Honda Civic Type R 2.00 Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Uzun yıllardır Honda severlerin göz bebeği olan ve Türkiye pazarında sabırla beklenen Type R buluşması gerçekleşti. Yeni Civic Type R’ın özellikleri ilk görüşte çarpıcı hatta tanıdıkça ve otomobili inceledikçe bağın kuvvetlenmesi olası görünüyor.

Dış Tasarım

Honda’nın şımarık çocuğu olan Type R’ın dış tasarımı radikal bir değişimle kullanıcıları ile buluşuyor. Yeni Civic Type R 2.00’ın iddialı dış tasarımı, gücünün dışa yansımış halini ilk görüşte kullanıcıya ulaştırabiliyor. Kırmızı Honda logosu ile de özlemleri giderdiğini söyleyebiliriz. Honda’nın imzası haline gelen otomobilin önündeki arı peteği ızgara üzerine atılan Type R imzası görenleri heyecanlandırmaya yetiyor. Dış tasarımında abartıdan hiçbir şekilde çekinmeyen bir dizayna sahip olan bu otomobil ona sahip olmak isteyen Type R fanatiklerine adeta göz kırpıyor. Civic Type R’ın resimlerine bakmak bile insanda onu şahsen görüp tanıma isteği yaratıyor.

İç Tasarım

Sürücü koltuğuna ilk oturulduğundan itibaren kullanıcıya yarışçı ruhunu aşılayan yeni Civic Type R, konforuyla ve ön aksdaki dizaynıyla bir bütün hissettiriyor. Sürücü koltuğu dışındaki koltukların rahatlığı ve genişliği spor arabadan beklenmeyecek kadar konforlu. Kırmızı logonun kaliteli ve karizmatik etkisinin iç dizaynda da etkili olduğunu söyleyebiliriz. Dokunmatik ekran anlamında IOS ve Android cihazların da desteklendiği Honda Connect kullanılmış. Bu monitörle yalnızca navigasyon ve multimedya kullanımı değil aynı zamanda geri görüş kamerası ve iklimlendirme de yapılabiliyor.

Motor ve Şanzıman

Yeni Civic Type R’ın 2.00 litre hacimli motorunun VTEC motor görevi yaptığını söyleyebiliriz. Güçlü motoru ile 5,8 sn’de 100 km’ye ulaşabilen bu araba ile rahat manevra ve geçişlerin sağlanması mümkün. 6 ileri manuel olan şanzımanda bir yeniliğe giden yeni Type R, Devir Eşleştirme Sistemi ile sezgisel vites geçişlerini sağlamayı kolaylaştırıyor.

Performans

Aerodinamik gövde ve yenilenmiş süspansiyonlarıyla Yeni Civic Type R’la viraj almadaki yol tutuşunun arttığını ve direksiyon tutuş keyfinin de aynı oranda geliştiğini hissedebilirsiniz. Comfort, Sport ve +R modu olarak 3 yeni sürüş modu sürücüye sunuluyor. Comfort modunun günlük kullanıma daha uygun, direksiyon tepkileri yumuşatılmış bir mod olduğunu söyleyebiliriz. Günlük hayatta da hem Type R’ın agresif kullanımından faydalanmak isteyen hem de dengede kalmak isteyenler için ise Sport modunun isteneni karşıladığı ve kullanıcılara Type R deneyimi yaşattığı aşikar. +R modu ise tamamen pistte yarış için programlanmış bir sürüş modudur. Bu modda motor tepkileri daha hassaslaşıyor.

Honda Civic Type R 2.00 Yakıt Tüketimi

Benzinli olan bu otomobilde fabrika tarafından verilen verilere göre şehir içi performansı 9,8lt/100km, şehir dışı performansı 6,5lt/100km, karma tüketim performansı 7,7lt/100km olarak veriliyor. Bu güçte bir araç için bu gerçekleşenler makul olarak düşünülüyor.

Honda Civic Type R Renkleri

Oldukça oturaklı ve karizmatik renklerle kartelasını oluşturan Yeni Honda Civic Type R’da seçenekler aşağıdaki şekilde verilmiştir;

  • Beyaz
  • Siyah
  • Füme
  • Sonik Gri
  • Kırmızı

Bu renklere ilaveten alabileceğiniz aksesuar paketleri de mevcut. Karbon Fiber Dış Paket, Karbon Fiber İç Paket, Aydınlatma Paketi ve bunlara ilaveten bölgesel aksesuarlar da mevcut.

Honda Civic Type R 2.00 Fiyatı 

2018 model Honda Civic Type R’ın tavsiye edilen perakende fiyatı 299.350 olarak bayilerde yerini almış durumdadır.

Honda Civic Type R 2.00 ÖTV Fiyatı 

Honda Civic Type R yeni özellikleri ve 1996 cc’lik motoru ile 129.500 TL’lik bir ÖTV fiyatına sahiptir. Daha detaylı bilgiler için en yakın bayiye başvurup bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.