Citroen C3 Aircross 1.2 Özellikleri

1919 yılında André Citroën Fransa’da bir efsanenin doğuşunun temellerini attı. 1939 yılında üretilen  Citroen Traction Avant ilk hatchback otomobil ve 1955 yılında üretilen  Citroen DS ilk ayarlı süspansiyona sahip otomobil olarak otomotiv dünyasının ilkleridir. Yeni Citroen tasarımı ve donanım özellikleri ile adından söz ettiriyor. 

     Citroen C3 yeni kompakt SUV modeli olan Aircross ve bildiğimiz C3 modelinin benzersiz stili ile yollarda dikkat çekiyor. Citroen markası sağlam temellerini SUV sınıfına sokarak eşsiz bir araç üretmiş durumda. 

    Yeni Kompakt SUV

 Güç, orijinallik ve tazelik dolu Aircross, krom logonun birleştiği LED aydınlatma sisteminin bulunduğu ön tasarımı ile hem stil sahibi, hem sağlam hem de korumacı tavrını ortaya koyuyor. Arka kelebek camlarda kullanılan polikarbon malzeme renkli filmlerle dikkat çekiyor. Ailenin yaramaz çocuğu sayılabilecek Aircross renkli, taze, dinamik yapıya sahip. SUV benzersiz tasarımı ile yüksekte bulunan kokpite sahip ve sıra dışı bir sürüş deneyimi sunuyor. Aracın ön tarafında bulunan çift katlı farlar, her türlü hava koşulunda mükemmel görüş sağlarken Aircross’un karakteristik yapısını tamamlıyor.

    Her yol koşulunda rahat ve güvenli bir sürüş sunan Citroen C3 Aircross 1.2 özellikleri geçmişten gelen deneyim ve geleceğin teknolojisi ile üretilmiş.  Artırılmış yükseklik, daha büyük tekerlekler ve Yokuş İniş Destekli Grip Control ile her yol koşulunda mükemmel sürüşe imkan tanıyan Aircross ön tekerleklerin çekiş gücünü değiştirerek en dik yokuşlardan inerken bile hız kaybı yaşatmayarak, hızını koruyor. 

    7 inç boyutunda dokunmatik ekranla entegre çalışan, 180 derecelik görüş açısı sağlayan top rear vision geri görüş kamerası, ihtiyaç halinde temiz ve güvenli bir geri görüşe imkan tanıyor.

    Yeterince geniş baş ve diz mesafesi sunan 5 koltuğa sahip Aircross, bağımız ikiye bölünüp ayrılabilen (2/3-1/3) arka koltuklar sayesinde hem konfor hem de bagaj hacmi sağlıyor. Sınıfının en üst seviyelerinde olan 420 litrelik bagaj hacmi, arka koltukların pozisyonuna göre 520 litrelik hacme kadar çıkabiliyor. 

     Kişiselleştirilebilir Bir Araç

     Araç ile sunulan 8 adet gövde rengi, 4 renk paleti ve 3 tavan rengi ile toplamda 85 adet kombinasyon sunan C3, iç kısımda da 5 farklı tasarım imkanı sunuyor. 

     Tekerlek göbekleri, far çevreleri, dikiz aynası gövdeleri, panjur tasarımlı kelebek jantlar kişiselleştirilebilen diğer özellikler olarak belirlenmiş. 16 ve 17 inç seçenekleri bulunan ve  parlak alüminyum jantların bulunduğu birbirinden estetik tekerlek tasarımları ile aracınızın tarzına tarz katabilirsiniz. 

    Geniş ve rahat minderler sayesinde konforlu bir sürüş sağlayan Aircross, üstün süspansiyon teknolojisi ve özenli yaratılmış akustik yalıtım sayesinde sessiz ve rahat bir sürüşe imkan tanıyor. Panoramik açılır cam tavan ile ferah bir sürüş sunan Aircross ile her sürüş ayrı bir deneyim oluyor. Citroen C3 Aircross resimleri aracın karakteri hakkında bilgi veriyor. 

    Mükemmel Grip Kontrol Sistemi

Çekiş gücünde mükemmelliğe izin veren 4 mevsim lastikleri ve yokuş iniş destekli Grip Kontrol sistemi her türlü yol koşulunda güven veriyor ve araç her türlü yola uyum sağlıyor. 

     Otomatik olarak yola uyum sağlayan grip kontrol sistemini manuel olarak değiştirmek de mümkün. Beş ayrı mod sunan sistemde Standart, Kum, Arazi, Kar, ESP OFF modlarından birini seçmek mümkün. 

     Motor Seçenekleri

Verimli ve yakıt ekonomisi sağlayan 2 tip motor ile satışa sunulan Aircross, PureTech 110 ve dizel BlueHDi 100 motor seçeneklerine sahip. PureTech 110 benzinli motor ile Stop & Start sistemli EAT6 otomatik şanzıman sunulurken, BlueHDi 100 dizel motorda 5 ileri düz şanzıman kullanılmış.

     Fiyat 

     Farklı tasarım teknolojik özellikleri ile öne çıkan Citroen C3 Aircross fiyatı 164.300 TL ve 172.000 TL olarak belirlenmiş. 

     ÖTV Fiyatı

     C3 AIRCROSS FEEL 1.2 PureTech ötv fiyatı devlet tarafından yapılan ötv tebliğlerine göre değişiklik gösteriyor. Eylül ayında ötv oranı %50 olarak inen Citroen C3 Ötv fiyatı modellerin bir alt ÖTV dilimine inmesinden sonra yarı yarıya azalmıştır. Ötv fiyatlarındaki değişim araçların anahtar teslim fiyatlarına da yansıtılmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.