BMW M4

BMW M4 Coupe’nin benzersiz tasarımı ve fikiri, BMW M GmbH’nin tarihine dayanmaktadır. BMW M4, klasik arkadan itiş özelliğini ve sportif becerisini, modern bir M aracının hassasiyetiyle ve çevikliği ile bir araya getirmektedir. Kendine özgü ön ve arka rüzgarlıkları, aerodinamik özelliklerini ve hava akışını optimize etmektedir. Sportif bir şekilde uyarlanmış olan süspansiyonu ve güçlü 6 silindirli M TwinPower Turbo sıralı ve benzinli motoru, sürücüsüne mükemmel bir performans sunmaktadır.

Verimlilik ve Sürüş Dinamikleri

6 ileri düz vitesi veya Drivelogic özellikli çift debriyajlı vites seçenekleri ile geniş bir devir aralığında ve aktif M Diferansiyel 500 Nm’ye kadar varan anlık hızlanması ile klasik bir BMW M GmbH geleneğini sürdürmektedir. Tam gelişmiş bir spor aracın tartışmasız kendine özgü özelliklerini taşımaktadır.

Yarış Özelliği

BMW M4 Coupe’nin sunduğu mükemmel sürüş hissi, karşılaşılması mümkün olan en zorlu hava ve zemin koşullarında test edilmiştir ve bu nedenle son derece gelişmiş olan bir teknolojiye sahiptir. Bunun neticesinde, aks yükü dağılımı yaklaşık olarak 50/50 oranında paylaştırılmıştır. Sıra dışı yürüyen aksamı ve yarış kapasitesine sahip olan donanımı ile sadece M serisi araçlar tarafından sunulmakta olan gerçek bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar.

Vites ve Şanzıman Özellikleri

Drivelogic özelliğine sahip 7-ileri çift kavramalı şanzımanı ile, debriyajı kullanarak yada yavaşlayarak güç kaybetmeden vites değiştirmenize olanak sağlar. Vites, otomatik yada direksiyon üzerinde bulunan kulakçıklar veya vites kolu sayesinde manuel olarak değiştirilebilmektedir. Kalkış Kontrolü ile aracın hareketsiz halinden başlayarak en üst düzeyde hızlanmayı garanti etmektedir.

Aktif M Diferansiyeli

Aktif M diferansiyeli şerit değiştirme sırasında ya da viraj bitiminde hızlanacağınız anda, virajları yüksek bir hızla döndüğünüzde veya farklı yol zeminlerinde, yol tutuşunu ve sürüş dengesini korumanıza yardımcı olur. BMW M4’ün çekiş gücü arka tekerleklerin arasında olan devir hızının farkını azaltarak, elektronik olarak çalışmasını sağlayan bir cihaz aracılığıyla uygun hale getirir.

M alaşımlı fren sistemi

Çeşitli birçok malzemenin kullanılması sayesinde, M alaşımlı frenler mükemmel bir yavaşlama değerleri elde etmenizi sağlar, BMW M2’de kullanılan fren sistemi oldukça dengeli ve sağlamdır. Bunun yanı sıra düşük ağırlığı ve çevikliği sayesinde, hızlanmayı ve dinamik özellikleri olumlu bir şekilde etkilemektedir. M isimliğini taşımakta olan metalik Mavi renkteki fren kaliperleri, BMW M2’ye yüksek performanslı ve M serisine özgün olarak tasarlanmış fren sistemlerinin simgesidir.

Tasarım

Yarış hissi veren hızlı kalkışlar ve viraj dönüşleri için ideal bir araç olan BMW M2 Coupe, en ince ayrıntısına kadar mükemmel güç, hassasiyet ve çeviklik göstermektedir. Ön rüzgarlıkta bulunan büyük hava girişleri ile yüksek performanslı güç merkezi için gereken soğutma havasını almasını sağlamaktadır. Motor bölümünün kapağı, aracın benzersiz dinamiklerini yansıtır ve yan tarafından baktığınızda oldukça yapılı bir görünüme sahip atletik coupe çizgisinin başlangıç noktası niteliğindedir. M arka spoyler ve Hava perdesi, sıra dışı aerodinamik özellikleri daha yüksek bir performans ile kullanıma sunar.

Klasik yapıdaki çift çubuklu M böbrek ızgaraları ve M ızgara elemanları ile BMW M2 Coupe çok daha fazla sportif bir tarz kazanmıştır. BMW markası için standart olan LED farların üstün aydınlatma gücü ile, gündüzleri hakim bir görüntü sağlarken, gece yol yüzeyini en iyi şekilde aydınlatmaktadır. Hassas ve hafif arka aks ile daha geniş lastikleri, geniş bir iz sağlamaktadır ve böylece aracın duruşu güçlenir.

 

BMW M4 Fiyat Listesi

BMW M4 ÖTV’li Fiyatı 635.500 TL olarak açıklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir