Hyundai i10 1.2 D-CVVT Özellikleri

Bugünlerde Hyundai i10 resimleri herkesin dikkatini çekiyor. Yenilenen tasarımı ile göz alıcı bir görünüme sahip olan i10, her geçtiği yerde kendinden söz ettiriyor.

Dış Tasarım

Detaycı bir yaklaşımla tasarlanan Hyundai i10 tam bir şehir içi kullanım aracıdır. Yoğun trafiğin zorluklarının üstesinden gelebilmek için geliştirilmiştir.

LED aydınlatmalı dönüş sinyalleri, şehir trafiğinde çok fonksiyonel bir hizmet sağlıyor. Diğer sürücülerin nereye döneceğinizi anlamasını kolaylaştırarak, görünmez kazaların önüne geçiyor.

İş çıkış yoğun trafikte nefes alabilmek için camdan sarkmaya son. Açılır tavan özelliği ile size rahat bir nefes aldırıyor.

Renkli camlar hem zararlı güneş ışınlarının içeriye girmesini engelliyor hem de aracınıza zarif bir hava katıyor.

Dış tasarımda en çok dikkat çeken değişim ise araca karakterini veren kesimli arka tampon. Yeni tampon tasarımı yuvarlak sis lambaları ile karşıtlıkların mükemmel uyumunu sağlıyor.

İç Tasarım

Yeni i10c genişlemiş iç tasarımı ile ferah bir alan yaratıyor.Sınıfının en geniş bagajlarından birine sahip olan araç252 lt. alıyor. Katlanabilen arka koltukları da düşünüldüğünde, ihtiyacınız olduğunda son derece geniş bir alana sahip olabiliyorsunuz.

Gösterge paneli LCD ve TFT teknolojisiyle birleştirilerek sürüş bilgilerini net bir şekilde görmenizi sağlıyor. Yol bilgisi için ise 7’’ dokunmatik navigasyondan yardım alabiliyorsunuz. Direksiyonun ayarlanabilir yüksekliği ile rahat bir kullanıma sahip oluyorsunuz.

Araç içinde bulunan bardak tutacakları, şişe tutacağı, aydınlatmalı torpido gözü gibi aksesuarlar i10’un tam bir şehir aracı olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Performans

1.10 MPi benzinli motor maksimum 66 PS güç üretirken, 1.25 MPi benzinli motorun gücü ise 87 PS’ye çıkmaktadır. Manuel şanzımanı 5 vitesli olan i10, 4 vitesli otomatik şanzıman seçeneğine de sahip.

Güvenlik

İ10 1.2 D-CVVT özellikleri arasında en çok önem verilen güvenlik önlemleri.

Şerit Takip Uyarı Sistemi (LDWS) şeridinizi kasıtsız bir şekilde terk ettiğinizi algıladığında sizi görsel ve sesli olarak uyarır.

Kamera sistemi ile önünüzde bulunan araçla olan uzaklığını tespit ederek çarpışma riski algıladığında sizi uyarır.

Lastik Basınç Uyarı Sistemi, güvenliğinizi tehdit edecek şekilde lastiklerin düşük basınca sahip olduğunda sizi bilgilendirir.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HAC), aracın yokuşta geri kaymasını engeller.

Statik Dönüş Farları, dönüş manevrasında ekstra aydınlatma sağlayarak görüş açınızı genişletir.

Ayrıca denge kontrol ve stabilite yönetimi sağlayan sistemlerle ani hareketler ve keslin dönüşler artık bir tehlike olmaktan çıkıyor.

Konfor

Şehir içinde yolda konforlu bir ulaşım için son derece uygun olan araç, usb & aux girişi ve blutooth bağlantısı size keyifli zamanlar da yaratır. Açılır tavan, yol bilgisayarı ve dokunmatik navigasyon ise ihtiyacınız olan her şeye kolay ulaşmanız için tasarlanmıştır.

Teknik Özellikler

Araç Hyundai i10 fiyatı için en etkili faktörler olan teknik özellikler konusunda da sınıfında iddialı. Saatte maksimum 166 km’ye ulaşırken, 100 km/s hıza ise 13,8 sn’de çıkabiliyor. 40 lt yakıt kapasitesine sahip olan araç 100 km’de şehir içi 7,4 litre benzin tüketiyor.

Donanım Paketleri

Jump, Style ve Elite modellerinde üretilen araçlar farklı güvenlik, dış ve iç donanımlara sahip.

Hyundai i10 1.2 D-CVVT ÖTV Fiyatı

Farklı donanımlara sahip araçlar için Hyundai i10 ÖTV fiyatı da farklılaşmaktadır.

ModelListe FiyatıÖnerilen Fiyat
10 1.2 D-CVVT STYLE OTM. (BENZİNLİ)95.750 TL92.750 TL
i10 1.2 D-CVVT ELITE OTM. (BENZİNLİ)98.150 TL95.150 TL
i10 1.2 D-CVVT STAR OTM. (BENZİNLİ)102.150 TL101.150 TL

Üç farklı donanım çeşidinden kendinize en uygun olanı tercih etmek için Hyundai bayilerini ziyaret ediniz. Bayide tercih ettiğiniz Hyundai i10 1.2 D-CVVT ÖTV fiyatı hakkında da doğru bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.