Ferrari 488 Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Sportif ve konforlu tasarımla Ferrari 488

Ferrari Styling Center tarafından tasarlanan 488 GTB, karakterinin anahtarı olan çok sanatsal hatlarıyla dikkat çekiyor.  488 GTB ismi sadece benzersiz bir performans sunmaz, aynı zamanda aşırı gücü ile baştan çıkarıcı bir sürüş keyfi sunuyor. Bu sonuca ulaşmak için Ferrari, hem F1 hem de GT yarışlarındaki deneyimlerinden yararlandı ve 458 WEC ünvanını aldı ve kategorisini 24 Saatlik Le Mans’ın iki baskısında kazandı.

Yüksek motor gücü, bir Ferrari klasiği

661 beygirlik 8 silindir motorunda 760 Nm tork sağlayan Ferrari 488, sadece 1475 Kg ağırlıkta. 7 iler F1 şanzımanı ile Formula pilotlarıyla eşit hakları sizlere sunuyor.  Ortaya monte edilmiş ikiz turbo 3.9 litrelik V-8 ile 488GTB, 850 rpm’ye varan bir hızlanma üretir, bu da 661 beygir gücü üretir. Yedi vitesli çift kavramalı otomatik vites tek şanzımandır 330 km azami hız göstergeli Ferrari 488, 0-100 hızlanmasını 3 saniyede sağlıyor.  En uyumlu kullanımınızda 100 km mesafede 11.4 Lt yakıt tüketimi verirken, şehir içinde sportif şıklığınızı tasarrufla bütünleştiriyor.

3.9 lt Twin-turbo motor

Ferrari 458, Speciale ile yüksek bir seviyeye çıktı, ancak yeni 488 GTB Ferrari’de, en yeni orta motorlu Ferrari’nin nasıl evrim geçireceğine dair büyük bir umut ve beklenti sağlayan bir motor seçeneği sundu.

Sürüş ve yol tutuşu

488 GTB, hız ne olursa olsun inanılmaz derecede dengeleyici ve şaşırtıcı derecede dengeleyici seviyelerde yol tutuşu sağlıyorken, yol engebelerini ve çukurları fazla hissetmiyorsunuz.  Viraj alışları, dönüşlerdeki merkez kaç kuvveti etkisi, Ferrari 488 içindeyken sizi pek ilgilendirmiyor. Daha da etkileyici olan şey, 488’i ölçülü bir yaklaşımla sürebilmeniz, motorun torkuna dayanabilmeniz ve çoğu rakibi ölüme terk edecek bir hızda yollarda akabilmenizdir.

Dış tasarımı sportmen ve şık

Ferrari Styling Center tarafından tasarlanan 488 GTB, klasik Ferrari serilerini en son aerodinamik yardımlarla birleştiriyor. Ön tarafta, aracın burnuna yerleştirilmiş iki motor radyatöre doğrudan hava sağlayan çift ızgaralı bir açıklık vardır ve ön girişlerin ortasında, bir saptırıcı ile birlikte aracın düz tabanına doğru kanal havası olan iki dikey direk bulunmaktadır. Ön kaput ayrıca, iki ön girişten hava çekmeye yardımcı olan iki ayrı hava kanalına sahiptir. Arka tekerleklerin önünde derin oyulmuş yan hava girişleri, motor bölmesine hava girmesini sağlar ve ayrıca motorun girişine büyük miktarlarda hava verir. 488 GTB’nin arkasında, spoyler ve yere basma gücünü arttırmak ve kalkmaları azaltmak için hava akışına yardımcı olacak havalandırma delikleri bulunur. Egzoz sistemi ayrıca daha verimli arka difüzörü barındırmak için yeniden konumlandırılmıştır.

İç dizaynı

Ferrari 488 GTB, bir spor otomobile göre konforlu bir iç tasarım sunuyor. Rahat sportif koltukları ile aracın gücünü hissederken, zorlayıcı etkileri hissetmeden yol alabilirsiniz. Minimal yapısı, halı kullanılmaması ve düşük ses yalıtımı ile biraz gürültü duyabilirsiniz ama, şehir merkezi yolları için düşük sesle yolculuk yapabilirsiniz. Düz tabanlı bir direksiyon simidi ve yarış koltukları, KERS sistemi ve dijital gösterge yapısıyla ekstra seçenekler için ek kontroller de sunuyor.

Fiyatı ve ÖTV oranı

600.000 Euro civarında bir fiyatla Türkiye pazarında yer alan GTB modelleri, motor hacmine bağlı olarak en yüksek ÖTV oranlarıyla karşımıza çıkıyor. 3.9 lt motor hacmiyle yaşına göre 17.000 TL ile 20.00 TL arasında bir vergi oranı mevcut. 1-3 yaş aralığında 20.174 TL ÖTV uygulanmakta olan Ferrari GTB, %160 oranında ek vergiyi; ülkeye giriş fiyatının üstüne ekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir