Hyundai Accent Blue 1.4 Özellikleri

Bir araçta bulunması gereken bir çok özelliğe sahip olan Hyundai Accent Blue otomobilinden bahsedeceğiz bu yazımızda. Dış görünümü ile, donanımı ile ve bir çok konuda mükemmeliyeti sağlamaya çalışan bir Yeni Accent Blue var karşımızda.
   Bir çok yenilikle sürücülere her konuda müthiş bir deneyim sağlamayı hedefleyen bir otomobil. Accent Blue 1.4 cvvt özellikleri ile sürücülerin beğenilerini topluyor. Bu otomobilin özelliklerine tek tek göz atmaya başlayalım isterseniz.


   GENEL ÖZELLİKLERİ
   Hyundai Accent Blue, 100 km için 5,5 litre benzin harcayarak sürücülerin ceplerini korumayı amaçlıyor. Hem de azalan yakıt tüketimi sayesinde doğayı da düşünüyor. Motoru ise yüksek bir beygir gücüne ve torka sahip. 100 km hıza 11,8 saniyede ulaşıyor. 
   ABS fren sistemi dışında 6 adet hava yastığı ile güvenliği de önemseyen bir otomobil. Sağlam gövdesi sayesinde olası bir çarpışma esnasında güvenliğinizi sağlıyor.
   Aracın iç hacmi ise gerçekten çok geniş. Böylelikle aradığınız konforu bu otomobilde bulabilirsiniz.
   Ayrıca Hyundai Accent bir çok ödüle layık görülmüş bir araç.
   DIŞ TASARIMI
   Öncelikle bu otomobil, gece yolculuklarında önünüzü muhteşem bir şekilde aydınlatacak farlara sahip. Ayrıca bu farların önemli bir özelliği de ışık sensörlerinin olması. Bu sensörler sayesinde hava kararmaya başlayınca ya da bir tünele girdiğinizde farlar otomatik olarak açılıyor. Böylelikle sürüş sırasında ekstra bir kolaylık sağlanmış oluyor. Arka stop lambaları ile diğer sürücülerin dikkatini rahatlıkla çekebilirsiniz.
   Hyundai Accent Blue kasası kendine özgün hatlara sahip. Bu hatlar araca sportif bir otomobil görünümü katıyor. Eğer sizde internette Hyundai Accent Blue resimleri diye aratıp çıkan fotoğrafları incelediğinizde dediklerime hak vericeksiniz eminim. 
   Yan aynalarda da sinyal lambaları bulunuyor. Böylelikle dönüşler sırasında diğer araçların daha fazla dikkatini çekebilirsiniz.
   Hyundai Accent Blue’nun 14 inç çelik ve 16 inç alaşımlı jant seçenekleri mevcut. Ayrıca bir çok renk seçeneği de var. Bu sayede sürücüler kendi Hyundai Accent Blue otomobillerini istedikleri gibi özelleştirebilirler.


   İÇ TASARIMI
   Sürücüler, 2-tonlu bej, 2-tonlu gri ve 1 tonlu siyah olmak üzere 3 farklı iç döşeme renkleri içinden birisini seçebilirler.
   Bu otomobilin bagaj hacmi 389 litre ile bir hayli fazla. Böylelikle çok eşya taşıyacağınız yolculuklarda bagaj sorununu bir nebze azaltmayı amaçlıyor.
   Araçta bana göre ilginç ve bir hayli de kullanışlı olan taraflarından biri de güneş gözlüğü bölmesi. Bu bölme orta bölümde aynanın üzerinde bulunuyor. Yer olarak da çok güzel düşünülmüş bir yere yerleştirilmiş. Bu sayede sürücüler rahatlıkla bu bölmeye erişebilir.
    Gösterge paneli çeşitli araç özelliklerini hem görsel hem de sesli olarak sürücülere sunuyor. Gösterge paneli, ışıklandırması ile optimum okuma netliği sağlıyor.
   Aracın orta bölümünde 6 inçlik dokunmatik bir ekran bulunuyor. Bu ekranla hem dinleyeceğiniz müziği ayarlayabilirsiniz hem de navigasyonu kullanarak istediğiniz yere gidebilirsiniz.
   Tam otomatik klima sistemi sayesinde sürücülerin tek yapması gereken istedikleri sıcaklığı ayarlamaktır. Sıcaklığı ayarladıktan sonra klima aracın sıcaklığını istenen sıcaklığa getirmeye çalışıyor.
   Otomobil alırken en önemli konulardan birisi de fiyattır. Diğer başlıkta Hyundai Accent Blue Ötv fiyatı konusuna değineceğiz. 
   FİYATI
   Hyundai’ın resmi sitesine baktığımız zaman en düşük Hyundai Accent fiyatı 91.900 TL’dir. Çeşitli özelliklere göre Hyundai Accent Blue 1.4 cvvt Ötv fiyatı değişiklik göstermekte.
   Özelliklerine göre fiyatı gayet uygun bir araç. Eğer siz de bir Hyundai Accent Blue aracına sahip olmak istiyorsanız en yakın Hyundai bayisinde bir test sürüşüne katılabilirsiniz. Böylelikle aracın kendinize uygun olup olmadığını görebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.