olduğu için oldukça pratik bir kullanım avantajı sunuyor. Tüm bunlara ek olarak aracın Start-Stop sistemi de bulunuyor.

BMW 418D Fiyatı

Yağmur sensörü ile gelişmiş teknolojiye göz kırpan BMW 418D için tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatı 349 bin 900 TL olarak belirlenmiş. Size en yakın olan BMW satış mağazasına giderek 418D’nin karşı konulamaz özellikleriyle şahsen tanışma fırsatı elde edebilirsiniz.

BMW 418D ÖTV Fiyatı

Hız sabitleme ve yokuş kalkış destek sistemleri ile sürücülerin işini kolaylaştırmayı başarmış BMW 418D  için tavsiye edilen satış fiyatı üzerinden hesaplama yapıldığında 155 bin 323 TL değerinde ÖTV bedeli çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.