BMW 750d xdrive Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Kalitenin, sağlamlığın ve konforun bir diğer adı olan BMW markası 7 serisi otomobillerinden bir diğerini bundan birkaç yıl önce piyasaya sürdü. Oldukça etkileyici bir dış görünüme sahip olan BMW 750d xdrive genişliği, iç dizaynı, güçlü motoru uyarlanabilir özellikleriyle otomobil dünyasına fırtına gibi girdi. Üst segment araçlardan biri olan bu otomobil sürücülerden olumlu eleştiriler alıyor. Modern görünümü ve şıklığı yeniden yorumlayan, her türlü teknik yeniliği ve kusursuz kaliteyi bir arada temsil eden tasarımı ile teknolojik şiir tanımı yapılan BMW 750d xdrive akıllı enerji tüketimi ile hem verimliliği hem dinamizmi hem de sürüş konforunu bir arada sunuyor

Dış Görünüm ve İç dizayn

Farklı renk seçenekleriyle, asil duruşu, görkemli ve heybetli gövdesiyle stilini tamamlamak isteyenlere özel bir ayrıcalık yaratan BMW 750d xdrive özellikleri ile bir çok özel üretim otomobili geride bırakıyor. Premium kalite dış tasarım, kalite ve güçlü ekipmanlarla sınıfının en iyisi olmaya aday.

Sürüş deneyimi

Yeni BMW 750d için en önemli hedef her zaman en etkili sürüş deneyimini yakalamaktır. EfficientDynamics adı verilen sistemle aynı anda hem karbondioksit emisyonunu hem de yakıt tüketimini azaltma ve de sürüş keyfini yoğunlaştırmak hedeflenmiştir. Yeni nesil motorlar bu noktada gerekli düşük yakıt tüketimini ve gelişmiş performansı sağlamaktadırlar. BMW en hafif ve en sert karbon fiber kullanarak, kaliteli parçalara doğru malzemeyi kullanarak en uygun aerodinamik özelliklerinin artırılması sağlamıştır.

Sürüş güvenliği

Yeni BMW dinamik amortisör kontrolü xdrive çekiş gücü, yüksek kalibrasyonu ile en üst seviyede sürüş konfor ve deneyimi sunar. Aracın yana doğru eğimi dinamik sürüş sistemi ile en aza indirgenmiştir. Bu özellik bilhassa virajlarda devreye girerek, aracın kontrolünün kaybolmasını engellemek için hızlı ve oldukça hassas ayarlar uygular.  İntegral aktif direksiyon ek olarak arka tekerleklerin ve ön tekerleklerin hıza bağlı olarak direksiyon açısını ayarlar ve bu sayede aracın kontrol edilebilirliği ve yön dengesi güçlenmiş olur. xdrive özelliği ise aracın mevcut sürtünme kat sayısını hesaplayarak gücü eşit şekilde 4 tekerleğe dağıtır, en uygun sürüş pozisyonu ve çekiş gücü sağlar.

Motor Özellikleri

İlk olarak Avrupa’da satışa çıkan BMW 750d xdrive otomobilin en dikkat çeken özelliği 6 silindire sahip dizel motorlu olması. Çift turbo özellikli, 3 litre hacminde dizel motor ünitesi 400 beygir gücünde ve 760 nm tork performansına sahip. Bu kadar güçlü bir motoru kontrol etme görevi ise 8 ileri steptronic şanzımana ait. 4 teker çekiş sistemi sahibi 750d xdrive’lar oldukça ağır ve iri boyutlara sahip olmakla beraber 0 km’den 100 km’ye sadece 4,6 saniye gibi bir sürede çıkıyor. Aracın bir diğer özelliği ise oldukça düşük Co2 emisyonu olması: kilometre başına sadece 149 gram. Güçlü bir motor denilince çok kademeli turbo sistemler üreten BMW şirketi lüks bir araçta olması gereken her şeyi yüksek performanslı bir motorla birleştirdi.

BMW 750d xdrive fiyatı

BMW 750d xdrive fiyatı  vergisiz olarak 81.305.Euro olarak belirlenmiştir yüzde 145 oranında ötv ile yani 117.892. Euro ötv ile birlikte yüzde 18 kdv 35.856 Euro ayrıca sıfır araç sadece dışarıdan getirtilebildiği için 1.443 euro tescil fiyatı  dahil edildiğinde 236.496 euro olarak karşımıza çıkmaktadır.

BMW 750d xdrive ötv fiyatı 117.892 euro’dur, sizler de bu eşsiz konfora sahip, Dünya’nın en güçlü kademeli motorlarından birini içinde barındıran her türlü özelliğe haiz bu üstün araca sahip olmak istiyorsanız, sizlere en yakın bir otomobil galerisine giderek bütçenize uygun bir ödeme planı isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir