Ford Fiesta 1.4 Özellikleri

Otomobil kullanıcılarının en çok tercih ettikleri markalardan biri olan Ford yeni Fiesta modeliyle yine yolların tozunu dumanına katmaya devam ediyor. 1.4 motor seçeneğiyle dikkatleri üzerine çeken bu yeni Ford üyesi her açıdan sürücülere eşsiz bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Üstelik fiyat bakımından da gayet uygun teklifleri sunması onun albenisini daha da arttıran belli başlı özellikleri arasında geliyor. Bütün bu özellikleri doğrultusunda dikkate alınacak olunursa her açıdan Ford ailesinin bu en yeni üyesinin her yönüyle enine boyuna tanınması gerekmektedir.

Performans

Araç saatte maksimum 166 km hız alabilmektedir. 1.4 motor seçeneğiyle 80 bg güç hacmine sahip. Bunun yanı sıra 127 nm/3700 tork sistemi ile de yüksek sürüş performansı açısından dikkatleri her anlamda üzerine çeken bir otomobil modelidir. Otomobilin elbette bütün bu özelliklerinin yanı sıra yakıt tüketimi konusunda da her açıdan tasarruf sağladığını ifade etmek gerekir. Çoklu enjeksiyon ford fiesta 1.4 özellikleri sistemine dayanan yakıt sistemiyle daha az yakıt daha çok performans sağlamaya devam eden otomobiller arasında gelmektedir.

İç ve Dış Tasarım

Aracın belki de en çok merak edilen yönlerinden birisi de hem iç tasarımı hem de dış tasarımıdır. Bu bakımdan da ele alınarak değerlendirilmesi her anlamda lazımdır. Araç yeni Ford Fiesta 1.4 olarak toplamda beş kişilik yolcu kapasitesine sahip koltuklardanh oluşur. 3917 mm uzunluğu 1683 mm genişliği bulunmaktadır. Ön süspansiyon sistemi salıncak tip olup arka süspansiyon sistemi ise küçültülmüş gergi olarak karşımıza çıkar. Bütün bu özellikleri ile her anlamda gerek performansı gerekse iç ve dış tasarımıyla da göz dolduran bir otomobil modeli olduğunu kesinlikle ifade etmede yarar vardır.

Bütünüyle ortada duran bu sıra dışı yaklaşımları ford fiesta onun her anlamda eşsiz seçenekler sunması adına gerçekten de son derece ideal araçlar arasında yerini korumaktadır. Aracın maksimum ağırlığı 1530 kilogram olarak tespit edilmiştir.

Aracın direksiyon tipi hidrolik direksiyon grubuna girmekte ford fiesta resimleri ve yine ABS fren sistemi bulunmaktadır.

Fiyat

Elbette söz konusu aracın fiyat yönünden de ford fiesta fiyatı ele alınıp değerlendirilmesi gerekir. Araç özel taşıt vergisi dahil ford fiesta 1.4 ötv fiyatı 32.750 liradan başlayan seçeneklerle satışa sunulmaktadır. Üstelik taksit imkanı da bulunması nedeniyle herkesin Ford’un bu sıra dışı aracına her anlamda sahip olması sağlanmaktadır. Bu da hem üstün performans isteyenler hem de yüksek sürüş keyfi yaşamak ford fiesta ötv fiyatı isteyenler için sıra dışı özellik olmaya devam eden noktası adına gerçekten de son derece önemli olan bir konuyu teşkil etmektedir.

Ford Fiesta ülkemizde en çok tercih edilen otomobiller arasında yer almaktadır. Elbette bu tercihin pek çok sebebi bulunmaktadır. Öncelikle Ford Fiesta şehrin kalabalığında tercih edilebilecek son derece avantajlı ve kullanışlı bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Tasarımı, kullanım kolaylığı ve yakıt tasarrufundaki bonkörlüğü ile dikkatleri üzerine çeken otomobil pek çok şirket tarafından da şirket arabası olarak tercih ediliyor.

Peki yalnızca bu avantajlardan mı söz edebiliriz? Elbette hayır. Otomobil aynı zamanda yüksek oranda sürüş keyfi vaad ettiği gibi bunun yanında bir de ödeme seçenekleri anlamında son derece büyük avantajlar sunuyor. İsterseniz kendiniz, isterseniz sevdikleriniz için tercih edin fark etmez. Üstelik bu aracı az yakması, seri kullanılabilmesi ve makul fiyatı dikkate alındığında şirketiniz için de tercih edebilirsiniz.

Orta sınıf segmentin en kullanışlı ve en çok tercih edilen otomobil modelleri arasında yer alan Ford Fiesta ÖTV indirimleri ile de çok daha cazip fiyatlarla tüketicisine sunulan, çok tercih edilen bir araç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir