Citroen Ds4 Özellikleri


    Bu yazıda, yeni yeni yollarda görmeye başladığımız bir otomobil markası olan DS Automobiles DS4 aracından bahsedeceğiz. DS Automobiles, bir Fransız markası otomobil. Diğer Fransız marka otomobillerine az da olsa benziyor. Diğer Fransız markalarına göre daha lüks araba modelleri de var. Yeni DS4 otomobilini yollarda fazla görmüyoruz şu anda. Ama ilerde kim bilir belki de DS4 özellikleri ile sürücülerin beğenilerini üzerine çekecek. Gelin hep beraber bu otomobili inceleyelim.


    DIŞ TASARIMI 
    DS Automobiles DS4, klasik bir sedan kasa. Diğer sedan kasalardan pek bir farkı yok. Arabanın hatları ve jantları araca lüks bir görünüm katıyor.
    DS Automobiles DS4, 17 inçlik güzel görünüşlü jantlara sahip. Araca ayrı bir güzellik katıyor.
    Hava karardığında veya bir tünele girdiğinizde LED farları otomatik olarak açılıyor. Böylelikle gerektiğinde farları açmak için ek bir efor sarfetmeniz gerekmiyor.
    Araç bir çok farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülmüş. İstediğiniz rengi internete, DS Automobiles DS4 resimleri yazarak çıkan farklı renkteki DS4’leri inceleyerek karar verebilirsiniz. Mesela polar beyazı, cumulus metalik gri, platinum metalik gri, perla nera metalik siyah, ultimate metalik kırmızı, pearl beyaz gibi çeşitli renk seçeneği mevcut. 
   Araba, dışarıdan çok dinamik duruyor. Her an harekete geçicekmiş izlenimi veriyor. Fransız lüks tasarımı ve sportif görünüm bu araçta birleşmiş gerçekten.
İÇ TASARIMI 
   Arabanın içine baktığımızda konfor ve lüks adına bir çok detay düşünüldüğünü görüyoruz.
    Otomobilin orta bölümünde 7 inçlik renkli dokunmatik ekran var. Hem müzik dinleyebilirsiniz hem de navigasyon ile gideceğiniz yere bakarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
   Lüks görünümü tamamlayan bir diğer özellik de aracın gösterge paneli. Gösterge paneli ışıklandırması yazıları okumak için gayet uygun.
   Deriyle kaplanmış direksiyon ve vites topuzu araca lüks bir görünüm kazandırmış. Araçta her detay çok güzel düşünülmüş ve araca lüks bir görünüm kazandırmak için elinden geleni yapmış DS Automobiles DS4 mühendisleri.
    Arabanın kendiliğinden ısıtmalı ve elektrikli camları sayesinde soğuk kış gecelerinde, DS Automobiles DS4 otomobiliniz daha sıcak geçicek.
   Fren sistemlerinden ise ABS ve EBA sistemleri mevcut. Böylece sürücünün ani fren yapması gereken durumlarda destek oluyor.
  GÜVENLİK 
   Bir araçta dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri güvenlik. DS Automobiles DS4 aracında da tabiki bir çok güvenlik önlemi var.
   Bir otomobilin olmazsa olmazı olan hava yastıkları DS4’te de var. Ayrıca hız kontrol sistemi sayesinde güvenliğinizi bir kat daha artırıyor. Çizgi takip sistemi sayesinde de şeridinizden çıktığınız zaman sizi uyarıyor. Böylece şerit ihlali sonrası olabilecek kazaları minimuma indiriyor. 
    Park sensörleri sayesinde DS Automobiles DS4 otomobilinizi daha rahat park edebileceksiniz.
    Kör nokta görüntüleme sistemi sayesinde, kör nokta yüzünden oluşabilecek kazaları önlemek amaçlanmış.
    DS Automobiles DS4 otomobilini Türkiye’de kullanan fazla sürücü olmadığı için pek fazla DS Automobiles marka aracı yollarda göremiyoruz. Ama lüks ve donanım açısından sürücüleri tatmin edebilecek araç gibi duruyor. Eğer siz de DS Automobiles DS4’ü merak ediyorsanız bir DS Automobiles bayisine uğrayıp test sürüşüne katılarak aracın tüm özelliklerini yakından görme imkanı bulabilirsiniz. Seçim size kalmış değerli sürücüler.
   Peki DS Automobiles DS4 Ötv fiyatı ne kadar sorusuna diğer başlıkta cevap arayalım.


    FİYATI
  Yurtdışı fiyatından tahmin edersek ortalama bir fiyata sahip olabilir. Tabiki DS Automobiles DS4 Ötv fiyatı farklılıklar gösterebilir. O yüzden DS Automobiles bayisinden fiyatları öğrenmeniz daha doğru olur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.