Citroen C4 Picasso 1.6 Özellikleri

2018 model Citroen aracı sürücüleri başka bir boyutta sürüş yapmayı vaat eden özellikleriyle piyasada. Araç Citroen C4 Picasso 1.6 Özellikleri 3D LED farları, krom kaplamalı üç katman halindeki akar ışık sistemi, panoramik cam tavanı ve de temassız bagaj açma sistemi gibi yeni özellikleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Citroen yetkili satıcılarından başlangıca özel fiyatlarla rahatlıkla herkesin alabileceği otomobil her açıdan kullanıcıların hem yakıttan yarıya varan oranda tasarruf sağlamasına imkan tanıyor hem de sıra dışı konforuyla da gerçekten de yeni citroen yeni bir boyutta sürüş keyfi sunuyor.

Motor

Motor tipi olarak yüksek basınçlı turbo direkt enjeksiyon tipinin tercih edildiğini belirtmek gerekmektedir. Picasso model 1.6 bluehdi motor seçeneğine sahip olarak tasarlandı. 

Ayrıca 1560 cc silindir hacminin yer aldığı araç 4 silindirli. 

Aracın maksimum tork 300/1750/d/d özelliğini taşımakta iken yine aracın maksimum güç seçeneği olarak 120/3500/d/d özellikleri bir arada bulunuyor. Aracın citroen c4 fren sistemi ise havalandırmalı disk sisteminden meydana gelmiş durumdadır.

Söz konusu otomobil performans adına yine saatte 188 km hıza ulaşabilmekte ve sadece 11.8 saniyede 0-100 km hızına ulaşabilmektedir. Bu yönüyle de sadece estetik dış tasarımı açısından değil aynı zamanda kusursuz performansı bakımından da gerçekten de göz dolduran bir otomobil markası olduğunu bir kere daha herkese kanıtlamaya devam etmektedir.

Boyutlar

Citroen C4’ün Picasso modelinin yine boyutları da gerçekten de önem arz ediyor. Toplam 1264 kg ağırlıkta olan araç üç katmanlı akar ışık sistemine sahiptir. Bunun yanı sıra 4.428 mm uzunluğu ve de 1.826 mm genişliği bulunmaya devam ediyor. Tümüyle bu teknik detaylarının yanında ayrıca öne çıkan özelliklerinden citroen c4 fiyatı biri olarak yüklü durumda iken maksimum 1940 kg ağırlığının bulunduğunu belirtmek gerekmektedir.

Güvenlik

Her ne kadar 3D far sistemi ve dış tasarımıyla ön plana çıkan bir otomobil olarak lanse edilse de yine de citroen c4 ötv fiyatı güvenlik seçenekleriyle de her anlamda fark yaratmaktadır.

– Araçta ABS fren sisteminin yanı sıra EBS fren sistemi yani elektronik fren sistemi öne çıkmaktadır.

– Ayrıca güvenlik olarak EBA acil fren sistemi bulunuyor.

– Aracın gerek sürücü koltuğunda gerekse diğer yolcu koltuklarında tamamen hava yastıkları yer almakta olup isofix bağlantı noktası da yine dikkatlerden kaçmayan bir diğer detay olma özelliğini korumaktadır.

– Otomobilin sahip olduğu akıllı çekiş kontrol sistemi, şerit ihlal sistemi, kör nokta uyarı sistemi ile tamamen güvenliğin azami düzeye taşındığı bir otomobil olma özelliğiyle karşımıza çıkmaktadır.

– Programlanabilir hız sabitleyici özelliğiyle de yine güvenliği her açıdan da hızın daima kontrolünün sizde olmasını sağlamaya devam etmektedir.

Konfor & İç Donanım & Teknoloji

– Aracın iç tasarımında gerçekten de tam 12 HD panoramik tasarımı dikkat çeken özelliğini meydana getirmektedir.

– Hıza duyarlı yağmur sensörü ve de yol bilgisayarı iç donanım adına dikkat çeken teknolojik yeniliğidir.

– Arka ve ön park sensörü olan Citroen c4 picasso 1.6 ötv fiyatı yeni modelinde direksiyondan kontrol edilebilecek multimedya kontrol sistemi yer almaktadır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra aracın sahip olduğu 3D far sistemi de her anlamda tamamen ayrıcalıklı unsurları oluşturuyor.

– Araç 3D ışık sistemi ve far sistemine dayanıldığı zaman her açıdan gerçekten de citroen c4 Picasso resimleri model olarak tüm yönleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Tüm bu özellikleri açısından da değerlendirilecek olunduğu zaman Citroen’in yepyeni modelleriyle tamamen ayrıcalıklarla dolu olduğunu kesinlikle ifade etmek gerekmektedir. Bu nedenledir ki gerçekten de kaliteli bir yaklaşımla farkını ortaya koyar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.