Honda Civic 1.6 Vtec Özellikleri

Bu aracın özelliklerinden bahsetmeye başladığımız zaman göreceksiniz ki Civic 1.6 vtec özellikleri ile beğenileri üzerine çekmeyi hak ediyor. Honda Civic, keyifli ve konforlu bir sürüş için her şeyin düşünüldüğü bir otomobil. Dış tasarımı ise göz dolduracak bir mükemmelliğe sahip. 
    Şimdi ise Honda Civic’in özelliklerine bir göz atalım.


    GENEL ÖZELLİKLERİ 
    Honda Civic 4×2 önden çekişli bir araba. Maksimum hızı saatte 205 km. 100 km hıza 10,6 saniyede ulaşıyor. 1301 kg ağırlığında. Yakıt deposu 46 litre. Bagaj hacmi 519 litre. 
   Şehir içinde 100 km’de 8,6 litre benzin yakarken, şehir dışında 100 km’de 5,2 litre benzin yakmakta. 


    DIŞ TASARIMI 
    Honda Civic’e dışarıdan baktığımız zaman otomobilin duruşunun çok sportif olduğunu söyleyebiliriz. Aracın hatları ise çok keskin. Bu da Honda Civic’e ayrı bir görünüm katmış. 
    Honda Civic’in dikkat çeken taraflarından biri de stop lambaları. Bu stop lambaları sayesinde gözler, gecede üzerinizde olucak büyük ihtimalle. 
    Otomobilin jantları da araca ayrı bir güzellik katmış. Honda Civic’in sportif görünmesinde jantların da büyük rolü var. 
    Renk konusunda ise bir çok seçenek mevcut. Kozmik siyah, beyaz, mavi, siyah, füme, gümüş, bordo ve bunun gibi bir çok renk seçenekleri ile bu araç pisayaya sürüldü. Bunun sayesinde, sürücüler hoşlarına giden rengi seçip istedikleri Honda Civic’e sahip olabilirler. 
    Ayrıca Honda Civic için bir çok aksesuar da mevcut. İsterseniz bunları da aracınıza ekletip aracınızı o şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. 
   Honda Civic 1.6 elegance’de açılabilir cam tavan seçeneği de mevcut. Sportif görünüme ek olarak tavanım da açılsın diyen sürücüler bunu seçebilir. 
  


    İÇ TASARIMI 
    Dış tasarımı gibi iç tasarımı da ayrı bir harika duruyor. Konfor açısından ise her şey düşünülmüş. 
    Gösterge paneli araca ayrı bir güzellik katmış. Ortadaki ekran da büyüklük açısından gayet makul boyutlarda.


GÜVENLİK
 Bir aracın en fazla önem verilmesi gereken tarafı güvenlik. Tasarımdan daha önemli. Sürücülerin bu konuya daha fazla önem vermelidir. 
   Peki Honda Civic aracında ne gibi güvenlik özellikleri mevcut? 
   Öncelikle bu otomobilin gövde yapısı sayesinde, herhangi bir çarpışma esnasında oluşan enerji eşit bir şekilde dağıtılıyor. Bu sayede oluşabilecek hasarın azaltılması amaçlanıyor. 
   Tabiki bir aracın olmazsa olmazlarından olan hava yastıkları, bu araçta da mevcut. 
   Aktif Yol Tutuş Destek Sistemi sayesinde, aracın yol tutuşu en mükemmel hale getirilmesi amaçlanmış. Aracın yol tutuşunu denetleyen bu sistem sayesinde, yol tutuşunu maximum hale getirmek için gerekli olan güç ve fren miktarı hesaplanır. Böylelikle daha iyi yol tutuşu sağlanmış oluyor. 
    Lastik Basınç İkaz Sistemi sayesinde, lastiklerin basıncını sürekli takip eder. Böylelikle basıncın düşmesi halinde sürücüyü uyarır.
    Görüldüğü gibi Honda Civic, tasarımın yanında güvenliğe de önem veren bir otomobil.
    Bu kadar özelliğini saydığımız bu otomobilin fiyatını merak ediyor musunuz?  Gelin hep beraber ‘’ Honda Civic Ötv fiyatı ne kadardır? ’’ sorusunun cevabını başka bir başlıkta arayalım.


FİYAT
    Böyle bir araç için bence gayet uygun bir fiyatı var. Honda Civic fiyatı 119.900 TL. Tabiki aracın çeşitli özelliklerine göre Honda Civic 1.6vtec Ötv fiyatı farklılıklar gösteriyor. Siz de Honda Civic sahibi olmak istiyorsanız en yakın bayiye uğrayıp bir test sürüşüne katılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.