Ford C Max 1.6 Özellikleri

Yeni Ford C Max

Ford’un yepyeni binek otomobili C Max modeli sonunda piyasadaki yerini aldı. Üstelik cazip fiyatı ve de ötv net indirimiyle Ford C Max 1.6 Özellikleri Satışa Sunulan Araç Şimdiden Türk Sürücüleri Tarafından Da Tıpkı Avrupa’da Olduğu Gibi Araca Rağbet Etmesine Neden Oldu. Araç Sadece Dış Görünüşündeki Kendine Has Tavrıyla Değil Yanı Sıra Sahip Olduğu Müthiş Performansıyla Da Gerçekten De Göz Doldurmaya Devam Etmektedir. Bu Bakımdan Da yeni Ford yeni model aracının her anlamda dikkat çeken özelliklerinin var olduğu kesinlikle söylenebilir.

Dış Özellikler

Ford tarafından piyasaya sunulan yeni model aracın dış tasarımında öne çıkan detaylar sırasıyla şunlar:

1. Halojen gündüz far sistemiyle gece görüş mesafesini daha güvenli hale getiriyor.

2. Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalarıyla hem aracın ısı dengesini koruyor hem de görüş mesafesinde üst düzey bir emniyet sağlıyor.

3. Yine sürücüsünü asiste edecek arka ve ön park sensörü bulunuyor.

4. Karartılmış arka camları ve de yine panoramik tavan sistemiyle de yenilikçi olduğunu bir kere daha vurguluyor.

5. Ford far sistemi olarak tercih edilmeye devam edilen bi- xenon far sistemi de aracın sahip olduğu yenilikler arasında bulunması açısından gerçekten de önemli ford c max bir detay olma özelliğini korumaktadır.

İç Özellikler

Ford C Max’ın yeni modelinde elbette birbirinden dikkat çeken iç tasarım özellikleri de aracın albenisini arttıran yenilikçi yanını oluşturuyor. Nitekim ;

1. Deri spor koltukları ve yine deri direksiyon simidiyle vites topuzu dikkat çeken yenilikleri arasında geliyor.

2. Hem sürücü koltuğunda hem de ön yolcu koltuğunda ayarlanabilir bel desteğiyle ergonomik bir yol kat etme imkanı sağlıyor.

3. Aracın her dört mevsim de aracı dengeleyeblen otomatik çift bölgeli klima sistemi de dikkat çeken bir diğer detayını meydana getiriyor.

4. Ford SYNC bluetooth ses kontrol sistemi

5. Otomatik olarak kararan iç dikiz aynaları yenilikçi iç tasarım özellikleri arasında göze çarpan ford c max fiyatı yenilikleri olarak söylenebilir.

Güvenlik ve Emniyet

Elbette Ford bu yeni modelinde de sizin emniyetinizi her şeyin üstünde tutuyor. Bu bakımdan yeniliklerle dolu güvenlik ve emniyet aksamlarıyla da farkını bir kere daha yansıtmış oluyor.

1. Gerek sürücü koltuğu gerek yolcu koltuklarının tamamında hava yastıkları bulunuyor.

2. ABS fren sistemine ek olarak EBD elektronik fren sistemi de ye alıyor.

3. HLA yani yokuş kalkış destek sistemi de olası tüm faciaların tamamen sıfıra indirilmesine olanak sunuyor.

4. Aktif şehir içi güvenlik sistemi ve kör nokta uyarı sistemi gibi detaylar da yine aracın sahip olduğu yenilikler arasında gelmektedir.

5. Çocuk gözlem aynası, şerit değiştirme asistanı, geri görüş kamerası gibi pek çok yenilikler de ford c max ötv fiyatı yine dikkatlerden kaçmayan detayların arasında gelmesi bakımından aracın sahip olduğu diğer güvenlik önlemlerini oluşturmaktadır.

Teknik Özellikler

Ford’un söz konusu yeni modelinin elbette sahip olduğu yepyeni teknik özellikleri de gerçekten de ford c max 1.6 ötv fiyatı en çok merak edilen yanını oluşturuyor.

1. C Max 1.6 motor seçeneğine sahip ve 1696 silindir hacmi bulunuyor.

2. Araç saatte maksimum 188 km hız yapabiliyor. Ayrıca maksimum 125 beygir gücünde olması bakımından da performansının ne kadar üst düzey olduğunu zaten kendisi de kanıtlıyor.

3. Otomobil azami 159 nm tork kapasitesine sahip olup 5 ileri şanzıman benzinli Ford yeni modeldir.

4. Aracın ford c max resimleri boş haldeyken toplam ağırlığı 1374 kg olduğu için maksimum hızına dayanarak yüksek sürat almasına olanak tanımaktadır. Bütün bu özellikleri de aracın gerçekten de ilgi görmesinin en önemli nedenleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.