Dacia Sandero 1.2 Ambiance


Bir Romanya markası olan Dacia, Renault Grup bünyesine katıldıktan sonra tam anlamıyla dünya pazarına giriş yapmış oldu. Kısa sürede büyük bir atılım gösteren firma, ekonomik fiyatlı yüksek kaliteli araçlar üreterek birçok ülke pazarının dikkatini çekti. Gelişimini sürdürdüğü her yıl daha yeni modeller ve farklı sistemleri araçlarına entegre eden Dacia, sürücülerin istek ve arayışlarına hitaben modellerinin tasarımına yön vermektedir.Genel Bakış

Dacia Sandero, Renault grup bünyesinde üretilen B segmente mensup süper mini otomobil olarak kabul edilir. Yeni Sandero 5 koltuk sayısı, 5 kapısı ve tasarımı ile crossover araç, sedan araç ve binek tipi otomobillerin bir sentezi gibi görünür. Birçok açıdan güvenliği, konforu, performansı arttırılmış olan Dacia Sandero 1.2 Ambiance, Euro ncap çarpışma testi standartlarından 5 yıldız üzerinden 4 yıldız sahibi olarak geçmiştir. Sürücü hava yastığı, yolcu hava yastığı, lastik basınç kontrol sistemi, anti blokaj fren sistemi (ABS), fren güç dağıtım sistemi (EBD), elektronik denge sistemi (ESP), anti patinaj sistemi (ASR) eklentileri ile daha güvenli bir hale gelmiştir. Araç; içerisinde 6.2 inçlik ekran, navigasyon, radyo, müzik, hands-free telefon, akıllı cihazlarla bağlantı, manuel klima, USB ve bluetooth bağlantı noktası, fonksiyonel direksiyon simidi, rahat ve kaliteli malzemeden üretilmiş iç malzemesi ile daha konforlu bir araç haline gelmiştir.

Yatay krom çizgileri, dinamik ön ızgarası, yuvarlak sis farları, yerden yüksek yapısı, tavan barları, çift renkli tamponları, geniş çamurlukları, stop lambalarıyla Dacia Sandero resimleri incelendiğinde de görüleceği üzere daha dinamik bir görünüme sahiptir. Birçok renk seçeneğini de beraberinde getiren Dacia Sandero 1.2 özellikleri; 4057 mm uzunluğunda, 1733 mm genişliğinde, 1523 mm yüksekliğinde, 2589 mm aks mesafesine sahip olan araç boş ağırlıkta 1115 kg iken 320 lt bagaj hacmi sunmaktadır. 1149 CC Silindir hacmi, 75 HP Beygir gücü, 107 Nm Maksimum tork, 5 ileri manuel şanzıman tipi ile LPG/Benzin yakıt türü kullanan araç ekonomiyi ve performansı bir arada sürücülere getirmektedir.  100 km’de şehir içinde 5,8 lt, şehir dışı 100 km’de 4,7 lt yakarken ortalama tüketim ise 100 km’de 5 lt olarak hesaplanmıştır.

Aracın benzin deposunun kapasitesi 50 lt’dir. Euro 6 emisyon standartlarına uygun olarak üretilen Dacia Sandero 1.2,  C sınıfı emisyon grubunda yer alan çevreye dost bir otomobildir. Geniş teknik destek ekibi, ulaşılabilir servis ağı ile aracınız nerede olursa olsun Dacia teknik destek ailesi her an aracınızın yanında olacaktır. Donanımdan çok ekonomi ve ergonomiyi düşünen sürücüler için daha cazip görünen bu araç 1.2 LPG/Benzin sınıfında son üretimini 2017 senesinde gerçekleştirmiş, daha sonra motor revize edilerek 1.0 ve 1.5 dizel, Turbo 90 benzinli gibi seçeneklerle piyasaya çıkmıştır. Dacia Sandero 1.2 Ambiance çıktığı dönemde rakiplerinden sıyrılarak ön plana çıkmıştır. Ekonomik açıdan daha ulaşılabilir olan araç, crossover ve SUV modellere olan eğimi sayesinde tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.Dacia Sandero Fiyatı 


Dacia Sandero 1.2 Ambiance’e sahip olabilmek için ikinci el oto piyasasını takip etmeniz veya Dacia showroom ile iletişime geçip bilgi almanız gerekmektedir. 2017 senesinde son 1.2 Ambiance üretimini yapan Dacia, daha sonra motor hacminde revizyonlara giderek farklı modeller çıkarmıştır. Dacia Sandero 1.2 Ambiance piyasa fiyatı olarak 30.000,00-TL ile 55.000,00-TL arasında değişkenlikler göstermektedir. Kullanımı, Km sayacı, donanımı gibi etkenlerin rol aldığı fiyatlandırma sisteminde kendinize en uygun modeli bulabilir ve alabilirsiniz.

Dacia Sandero ÖTV Fiyatı


30.000 TL tutarındaki bir Dacia Sandero 1.2 Ötv Fiyatı 8.298 TL iken, 55.000,00-TL tutarındaki aracın ÖTV bedeli ise 14.465 TL’dir. Bu mükemmel deneyimi uygun fiyatla yaşamak istiyorsanız mağazaları ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.