Bmw Marka Araçlarda 2020 Ötv Fiyatları

BMW’NİN 2020 MODELLERİNDEKİ ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ (ÖTV) FİYATLARI

Özel Tüketim Vergisi (ÖTV); 2002 yılında uygulama konulan, 4760 sayılı kanun ile kabul edilen ve sağlığa zararlı (sigara vb.), çevreye zararlı (benzin vb.) ve lüks (mücevher, otomobil vb.) gibi ürün ve mallarda alınan bir vergidir. Avrupa’da sosyal fayda sağlaması amacı ile yürürlüğe konulan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Türkiye’de de Avrupa Birliği’ne girme sürecinde ülkemizde kanunlarla kabul edilerek hukuki bir yükümlülük ve sorumluluk haline getirilmiştir. Ancak Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Katma Değer Vergisi’nden (KDV) önemli bir fark ile ayırılır; Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Katma Değer Vergisi’nin (KDV) aksine bahsi geçen ürün ve malların yalnızca ilk alımlarında ve ithalatlarında alınır, el değiştirmelerde söz konusu değildir. Bmw Marka Araçlarda 2020 Ötv Fiyatları hesaplamak için tıklayınız.

Otomobillerde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV)

Günümüzde otomobiller de lüks, çevreye ve insan sağlığına zararlı ürün ve mallar kategorisinde yer aldığından, bir aracın ilk satın alımında ve ithalatında da Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödenmesi zorunludur. Otomobilin ilk satışı veya ithalatı sırasında belirlenen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranı; aracın motor hacminin büyüklüğüne ve ithalat fiyatına yani aracın satın alım fiyatına göre değişiklik göstermektedir. %40 ile %110 arasında farklı oran uygulamaları bulunurken, engel durumuna sahip vatandaşlarımız engelli Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi durumundan faydalanarak daha uygun fiyatlara araçlara sahip olabilirler. 4760 sayılı kanun ile engelli vatandaşlarımızın hakkı güvenceye alınarak yapacakları araç alımlarında; alacakları araca göre değişiyor olmakla birlikte farklı miktarlarda Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi hakkına sahip olmuşlardır. Oranların ve indirimlerin farklılık göstermesi nedeni ile daha sağlıklı ve detaylı bilgiyi yetkili satış bayilerinden ya da resmi web siteleri üzerinden alabilirsiniz.

BMW Özel Tüketim Vergisi (ÖTV)

Almanya’dan dünyaya açılarak yollarda hız, performans, ekonomi, lüks, teknoloji, rahatlık, tasarım, estetik ve güvenlik kavramlarını baştan yaratan BMW modelleri de; diğer her araç modellerinde olduğu gibi ithalatında ve satım alımlarında Özel Tüketim Vergisi’ne (ÖTV) tabiidir. Engelli vatandaşlarımıza uygulanan indirimlerle ve çok fazla motor seçeneğine sahip olması ile geniş bir Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) yelpazesine sahip olan BMW Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) fiyatlarını burada bulabilirsiniz.

BMW 1 Serisi Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatları

BMW’nin başlangıç serisi olan ve 118i ile 116d modellerini içinde bulunduran 1 serisi otomobillerin fiyatları 161.800 TL ile 199.400 TL arasında farklılık gösterirken bu mükemmel modellere sahip olmak için 51.419 TL ile 63.386 TL arasında değişen BMW Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) fiyatları ödemek durumundasınız.

BMW 2 Serisi Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatları

Lükslüğün arttığı ancak ekonomiden hiçbir ödün verilmeyen modellerinin barındığı 2 serisindeki 218i ve 216d modellerinin fiyatları 186.500 TL ile 228.100 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu fiyatlar üzerinden yüzde 60 oranla hesaplanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) fiyatları ise 59.269 TL ile 72.492 TL arasında değişiklik gösteriyor.

BMW 3 Serisi Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatları

Performansın daha da arttığı modellere sahip olan BMW 3 serisi otomobillerinden 318i, 330i ve 320d otomobillerine 224.100 TL ve 337.100 TL arasındaki fiyatlarla sahip olabilirken bu rakamlar üzerinden hesaplanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV)  fiyatları ise 71.218 TL ile 107.129 TL olarak karşınıza çıkıyor.

BMW 4 Serisi Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Fiyatları

Bir otomobilde aradığınızdan çok daha fazlasını bulacağınız 4 serisindeki 418d, 420d ve 430 modelli BMW’ler ise 242.100 TL ile 408.700 TL arasındaki rakamlarla anahtar teslim ediliyor. Bu durumda ödemeniz gereken Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarı ise 76.938 TL ile 129.883 TL arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.