Ford Mondeo 1.5L Ecoboost Özellikleri

Şıklığı modern çizgilerle birleştirenbu yeni Ford Mondeo modelibirbirinden özel yenilikleriyle rakiplerine fark atmaya devam ediyor.

Geliştirdiği Dinamik LED teknolojisi ile direksiyonu dönen farlar ile en keskin virajlarda dahi görüş alanınız daralmaz. Sekiz farklı aydınlatma seçeneği ile koşullara göre otomatik aydınlatma ayarı yaparak verimliliği arttırır.

Sürüş Deneyimi

Akıllı teknolojik uygulamalarla donatılmış Yeni Mondeo sizin için her şeyi düşünür. Size yalnızca yolun keyfini sürmek kalır.

Dinamik LED farları ile yolun gerektirdiği görüş açısına sahip olur, yolda görmeniz gereken hiçbir noktayı kaçırmazsınız.

En gelişmiş SYNC sistemi ile yapmak istediğiniz her şeyi elinizi kullanmadan sesli olarak yönetebilirsiniz. 8’’ SYNC 3 ile varmak istediğiniz adres, sıcaklık ayarı, dinleyeceğiniz şarkılar artık elinizin değil dilinizin ucunda. Akıllı telefonunuzla entegre olabilen bu sistem, yolda telefonunuzun bazı özelliklerini de kullanmanızı sağlıyor.

Şerit Takip Sistemi, 65 km/s üstüne çıktığınızda devreye girerek şeridinizi korumanıza yardımcı olur. Sistem öncelikle bir uyarı verir. Şeridinizi kaçırmanız halinde direksiyonu titreterek sizi uyaran sistem, bir tepki vermediğiniz durumda hafif ve güvenli bir şekilde aracınızı şeridine taşır.

İster dikey ister yatay bir alan olsun, Otomatik Park Sistemi park sırasında bütün yükünüz omuzlarınızdan alır. Park sırasında direksiyonu tamamen kontrolüne alan sistem, sizden yalnızca vites ve gaz konusunda verdiği komutlara uymanızı ister.

Kör Nokta Uyarı Sistemi ise kazaların önemli bir sebebi olan kör noktada araç kalması sorununu ortadan kaldırır. Görüş açınızın dışında bulunan araçları tespit ederek dikiz aynanızdan sizi uyarır.

Performans ve Verimlilik

Mondeo 1.5L Ecoboost özellikleri performans ve verimlilik açısından da göz dolduruyor. Benzinli olarak sunulan yeni motor, 160 Ps güç üretebiliyor.

Elektrikli Direksiyon Destek Sistemi (EPAS) direksiyon sertliğini hızınıza göre otomatik olarak ayarlar. Direksiyona monte edilmiş tuş takımı ile otomatik vitese daha hızlı bir şekilde geçiş sağlayabiliyorsunuz.

Otomatik başlat/durdur özelliği trafik sıkıştığında aracınızın hareket kabiliyetini otomatik olarak durdururken, hareket etmeniz gerektiğinde motoru otomatik olarak başlatır. Bu özelliği ile şehir içinde yüzde 10’a kadar yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Konfor ve Rahatlık

Yeni Mondeo, aracınızın iç aydınlığına oldukça önem verir. Ford Mondeo resimleri ile araca tepeden baktığınızda, tepedeki cam tavanı fark edersiniz. Aracınızın içini daha ferah ve aydınlık hale getiren bu özellik, gövde çeşidine göre de çeşitlenir. 4 kapılı araçlarda sunroof, 5 kapılılarda geniş panaromik cam tavan ve Station Wagon’larda iki parçalı açılabilir panaromik cam tavan yer alır.

Ambiyans aydınlatma özelliği ile aracınızın içini o anki ruh durumunuza uygun bir şekilde aydınlatabilirsiniz.

Çift Bölgeli Elektronik İklim Kontrollü Klima (DEATC) seçeneği ile araçta bulunanların sıcaklık tercihlerini ayrı ayrı belirterek, herkese uygun sıcaklık uygulamasına sahip olabilirsiniz.

Güvenlik ve Emniyet

Aracın en özgün özelliklerinden biri, sektörde de ilk defa sunulan Hava Yastıklı Arka Emniyet Kemerleri. Ayrıca yokuş kalkış destek sistemi, acil durum fren desteği ve elektronik ön fren hazırlığını içeren Elektronik Denge Programı (ESP) aracınızı en zor koşullarda dahi güvenle sürmenizi sağlar.

Tüm bu gelişmiş özelliklerini yanında kampanyalı Ford Mondeo fiyatı için yetkili bayinizi ziyaret edebilirsiniz.

Yeni Mondeo 1.5L Ecoboost ÖTV Fiyatı

Ford Mondeo ÖTV fiyatı aracın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Motor TipiGövde TipiDonanımTavsiye Edilen Fiyat Kampanyalı Fiyat
1.5L EcoBoost4 KapıStyle217.000204.000
1.5L EcoBoost4 KapıTitanium240.500226.500
1.5L EcoBoost5 KapıTitanium246.000231.500
1.5L EcoBoostStation W.Titanium246.000231.500

Aracın özelliklerine göre Ford Focus 1.5 TCDI ÖTV fiyatı değişmekle birlikte, bu eşsiz deneyimi yaşamak ve ÖTV oranınızı hesaplatmak için size en yakın bayiye ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.