Dacia Sandero Özellikleri


Bu yazımızda geliştirdiği teknolojiler ile hayatımızı kolaylaştırmayı vaat eden Dacia Sandero otomobilinden bahsedeceğiz. Gün geçtikçe yeni Sandero otomobillerini yollarda daha fazla görmeye başladık. Büyük ihtimalle Sandero 1.5 dci özellikleri ile sürücüleri cezbediyor. Hem fiyatı hem de bir çok özellikleri ile ileride yollarda daha fazla Dacia Sandero aracını görmemiz mümkün gibi duruyor.   
    Bu girişten sonra aracın özelliklerini çeşitli başlıklar altında inceleyelim.


    GENEL ÖZELLİKLERİ 
    Dacia Sandero’nun maksimum hızı 151 km/s. 100 km hıza çıkma süresi 14,5 saniye. Yakıt tüketimine baktığımızda; şehiriçi 100 km için 6,6 litre, şehir dışı 4,6 litre, ortalama ise 5,4 litre yakıt tükettiğini görüyoruz. Bu rakamlar bu araç için gayet makul rakamlar. Aracın yürür vaziyette kütlesi(sürücü dahil) 1044 kg, aracın azami yüklü kütlesi ise 1490 kg. 
   Bir de aracın ölçülerine bakalım. Dacia Sandero’nun toplam uzunluğu 4069 mm, toplam genişliği 1994 mm, boş halde yüksekliği ise 1519 mm’dir. 
    DIŞ TASARIMI
    Aracın tasarımı kendine has özelliklere sahip. Aslında pek de alışık olmadığımız hatları var. Bu yüzden dış tasarımını beğenen sürücüler de var beğenmeyen sürücüler de. Yani biraz kişiye bağlı.
   Dacia Sandero’nun bir çok renk seçeneği mevcut. Bu renkler; siyah, platin gri, ateş kırmızı, vizon kahve, cosmo mavi, gri füme, gök mavi, bej beyaz ve uzay mavisidir. İsterseniz internete Dacia Sandero resimleri yazarak çıkan fotoğraflardan hangi rengin hoşunuza gideceğine bakabilirsiniz. Çeşitli boyutlarda ve şekillerde de jant seçenekleri mevcut. Sürücüler istediklerini seçerek hoşlarına giden Dacia Sandero’ya sahip olabilirler.
   Dacia Sandero’ya özel bir çok farklı aksesuar da mevcut. Mesela spor kit ve jantları, kapı yan korumaları, ön/arka paçalıklar, ön cam rüzgarlıkları, ön/arka sesli park sensörleri, halı paspas, bagaj filesi, tavan bagajı gibi çeşitli aksesuarları var. İsterseniz bunlardan bazılarını aracınıza ekletip o şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.
   İÇ TASARIMI
   Aracın içi bir çok teknolojiyle donatılmış. Ayrıca aracın içi gayet geniş. Bagaj hacmi de bir hayli fazla. 
   Dacia Media Nav Multimedya sistemi sayesinde, yolculuklarınız daha zevkli hale geliyor. Ortada bulunan ekran sayesinde hem müzik dinleyebilir hem de navigasyonu kullanabilirsiniz. 
   Park etmeyi kolaylaştırmak için entegre geri görüş kamerası da mevcut. Böylelikle daha rahat park edebileceksiniz.
   Yokuşlarda dur kalk yapmayı, çoğu sürücü sevmez. Yokuşta kalmayı kolaylaştırmak için Dacia Sandero’da Yokuş Kalkış Destek Sistemi var.
    Konforunuzu düşünen Dacia mühendisleri sürücü tarafına hem ön hem de arka taraftaki camları kontrol etmeniz için tuşlar yerleştirmiş. Böylece tek tuşla aracın camlarını açabilir ya da kapatabilirsiniz.


   GÜVENLİK
   Güvenlik tabiki her şeyden daha önemli. Bu yüzden araç seçiminde bu konuya çok önem vermemiz gerekiyor.
   Artık araçlarda, bir çarpışma sırasında açılan hava yastıkları olmazsa olmaz hale geldi. Dacia Sandero’da da ön yolcu ve ön yan hava yastıkları mevcut. Ayrıca çocuk koltukları için isofix bağlantı sistemi de var.
   Dacia Sandero’nun fren sisteminde gelişmiş teknolojiler kullanılmış. AFU, ABS, ESP gibi fren sistemleri mevcut. Bu gelişmiş sistemler sayesinde, aniden fren yapılması gereken durumlarda sürücüye destek oluyor.
   Şimdi ise Dacia Sandero Ötv fiyatı başlığına bir göz atalım.
   FİYATI
   Dacia’nın resmi sitesinde şu anda en ucuz Dacia Sandero fiyatı 89.400 TL. Dacia Sandero 1.5 dci Ötv fiyatı; aracın motor gücüne, tipine, kullanılan aksesuarlara gibi bir çok özelliğe bağlı olarak değişiyor.
   Eğer siz de bir Dacia Sandero sahibi olmak istiyorsanız en yakın bayiye uğrayabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.