BMW 740d XDrive Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

BMW Turbo motorun performansı ve menzili artık elektrikli motorun gücüyle bir arada. BMW 7 Serisi, verimli dinamikler teknolojisi BMW 740d xdrive ile kullanıcılarına iki farkı dünyanın en iyi yönlerini bir arada sunmaktadır. Böylelikle, emisyonu ve yakıt tüketimini önemli derecede azaltmakta ve BMW  7 Serisinin konforunu sağlamakta olan sürüş performansını çok daha yoğun ve keyifli bir derecede hissettirmektedir.

Araç Konsepti

Performasına göre oldukça düşük yakıt tüketimi rakamlarına sahip ve bütün sürüş modlarında eksiksiz bir sürüş karakteriyle BMW sınıfının lüks sedanı. Dinamikleri ve konforu sayesinde BMW 7 Serisi xDrive ile tüm beklentilerinizi fazlasıyla karşılar.  Onu tüm ürün yelpazesinden ayıran özelliklerinin ise saf elektrik kullanım modudur. 37 km ile yakıt tüketmeden ve yerel emisyon olmaksızın yol alır. BMW 7 Serisi xDrive’ın birleşik modda bile CO2  emisyon değeri 49gr/km’dir. Yüksek gerilimli bataryası arka koltuk altında yer almaktadır. Böylelikle hacmi büyük olan eşyalarınız için 420 litrelik bagaj hacmi elde edilir. Geleceğe yönelik ve rakipsiz bir otomobil konsepti sunar.

Kişisel Sürüş

BMW 7 Serisi xDrive fişli bir hibrit otomobil olarak kullanıcının gerçek yakıt tüketimi üzerinde büyük bir etki yaratmasını sağlayacak birden fazla sürüş moduna sahiptir. Sonuç ilk olarak sürüş modu seçimine ve ikinci olarak kişisel sürüşe bağlıdır. Batarya tam şarj olduğunda, menzil ve optimum verimlilik  için BMW  Turbo benzinli motora geçiş yapılmadan önce 37 kilometrelik bir mesafe yalnızca elektrik enerjisiyle kat edilebilir.

Hareketli Aksam

Güçlü bir BMW TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motor ve son derece verimli xDrive elektrikli motor, BMW 7 Serisi xDrive’a güç verir. 326bg (240kW) çıkış gücü sayesinde ortalama 2.1l/100km güç tüketimi sağlamaktadır. Akıllı dört çeker sistemine sahip BMW xDrive ideal çekiş gücünü sunar. Bu BMW verimli dinamikler teknolojisinin kombinasyonu ile ekonomik bir tüketim değerleri sunarken eksiksiz sürüş dinamikleri ve her türlü yol koşulunda denge sağlayan, yenilikçi bir otomobil ortaya çıkmasını mümkün kılmıştır. CO2 değerleri ve Yakıt tüketimi henüz onaylanmamış geçici bir değerdedir. Bu değerler seçilen lastik boyutuna göre değişkenlik göstermektedir.

Akıllı Enerji Yönetimi

Akıllı enerji yönetimi BMW xDrive konseptinin temel taşlarından biridir. Bu sistem sıra dışı sürüş dinamikleri ve olası en üst seviye verimliliğin bir araya getirilmesi amacıyla tüm hareketli aksamın bileşenlerini yönetmektedir. Akıllı enerji yönetimiyle hibrit motorun verimli güç faktörünü ve uygun motoru önceden yapılan seçime göre optimize etmektedir.  Yanmalı motoru nedeni ile daha düşük enerji verimi faktörüne neden olacağı durumlarda ise bu sistem sayesinde daha verimli bir güç sağlamak için daha yüksek yük aralığına geçiş yapmayı sağlar. Bu durum yanmalı motorun ek bir güç üretmesi anlamına gelir. Bu güç elektrikli motorun akü için daha sonradan elektrikli sürüşü yada yanmalı motoru daha verimli şekilde desteklemek için kullanılacak olan elektrik enerjisinin üretiminde kullanılır. Aynı zamanda yolculuk sırasında fren pedalına bastığınızda ortaya çıkan kinetik enerjinin elektriğe dönüştürülmesi için elektrik motorunu kontrol etmektedir. Pro Eco modu’yla birlikte konfor ve diğer tüm yardımcı bileşenlerde dahil olacak şekilde aracın sistemlerini yakıt tüketimi bakımından daha yüksek verimlilikte ve bilinçli kullanmak üzere uyarlar.
xDrive düğmesi sayesinde sürücü üç farklı sürüş seçeneğinin arasından tercihini yapabilmektedir. Aracı çalıştırılırken standart olarak AUTO xDrive (hibrit) mod aktiftir. MAX xDrive modu en fazla 120km saat hıza erişinceye kadar elektrikli sürüşü mümkün hale getirmektedir. Akü Kontrol modu ile depolanmış olan elektrik enerjisi ileride kullanılmak üzere saklanmaktadır.

Şarj

Yüksek gerilimli bir bataryanın şarj edilmesi hiç bu kadar kolay olmamıştı. İster geleneksel evde kullanıma uygun priz, ister kapsamlı 360° ELEKTRİKLİ ürün ve hizmet yelpazesinden BMW i Wallbox kullanıyor olun. Aracınızı sürerken enerjiye ihtiyaç duyduğunuzda genel kullanıma uygun olan şarj istasyonları da bulunmaktadır.

BMW 740d xDrive Fiyatı

BMW 740d xDrive ÖTV’ li fiyatı 1,099,500 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir