Honda CIVIC 1.5 VTEC

Sert bir mizaca sahip olan Honda Civix 1.5 VTEC, dış tasarımda sadeliğe giderken iç tasarımda estetiğe ve güvenliğe odaklanıyor. Teknolojiyle iç içe dizayn edildiği için oldukça yenilikçi bir yol yardım sistemine sahip olan aracın atletik görünümü sizi yollara düşürecek. Ailelerle iyi anlaşan Honda Civic, maceracılara da eşlik etmekten geri kalmıyor.

Dış Tasarım

Çift egzoz çıkışı bulunan Honda Civic modelinin ön ızgaralarında siyah renk tercih ediliyor. Arka camları karartılan modelde lastik tamir kiti dahi bulunuyor. 17 inçlik alüminyum alaşımlı jantlara sahip aracın yağmura duyarlı silecekleri var. Ön farların yanı sıra ön sis farları için de LED tercih edilirken farlar ışığa duyarlı olarak otomatik yanıyor. Yan aynaları elektrikli, ısıtmalı ve uzaktan kontrol edilebilir olarak tasarlanmış. Uzunluğu 4518 mm ile sınırlandırılan aracın genişliği için 1799 mm uygun görülmüş. 1428 milimetrelik yüksekliğe ulaşan aracın sportif bir tavan spoilerı bulunuyor. Genel anlamda yaygın olarak kullanılan spor çizgiler, modele eğlenceli bir hava katıyor.

İç Tasarım

Aydınlatma paketi kapsamında kırmızı renginde aydınlatma birimleri tercih ediliyor. İç tasarım oluştururken kapı içine, konsola ve eşik kısımlarına aydınlatmalarla renk veriliyor. Bu dokunuşla cazibesi artırılan aracın çeşitli aksesuar seçenekleri de mevcut. Arka koltuğu katlanabilir özellikte ve 420 litrelik bagaj alanına sahip olan Honda Civic, kullanıcısını her duruma karşı hazırlıklı hissettiriyor. Kumaş koltuklarla farklı bir harmoni yakalayan deri tasarımlı direksiyon ve vites topuzuna ek olarak alaşımlı pedallar bulunuyor. Ön ve arka kısımda kol dayama ünitesi yer alırken ön yolcu koltuklarının arkasına da cep ekleme unutulmuyor. Araç içi aydınlatmadan bagaj da nasibini alarak özel bir aydınlatma elde edebiliyor. Yol bilgisayarına ek olarak 8 adet hoparlörle desteklenmiş direksiyondan kumandalı bir de müzik sistemi bulunuyor.

Teknik Özellikler

1,5 L DOHC Vtec Turbo motorunun hacmi 1498 cc olan Honda Civic’in CVT şanzımanı bulunuyor. Önde Toe kontrol bağlantılı ve viraj denge çubuklu McPherson süspansiyona sahipken arkada çok noktadan bağlantılı bağımsız ve viraj denge çubuklu süspansiyon yer alıyor. Saatte 200 kilometreye çıkabilen araç 100 kilometreye 8,2 saniyede ulaşıyor. Programlanmış yakıt enjeksiyon sistemi bulunan ve 46 litrelik depo hacmi bulunan Honda Civic’in yakıt tüketimi şehir içi için 7,9 litre olurken şehir dışı için 5 litre oluyor. Kilometrede 139 g CO2 emisyonuna sahip araç, yakıt olarak benzin yakıyor.

Renk Seçenekleri

Karizmatik görünüme imza atan tasarımını destekleyebileceğiniz birkaç renk mevcut. Siyah, beyaz, kırmızı ve füme renk seçenekleriyle Honda Civic, sadeliğin tutkunu olanları etki alanına davet ediyor. Bu sayede farklı zevklere ve karakterlere hitap edebilen aracın albenisi artıyor.

Honda CIVIC 1.5 VTEC Fiyatı

7 inçlik dokunmatik renkli multimedya ekranına ek olarak Honda Connect multimedya sistemi ile zenginleştirilmiş Honda Civic, 129 bin 750 TL’den başlayan fiyatlarla alıcısını buluyor. Hava yastıkları, emniyet kemerleri ve eve geliş-evden çıkış aydınlatma sistemleri gibi pek çok özelliğiyle güvenlik tedbirleri almayı ihmal etmeyen Honda, bu modeliyle sektöre can katıyor.

Honda CIVIC 1.5 VTEC ÖTV Fiyatı

Uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemine sahip Honda Civic, standart özelliklerle yetinmeyerek ek sistemlerle alıcısını sevindirmeyi başarıyor. Bu yüzden 36 bin 653 TL’den başlayan ÖTV fiyatına sahip bu model, satış noktalarında hatırı sayılır bir kitlenin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.