Ecoboost Güdümlü Mustang Çok Ekonomik

Ford Mustang , Fastback ve Convertible kasa seçeneklerini 2.3 litrelik  EcoBoost ve 5.0 litrelik  V8 motorlu seçenekleri ile piyasaya sunuyor. Ford Mustang için büyük bir yenilik ve eklenmiş yeni bir sürü teknoloji, ama hala kalbinde basit bir ruh var. Yeni otomatik şanzımanla donatılmış giriş seviyesi 2.3 litrelik EcoBoost Fastback’in özelliklerini sizler için araştırdık.

6 ileri manuel vites, bağımsız arka süspansiyon

Mustang  Fastback altı vitesli manuel şanzıman, size güçlü bir fırlatma hissi sunan agresif bir ilk vites keyfi yaşatır.  Prüzsüz bir geçiş hissi ile sürüş konforu sunuyor. bağımsız arka süspansiyonu ile rahatlık ön planda. Entegre bağlantılı bağımsız arka süspansiyon, esnek bir sürüş ve hassas kullanım için vücut dengesini en aza indirmeye ve yol kusurlarını izole etmeye yardımcı olur. Alüminyum alaşımlı arka mafsallar ve H-kolları asimetrik kütlenin azaltılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca isteğe bağlı olarak otomatik seçeneği de olan bu otomobilin direksiyondan kontrollü vitesi ise Formula hissini avuçlarınıza getiriyor.

Spor bir sürüş keyfi

Gerçekten sürmek istiyor ve bunu yapmaktan zevk alıyorsanız ve düzenli olarak zorlu yollarla mücadele ediyorsanız, bu kesinlikle sizin için doğru Mustang. EcoBoost modeli V8 Mustang’dan yaklaşık 90 kilo daha hafiftir ve neredeyse tüm bu ağırlıklar aracın ön kısmından çıkar. Ayrıca, Fastback coupe gövdesi oldukça esnek konvertörden çok daha serttir, bu yüzden hepsini toplayın ve Magneride amortisörlerine bastırarak gerçekten “sürücülerin” arabasını kullanıyor olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Açıkçası, EcoBoost motoru, gürültü ya da net bir çekiş söz konusu olduğunda V8’e her zaman ikinci gelir. Ama sürüş keyfinde hiçbir eksilme olmadığını görebilirsiniz.

İki motor seçeneği

Her yol ve sürüş durumu için, istisnasız yüksek performans sağlayan Ford Mustang, en yüksek verimlilik için geliştirilen iki motor seçeneği ile karşımıza çıkıyor.421 beygir güç üreten  5.0 litre V8 motoru seçebilir ya da 317 beygir gücüyle 2.3 litre EcoBoost versiyonunu keşfedebilirsiniz.

Ecoboost motorlu Mustang

Uluslararası Yılın Motoru üyesi oalrak karşımıza çıkan 2.3 litre EcoBoost motorda etkileyici ve modern teknolojisi, doğrudan yakıt enjeksiyonu, çift bağımsız eksantrikli zamanlama ve bunun destekçisi bir turbo sistemi ile güçlendirildi. Sadec 100 beygir farkla ve yüksek motor gücüyle, 421beygir güç üretirken,  530 Nm tork sağlayan 5.0 litre V8 motoru ile yarış hissini ve hatta pilot heveslerini tatmin için yaratılmış gibi. Neredeyse rekor sayılacak bu tork ile Mustang’i zapt etmek zor olacaktır.

Güvenlik ön planda

Mustang spor yapısının içinde şehirli yönünü de ihmal etmiyor ve bizlere klasik lüks arabaların güvenlik donanımlarını da sunuyor. Tüm oturma pozisyonları için 3 noktalı emniyet kemeri emniyet sistemi, diz hava yastıkları, yan ve direk hava yastıkları, sadece belirgin olan özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Fren sistemi, viraj denge ve çekiş kontrol sistemi de sürüş güvenliğine ne kadar önem verildiğinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şık dizayn ve teknoloji bir arada

Mustang Fastback, teknolojiyi de barındırıyor. Gerçek zamanlı yol bilgisayarı, dokunmatik ekranlı multimedya sistemi ve ivme kontrolüne kadar birçok teknolojik veriyi direksiyonun arkasında bizlere sunuyor.

Ötv oranı ve fiyatı

Yeni Ford Mustang için, otomatik vitesli, 2.3 lt motor seçeneği ile Fastback  Ecoboost versiyonu seçildiğinde  110.000 Euro gibi bir rakam söz konusu. Bu versiyona spor kırmızı renk ekleyebilirsiniz. Ötv dilimi ise bu motor seçeneğinde 1-3 yaş aralığındaki modeller için 5.400 TL civarında yıllık vergi çıkmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir