Ford Fiesta 1.1 Özellikleri

 Dünya’nın ilk otomobil üreticisi olan ve 16 Haziran 1903 yılında kurulan Ford, Dünya çapında 300.000 çalışan ile, 110 fabrika ve 6 kıtada otomobil üretmeye devam ediyor. Her sınıfa hitab eden otomobiller üreten Ford,  1908-1927 yılları arasında ürettiği Ford Model T ile Dünya’nın en çok satan 3. araba markası ünvanını almıştır. Ülkemizde otomobil satış sırasında 4 numarada yer alan Ford kemikleşmiş bir kullanıcı kitlesine sahip. 

     Ford Fiesta markanın ikonik modellerinden biri, Trend, Titanium ve ST-line olmak üzere 3 farklı donanım paketi ile satışa sunulan Fiesta, ülkemizde de oldukça beğeni kazandı. Yeni Fiesta 1.0, 1.1 ve 1.5 litrelik motor hacimleri ile yakıt ekonomisi sağlıyor. 

     Motor Özellikleri

1.1 litre motor hacmine sahip Fiesta 85 beygir güce sahip ve 5 ileri manuel vites ile satışa sunuluyor.  Ford Fiesta 1.1 özellikleri araç için sunulan iki ayrı paket olan Titanium ve Trend seçeneklerine göre değişiklik gösteriyor. 

     Benzinli ve 3 silindirli atmosferik motor, direkt enjeksiyon yakıt püskürtme sistemine sahip. 5 ileri manuel şanzıman ile sunulan Fiesta önden çekişli ve TCS (Elektronik Çekiş Kontrol Sistemi) donanımına sahip. 

      110 nm tork ile 85 beygir güç üreten 1.1 litrelik motor, aracı 0’dan 100 km/h hıza 14 saniyede ulaştırıyor. Aracın son hızı ise 170 km/h olarak belirlenmiş. 

      42 litre yakıt tankına sahip Fiesta, şehir İçi tüketimde 5.6 lt/100 km, şehir dışı tüketimde, 3.7 lt/100 km, karma tüketimde ise 4.4 lt/100 km değerlere sahip. Karma Co2 salınım değeri ise 101 g/km olarak verilmiş, ayrıca Euro 6 çevre standardına sahip olan motor, dakikada azami 6600 devire sahip.

      292 litrelik bagaj hacmine sahip Fiesta, 1135 kg ağırlığa sahip. Alaşımlı 16 inç jantlara sahip. 8 

     İç Özellikleri

 Dışarıdan bakıldığında kompakt bir araç olarak gözüken Fiesta’nın içi beklenilenden çok daha geniş ve ferah. 8 inç dokunmatik multimedya ekran, usb girişi, Ford SYNC 3 (Sesli Komut & Acil Yardım)Türkçe sesli kontrol sistemi ve 7 Adet hoparlör bulunan Fiesta beklentilerinizi karşılayacak bir otomobil. Otomatik kararan iç dikiz aynası da standart donanımın içinde veriliyor. Ford Fiesta EATC (Elektronik İklim Kontrolü) elektronik klimaya sahip. Yükseklik ve derinlik ayarlı deri kaplı direksiyon, üzerine yerleştirilmiş müzik ayar tuşlarına sahip. Far, yağmur ve lastik basınç sensörleri de araç ile sunuluyor. 

     Yükseklik ayarlı halojen farlar ve ön sis farları bütün hava koşullarında güvenli ve temiz bir görüş sağlıyor. Ani frenlemede otomatik yanan dörtlü flaşörler ,LED arka stop lambalar, LED gündüz farları ve LED iç ambiyans aydınlatma aracın aydınlatma donanımları.  

      Dış Ayrıntıları

      Gövde rengi, ısıtmalı ve sinyalli yan aynalar aracım estetik yapısını tamamlıyor. Gövde rengi arka rüzgarlık, gövde rengi kapı kolları ve krom ön Izgara ve krom ön ızgara süslemeleri aracın kompakt karakteristik özelliklerini yansıtıyor. Ford Fiesta 1.1 resimleri incelendiğinde aracın estetik yapısı gözler önüne seriliyor. 

      Güvenlik Donanımları

      HLA (Yokuş Kalkış Desteği) ve ESP (Elektronik Denge Kontrolü) araç ile sunulan sürüş destek sistemleri. Yolcu ve sürücü olmak üzere 2 adet hava yastığı bulunan yeni Fiesta, ABS fren sistemi, EBA (Acil Fren Desteği), EBD (Elektronik Fren Dağıtımı) özelliklerine sahip. Araç mekanik park frenine sahip. 5 yıldızı NCAP/ANCAP puanına sahip olan Fiesta güvenli bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

     Fiyat Bilgisi

     Ford Fiesta fiyatı model seçeneklerine göre değişiyor. 106.500 TL olan trend paketi ve 119.000 TL olan titanum paketi başlangıç fiyatları ile satışa sunulan Fiesta opsiyonel donanımlar ile değişen fiyatlara sahip.

     Ötv Fiyatı

 Kompakt sınıfın en güzel örneklerinden biri olan ve yakıt ekonomisi sağlayan Ford Fiesta 1.1 ötv fiyatı 28.010 TL (%45) olarak belirlenmiş. Ötv ve diğer vergilerde yapılacak değişiklikler araçların anahtar teslim fiyatlarına yansıtılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.