Fiat 500 X 1.4 Multi Air Özellikleri

İç ve Dış Tasarımı

Yeni Fiat 500 X ‘de % 63 oranında yüksek dayanıklılık derecesine sahip çelik kullanılmıştır. Off- road çamurlukları ve kaliteli krom detayları, özel tampon tasarımı, koruyucu siperlikleri, 17 inç ya da 18 inçlik alaşımlı jantları bulunmaktadır.

Mat görünüme sahip ön konsolunda kullanılan parçalar ve lüks kaplamalar ile benzersiz bir kalite sunmaktadır. Siyah kumaş deri ile uyumlu suni deri koltuk döşemeleri görüntüsü ile olduğu kadar rahatlığıyla da dikkat çekmektedir. Sportif direksiyonu, 3.5 inçlik HD gösterge ekranı, sürüş modu seçici, alüminyum detaylı kapı panelleri, alüminyum kaplamalı elektrikli el freni bulunmaktadır. Geniş ve rahat iç dizaynında koltukları geniş olduğu kadar şık ve işlevseldir.350 litre olan bagaj kapasitesi arka koltuklar yatırıldığında 1000 litreye ulaşmaktadır.

Teknoloji

7 inç HD dokunmatik ekranı, direksiyon kumandası, bluetooth bağlantısı, sesli komut sistemi Uconnet mültimedya, radyo ve mp3 çalar sayesinde konforlu yolcuklar yapılabilmektedir. 6 hoparlörü bulunan aracı Apple Carplay /Android Auto desteği de vardır.

Fiat 500 X’de anahtarsız giriş ve çalıştırma seçeneği de bulunmaktadır. Aydınlatma ve trafik koşullarına göre uzun farlar otomatik olarak kapatılıp, açılabilmektedir. Kuvvetli ve geniş aydınlatma sayesinde gece sürüşleri de daha güvenli hale gelecektir.

Güvenlik

Elektronik fren güç dağılımı, panik fren destek sistemi, elektronik stabilite kontrolü, çekiş kontrol sistemi, motor freni tork düzenleme sistemi, devrilme önleme sistemi, geribildirimli direksiyon sistemi, elektronik fren ön doldurma, lastik basıncı izleme sistemi, yokuş kalkış destek sistemi, yangın önleme sistemi, ön ve arka yolcular için emniyet kemeri ikazı ve 6 adet hava yastığı ile maksimum güvenlik sağlanmış olup rahat ve konforlu sürüş imkanı sunmaktadır.

Çarpışma Önleme Sistemi: Radar ve video sensörleri ile öndeki araç ile çok fazla hız farkı olduğunda sürücüyü uyarmaktadır. Sürücü müdahale etmediğinde ise olası çarpışmayı engellemek için sistem otomatik olarak frenlemeyi etkinleştirmektedir.

Kör Nokta Uyarı Sistemi: Kör noktalardaki araçları izler ve kapı aynalarında bulunan ışıklı sinyaller ile sürücüyü uyarmaktadır.

Şerit Takip Sistemi: Sürücü yön göstergelerini kullanmadan şerit değiştirdiğinde sürücüyü uyararak sürücünün yöneldiği tafra yaptığı direksiyon hareketini kısıtlar.

Adaptif Hız Sabitleme Sistemi: Aracın ön tarafında yer alan radar vasıtası ile trafiğin durumuna göre aracın hızlanmasını ya da yavaşlamasını otomatik olarak sağlamaktadır.

Bütün bunlara ek olarak geri görüş kamerası ve arka park uyarıları da Fiat 500 X ‘de bulunan güvenlik önlemlerindendir.

Renk Seçenekleri

Gövde renklerinde bulut beyazı, sonsuz siyah, capuccino beji, tutku kırmızısı gibi pastel renklerinin yanı sıra gümüş gri, blue Jean mavi ve Venedik mavisi metalik renk seçenekleri bulunmaktadır.

Motor, Performans ve Yakıt Tüketimi

Yüksek performanslı motoruyla bütünleşmiş otomatik şanzımanı sayesinde performans ve sürüş keyfini yakıt ekonomisi ile beraber sunmaktadır. Yakıt tipi kurşunsuz benzin olan aracın azami hızı 190 km/s, azami güç 140 bg, azami tork 230 nm’dir. Ortalama yakıt tüketimi ise şehir içinde 7.2 litre iken şehir dışında 4.9 litredir.

Fiat 500 X 1.4 Multi Air 140 HP DCT ÖTV Fiyatı

Cross ve Cross Plus versiyonları bulunan Fiat 500 X 1.4 Multi Air fiyatı 30 Eylül’e kadar indirimli olarak satışa sunulmaktadır. Cross 1.4 Multi Air 140 HP 164.900 TL,Cross Plus seçeneği ise 174.900 TL ‘den satılmaktadır.Ayrıca ekstra opsiyonlu paketlerinde de indirimler siz değerleri alıcılarını beklemektedir.Ayrıntılı bilgi için bayilerimize uğramakta geç kalmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.