Hyundai İ20 1.2 Mpi Özellikleri

Hyundai tarafından çok özel tasarımla gerçeğe dönüştürülmüş olan 1.2 motor seçeneğine sahip yeni model binek otomobili her yönüyle sınıfının önde gelen otomobillerinden biri olmaya devam ediyor. Söz konusu otomobilin sunduğu birçok ayrıcalıklarla Hyundai İ20 1.2 Mpi Özellikleri B Segmentinin En Dikkat Çeken Hatchback Modellerinden Biri Olduğunu Kesinlikle Dikkate Almak Gerekir.

Temel Özellik

2017 model 1.2 motor seçeneğine sahip benzinli binek otomobilidir. Araç yeni hyundai i20 serisinin öne çıkan bir modeli olup her açıdan dikkat çeker. İçten yanmalı standart motor tipine sahip olan söz konusu otomobil bütün bu özelliklerinin yanı sıra gelişmiş müzik sistemiyle de gerçekten de eşsiz bir tasarıma sahip olduğunu vurgulamaktadır.

Motor

Aracın elbette en çok merak edilen teknik yanı kuşkusuz motorudur. 1248 cc silindir hacminin bulunduğu söz konusu araç çok noktadan enjeksiyona dayanan bir sistemle yakıt püskürtme işlevi yapmaktadır. Öte taraftan söz konusu hyundai i20 otomobil saatte 170 km azami hıza ulaşabilmekte ve 84 hp beygir gücündedir. Ayrıca 6000 azami devir yapabilen aracın dikkat çeken performans özellikleri arasında kuşku yok ki tam 122 nm azami tork seviyesi yer almaktadır.

Yakıt

Aracın motorunu etkileyen özellikleri arasında kuşku yok ki yakıt özellikleri de sıklıkla ön plana çıkan niteliklerinden birisini oluşturmaya devam ediyor. Nitekim bu açıdan ortalama şehir içinde 6.0 lt yakıt tüketimi ve şehir dışında ise 4.1 lt yakıt tüketimi bulunuyor. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra yine her 100 km’de bir ortalama 4.8 lt yakıt tükettiğini ifade etmek gerekmektedir. Aracın euro v emisyon standardı hyundai i20 fiyatı bulunmakta ve araç alabildiğine yakıt tasarrufu sağlayan CO² emisyonuna sahip olmaktadır.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra aracın yakıt tasarrufunu ve de performansını doğrudan etkileyen ağırlık ve ölçüleri hakkında da bilgi vermek gerekmektedir. Aracın hyundai i20 ötv fiyatı maksimum ağırlığı 1055 kg olarak ölçülmüştür. Uzunluğu 4035 genişliği ise 1734 mm olarak ölçülmüştür. Tümüyle ortada duran bu güncel değerler de açık seçik olarak göstermektedir ki söz konusu otomobilin her açıdan dikkatlerden kaçmayan yanları her anlamda ön plana çıkmaya devam etmektedir. Bu da aracın her açıdan farkını yansıtan özellikleri arasında yer alması adına gerçekten de son derece önemli bir yaklaşımı meydana getirmektedir.

Lastik & Jant

Söz konusu yeni Hyundai i20 1.2 mpi ötv fiyatı modelinin ayrı bir bölüm halinde lastik ve jantlarının da ele alınması gerekir. %55 kesit oranına sahip olan jantlar yine 195 mm taban genişliğine sahip lastiklerden oluşmaktadır. Jantlar %100 çelik alaşımlı 16 inçlik imal edilmiştir. Yedek lastik kullanımı ise küçük boy stepne özelliğine dayandırılmaktadır.

Müzik & Eğlence 

Aracın kuşkusuz ki ses sistemi de gerçekten de çok büyük bir öneme sahiptir. Bu bakımdan 2017 model aracın bir hayli donanımlı olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Söz konusu bu otomobilde radyo var, LCD 7 inçlik multimedya ekranı var ve her açıdan harici ses girişlerine sahiptir. Bu özelliklerine dayanarak usb başta olmak üzere aux ve sd girişlerinin var olduğunu kesinlikle dikkate almak gerekmektedir. Tüm bu özellikler doğrultusunda her anlamda müzik & eğlence sisteminin tüm nitelikleriyle kaliteden ödün verilmeksizin dikkatleri üzerine çekmektedir. 4+2 ses sisteminin bulunduğu multmedya sisteminde yine DVD oynatabilme özelliği de başlı başına dikkatleri üzerine çeken bir diğer detay olarak görülebilmektedir. Tümüyle ortada duran bu yaklaşımlar neticesinde değerlendirildiği zaman her açıdan yaygın olarak kullanılabildiğini söylemek gerek. Aracı yetkili Hyundai i20 resimleri bayilerinden satın almak ve de test sürüşüne katılmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.