Ford Ranger 2.2l Tdci Özellikleri

En uzak denizleri keşfetmek isteyen bir denizcinin dev dalgalara meydan okuyan kararlılığı, en aşılmaz denen dağları aşmaya ant içmiş bir dağcının tükenmeyen azmi, en derin sırları çözmüş bir bilgenin aklı ile tasarlanıp üretilmiş olan Ford Ranger, bilinen tüm sınırları aşmak için yaratıldı. Ford’un pick-up araçlar dünyasındaki amiral gemisi yeni Ranger modeli, her aşamasında güvenlik ve dayanıklılık fikrini ön planda tutarak geliştirildi. Her parçası uzun yıllar dayanabilsin diye özenle geliştirilen Ranger; dayanıklılığını yapılan kapsamlı testlerle ispatlamıştır. Bir aracın katlanabileceği en zorlu koşullarda test edilen Ranger, 4.500 m yükseklikte -40 derece dondurucu soğuktan 50 derece yakıcı sıcaklık ortamında tamamen yüklü şekilde uzun yokuşlarda sürüş testine; motoru ve kapılar ise 85.000 kez açılıp kapatılarak dayanıklılık testlerine tabi tutulmuştur.  Her bir testi başarıyla geçen Ranger her testin sonucuna göre dizaynını tamamladı. Avrupa ve Japonya’nın elinde tuttuğu Pick-up araç dünyasına bir bomba gibi düşen Ranger, tüm dengeleri alt üst edip kendi tarzını ortaya koymuştur.Ford Ranger Tasarımı ve Renk Seçenekleri

Ford Ranger 2.2l Tdci Özellikleri dış tasarımında amaca yönelik duruşunu dayanıklılık, etkileyicilik, cesurluk ve gelişmişlikle pekiştiren yeni Ranger, denge ve yol hakimiyetini güçlendirici faktörleri de göz önünde bulundurmuştur. Zorlu şartlara göre özel olarak geliştirilen boyama sistemi ile boyanan Ranger, solvent içermeyen, su bazlı boyalar kullanılarak boyanmıştır. On farklı renk seçeneği sunan Ranger Metalik Gün Batımı Turuncusu rengi ile oldukça dikkat çekici ve farklı bir tasarım yaratmıştır. Ford Ranger resimleri aracın mükemmel renk ve tasarımının yalnızca bir kısmını yansıtabilmektedir.

İç tasarımda koyu renklere ağırlık veren Ford, iç mekanın aydınlatılması ve içeriye gelen ışığın en iyi şekilde kullanılması açısından teknolojiyi ve mantığı bir arada kullanmıştır. İç tasarımda kullanılan siyah renkler aracın camlarının önünde koyu başlayıp alt kısımlara doğru daha açık tonlara yani griye doğru ilerlemektedir. Işığı yutmayan bu renk dağılımı sayesinde doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanabilme imkanı sağlamaktadır. Aracın oldukça geniş olan içerisine geniş hacimli bölmeler, bardak alanları, saklama alanları yerleştirilmiştir. Ergonomik olarak tasarlanan yükseklik, alçaklık ve ileri geri hareket kabiliyetlerine sahip şık tasarımlı koltukları aracın dış rengi ile içerde bir kontrast oluşturmak amacıyla araç renginin koyu tonlarında üretilmiştir. Araç içerisinde bulunan SYNC 3 8 inçlik dokunmatik kontrol ekranı sayesinde Bluetooth bağlantıları, akıllı cihazlarla bağlantı, USB bağlantıları gibi seçenekler sunarken; modern ses algılama teknolojisi sayesinde sesle komuta edilebilmektedir. Çok yönlü ve kullanışlı bir direksiyona sahip olan Ranger, direksiyon üzerinden geniş bir kontrol mekanizmasına sahiptir. Geri görüş kamerası, kör noktalarda büyük kolaylıklar sağlarken araç park sensörleri ile ortak çalışarak park stresinden de kurtarmaktadır. Aracın üstün gelişmiş sensör sistemi, yağmura duyarlı otomatik silecekleri ve gerektiğinde kendiliğinden otomatik olarak yanan farları beraberinde getirmektedir. SYNC 3 sisteminin en güzel özelliklerinden biri ise acil durum yardımıdır. Kaza anında veya yolda kalma durumunda aracın konumunu yardım ekiplerine bildirerek yardım çağırabilmektedir.

İç ve dış tasarımlarında birçok akıllı sistem ve teknolojiden yararlanan Ranger, eğim iniş kontrol sistemi, yokuş kalkış destek sistemi, adaptif yük kontrolü (LAC), elektronik denge programı (ESP), çekiş kontrol sistemi(TCS), acil durum fren desteği (EBA), devrilme kontrol sistemi, römork savrulma kontrol sistemi gibi birçok akıllı ve hayat kurtaran teknolojiyi bünyesinde barındırır. Kilitlenebilir pick-up kasası, araç içinde elektrik dağılımını sağlayan prizleri, ve 800 mm’ye kadar suya girebilen yapısı ile bilinen Ford Ranger, pick-up araçlar arasında fonksiyonelliği ile fark yaratmaktadır.
 
Performans ve Güç


4×4 ve 4×2 olarak farklı seçenekler sunan Ford Ranger motor seçeneği olarak da farklılıklar sunarken; manuel veya otomatik şanzıman seçeneği yanında motor hacmi ve donanım seviyesi yönünden de farklılıklar göstermektedir. 2.2L TDCİ Duratorq Dizel Motor veya 3.2L Duratorq Dizel Motor seçeneklerinde farklı emisyon ve torklardan seçim yapabilir, dilediğiniz özelliklerle kendi Ford Ranger’inizi tasarlayabilirsiniz.Ford Ranger Fiyatı


Çeşitli donanım, motor, güç farklılıkları olan ve isteğinize göre şekillenip tasarlanabilen geniş bir ürün yelpazesi ve renk seçeneği sunan Ford Ranger, anahtar teslim fiyatı olarak 193.810,00-TL ile 279.105,00-TL arasında değişkenlik gösteren fiyat skalasına sahiptir.

Ford Ranger ÖTV Fiyatı

 
193.810,00-TL değerindeki araç için ödeyeceğiniz Ford Ranger 2.2L TDCİ Ötv Fiyatı 82.123,00-TL’dir. 279.105,00-TL değerindeki aracın ÖTV fiyatı ise 118.265,00-TL’dir. Yukarıda belirtilen fiyatlar ÖTV dahil anahtar teslim fiyatıdır. Siz de Ford Ranger satın almak isterseniz en yakın Ford Showroomu ile iletişime geçebilir, test sürüşü için randevu alarak daha detaylı bilgiye ulaşabilir ve aracı satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.