Ds Automobiles Ds5 Özellikleri


      Bu yazıda yollarda çokta görmediğimiz bir Fransız markası olan DS Automobiles DS5 otomobilinden bahsedeceğiz. Bu otomobili çoğumuz görmemiştir diye düşünüyoruz. Ama gördüğünüzde çok beğeneceğinizden eminiz. Çünkü Fransız lüksü ve yüksek düzey donanımı bu arabada buluşmuş. Yeni DS5, sürücülerin ilgilerini çekecek gibi duruyor. DS5 özellikleri ile ilgili  bu yazımızı beğeneceğinizi umuyoruz.


    GENEL ÖZELLİKLERİ 
    Aracın motor kapasitesi 1598 cc ile bir hayli yüksek. 4 silindirli bir otomobil. Hareket halinde ağırlığı 1615 kg. 60 litre yakıt depo hacmine sahip. 
   DIŞ TASARIMI 
    Kendi tarzını yansıtan jantları olan DS Automobiles DS5, dış tasarımı ile harika görünümde bir araç . Jantlar ; 17 inç, 18 inç ve 19 inç gibi boyutlarda piyasaya sürülmüş 
    DS Automobiles DS5, bir çok farklı renk seçeneği ile yollarda. Mesela hurricane grisi, platinum grisi, cumulus grisi, mürekkep mavisi, whisper pembesi, perla nera siyahı ve pearl beyazı gibi bir çok farklı renk seçeneği var. İnternete DS Automobiles DS5 resimleri yazarsanız, çıkan fotoğraflardan hangi rengi beğeneceğinizi seçebilirsiniz.
    DS LED Vision Directional Xenon farları sayesinde, az enerjiyle çok aydınlatma sağlıyor. Şekil olarak da araca güzellik katıyor. 
    İÇ TASARIMI 
    DS5, Apple Carplay sayesinde iPhone telefonunuz ile kolaylıkla bağlantıyı kurar ve telefonunuzdan müzik çalmanızı ya da telefon görüşmesi yapmanızı sağlıyor. Bu özellik sayesinde telefonunuzu, aracın ekranına bağlamakla çok fazla uğraşmayacaksınız. 
    Koltukların ve direksiyonun kılıfları ve döşemesi aracın lüks görünümünü pekiştiriyor. 
    Elektrikle açılıp kapanabilen ve açılabilen araba camları, ayrıca kendiliğinden ısıtmalı. Böylece soğuk kış günlerinde dışarıdan gelen soğuk hava önlenmiş oluyor. Kış aylarında aracınızın daha sıcak olmasını istiyorsanız arabanızda olması gereken bir özellik.
    Orta bölümde olan 7 inçlik renkli dokunmatik ekran sayesinde yolculuklarınız daha eğlenceli hale gelecek. Bu ekran sayesinde, telefonunuzu ekrana bağlayarak istediğiniz müzikleri çalabilirsiniz. Ayrıca navigasyon sistemi sayesinde gideceğiniz yere daha kolay gidebilirsiniz.


   GÜVENLİK 
    Tabiki güvenlik konusunda en önemli özelliklerden biri olan hava yastıklarına da sahip DS Automobiles DS5.
    Park sensörleri de olan DS Automobiles DS5 aracıyla park etmek artık daha kolay. Sensörler ve geri görüş kamerası sayesinde park etmek çocuk işine dönüyor. Tek yapmanız gereken DS5’I dinleyerek uygun manevraları yapmak.
    Geri görüş kamerası sayesinde, park ederken kolaylık sağlanıyor. Son zamanlarda yeni modellerde olan bu özellik, geri geri park ederken bir hayli kolaylık sağlıyor ve bence her araçta olması gereken bir özellik.
    Kör nokta görüntüleme sistemi de olan DS Automobiles DS5, kör noktadan gelen araçları gözden kaçırma riskinizi azaltıyor. Böylece olabilecek kazaları azaltıyor.
    Emniyet kemerlerinizi çıkardığınız zaman ise DS5 sizi uyararak güvenliğinizi tehlike atmamanızı size hatırlatıyor.
   ABS, EBD ve EBA fren sistemleri sayesinde güvenli bir şekilde fren yapmanızı sağlıyor DS Automobiles DS5. Ayrıca ani fren yapmanın gerektiği durumlarda destek olarak olası bir çarpışma riskini en aza indiriyor. 
    Yokuş kalkış desteği sayesinde, yokuşlarda arabanın geri kaçmasını önlüyor. Böylece sürücülerin korkulu rüyası olan yokuşlarda durmak bir sorun olmaktan çıkıyor.
    Yollarda fazla görmediğimiz DS Automobiles bu özellikleri sayesinde daha fazla yollarda görmeye başlıyacaz gibi. İsterseniz DS Automobiles DS5 Ötv fiyatı başlığına bir bakalım.

   FİYATI  

Yurtdışı fiyatlarından tahmin edebileceğimiz gibi biraz üst düzeylere hitap edecek gibi duruyor. DS Automobiles DS5 Ötv fiyatı çeşitli özelliklere göre farklılık gösterebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir