Dacia Lodgy Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Dacia Lodgy ÖTV Fiyatı

Son yıllarda ciddi şekilde yükselişini sürdüren Dacia; Duster, Sandero ve Logan MCV gibi modellerin yanı sıra geniş ailelere 5 ve 7 koltuklu seçenekleriyle Lodgy modelini de sunuyor. Dacia Lodgy ağır görüntüsünün yanında oldukça az yakıt tüketiyor ve 1.5 dCi motora sahip 90 ve 110 beygirlik seçenekleriyle performans konusunda da istenileni veriyor.

Yeni model Dacia Lodgy’ler de 3’ncü sıraya kadar koltuk konulabilmesi ve uzun diz mesafesiyle yolcuya konforlu bir iç mekan sunuyor. Modern olduğu kadar pratik donanımları ile kendi sınıfındaki en iyi araçlardan Lodgy’de sürücüler için de oldukça konforlu bir alan mevcut. Cruise Control, Multimedya Navigasyon(opsiyonel) ve yol bilgisayarı seçenekleri Dacia Lodgy’i cazip kılan özelliklerden.

Geniş Yükleme Alanı

Otomobil, geniş yükleme alanıyla da rakiplerinden sıyrılmayı başarıyor. 7 koltuklu versiyonunda bile 207 litre bagaj kapasitesi ile sahiplerine cömert davranan otomobil, 2 sıra koltuklu düzende 2617 litrelik bir alan sunuyor. Kişiler eğer yüksek hacimli bir eşya yerleştirmek istese bile, bagaj eşiği alçak olduğu için rahatça eşya, bavul vs yerleştirilebiliyor.

Yalnızca bagaj kısmında değil kabin içerisinde de 30 litreye kadar saklama alanı sunan Lodgy’nin torpido paneli üzerinde de bir eşya yerleştirme gözü bulunuyor.

Performans ve Yakıt Tüketimi

Dacia Lodgy 1.5 dCi 90 beygir ve 1.5 dCi 110 beygir olmak üzere iki motor seçeneğiyle satılıyor. Her iki motorda dizel seçeneğiyle satışa sunulurken yakıt tüketimi anlamında da sahibinin cebini düşünen bir otomobil. Kişi dilerse eğer ECO mod seçeneğiyle daha az yakıt tüketimi ve daha güvenli bir sürüş sağlayabiliyor.

50 litrelik bagaj hacmine sahip olan Dacia Lodgy’nin yakıt tüketimi her iki modelde 100 KM’de şehir içinde 4.4lt, şehir dışında ise 4.0 lt olarak gerçekleşiyor. Cömert yakıt tüketimiyle tep depo mazotla 1250 kilometreye kadar menzil sunan otomobilin maksimum hızı ise 175 kilometre/saat.

Otomobilin 90 beygirlik versiyonunda 5 ileri manuel vites seçeneği sunulurken 110 beygirlik versiyonunda ise 6 ileri vites sunuluyor. Duster ve Sandero modellerinde otomatik vites seçeneği bu yıldan itibaren sunulurken Dacia Lodgy’de ise ne yazık ki otomatik vites seçeneği bulunmuyor.

Güvenlik Donanımları

Daci Lodgy’nin her iki versiyonunda da güvenlik donanımları eşit olarak sunuluyor. Sürücü ve yolcu hava yastığı, lastik basınç kontrol sistemi, ABD, EBD, ESP, ASR ve ön sis farları ile müşterisine güvenilir bir çizgi sunuyor.

Araç İçi Donanımlar

Dacia Lodgy’nin kokpit donanımlarında da göze çarpan özellikler var. Laurate ve Stepway olarak sunulan iki modelde Laurate alt model iken Stepway alıcılara daha fazla seçenek sunuyor. Yol bilgisayarı her iki modelde mevcut, ancak hız sabitleyici ve multimedya navigasyon sistemi sadece Stepway modellerinde sunuluyor. Ancak USB bağlantısı ve Bluetooth ile bağlanma her iki araç için de mevcut.

Dacia Lodgy Fiyat Listesi ve ÖTV Oranı

Dacia Lodgy 2018 anahtar teslim fiyatı Laurate 1.5 dCi 90 beygirlik 5 koltuklu verisyonda 93.500 TL, 7 koltuklu versiyonda ise 96.500 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bir üst model olan 110 beygirlik Stepway modelinin 5 koltuklu versiyonu 97.500 TL, 7 koltuklu versiyonu ise 100.500 TL’den satışa sunuluyor. ÖTV’siz fiyatı ortalama 65.000 TL olan aracın tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatına %50 Özel Tüketim Vergisi ekleniyor.

Yüksek ÖTV oranı ile oldukça fazla gözüken fiyat için ise Dacia grubu düşük faizli kredi kampanyaları uyguluyor. Örneğin 30.000 TL kredi tutarı, 15 ay vade ve %0 faiz oranı ile Dacia Lodgy sahibi olunabileceği gibi, %1,39 faiz oranlı 48 ay vadeli krediden de alıcılar yararlanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.