Hyundai i20 1.2 MPI Özellikleri

Yeni i20 önce yenilenen çarpıcı tasarımı ile sonra iç konforu ile son olarak da performansı ile görenleri ve deneyimleyenleri kendine hayran bırakıyor.

Dış Tasarım

Aracın arkasına yerleştirilen LED arka lambaları dış gövdedeki en çarpıcı detaylardan biridir. Tampona yerleştirilen difüzör ile çift renkli hale gelen arka bölüm spor bir hava katıyor.  Bir diğeri çarpıcı detay ise önde bulunan ve yenilenen altıgen radyatör ızgarasıdır. Jantlardaki yeni tasarımlar sportif, şık ve stil sahibi bir duruş sağlıyor.

9 farklı renk seçeneğine sahip dış gövdesi ile kendi stilinize uygun bir i20 bulacaksınız. Sitede yer alan Hyundai i20 resimleri ile hangi renk sizin tarzınız, karar verebilirsiniz.

İç Tasarım

Hyundai i20 tam anlamıyla sürücü odaklı bir iç tasarıma sahip. Detaylarla geliştirilen iç alan, karmaşıklıktan uzak sade ve kolay kullanım sağlayan bir şekilde tasarlanmış. Böylece dikkatiniz yoldan ayrılmadan araçtaki tüm fonksiyonları kullanabiliyorsunuz.

7’’ dokunmatik ekran ile entegre edilmiş Apple CarPlay ve Android Auto, araçtaki her saniyenizi müziğin keyfine bırakmanızı sağlıyor. Ekrandan akıllı telefonunuzda yer alan bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Performans

Geliştirilen teknik özellikleri ile daha iyi bir perfomansa sahip i20, tercihleri karşılayabilmek için farklı motor seçeneklerine de sahip. Düşük yakıt tüketimi ve karbon emisyon değeriyle hem ekonomik hem de çevreci. Üstelik geliştirilen blue teknolojisi ile şehir içi ulaşımda gereksiz kirlilikleri önlüyor. Uzun bekleme süresinde otomatik olarak motoru durdururken hem çevre etkisini azaltıyor, hem de verimliliği arttırıyor.

Donanım Paketleri

Bir i20 alırken, i20 1.2 MPI özellikleri arasında belki de en detaylı incelemeniz gereken donanım paketleridir. Jump, Style, Elite ve Active olarak kategorize edilen donanım paketleri farklı güvenlik, iç ve dış özelliklere sahip.

Tüm güvenlik donanımına sahip olmak isteyenler için Active ya da Elite modelleri son derece uygun tercihler. Diğerlerinden farklı olarak bu modellerde Yan ve Perde hava yastıkları, şerit takip, sürücü yorgunluk tespit gibi ileri teknoloji ile geliştirilmiş özellikler mevcut.

İç Donanımda Jump modeli standartları belirlerken, Style sahip olduğu aksesuarlarla öne çıkmaktadır. Active ve Elite modelleri ise tam anlamıyla sürücü odaklı teknolojik çözümler sunmaktadır.

Dış donanım özelliklerine baktığımızda, Jump yine standartları belirliyor. Bu kez Active seçeneği en fazla dış donanımın geliştirildiği model olma özelliği taşıyor.

Teknik Özellikler

Hyundai i20 fiyatı karşılaştırması yapabilmek için teknik özelliklerini de çok iyi incelemek gerekir.

Hyndai İ20 1.2 MPI maksimum 170 km/s çıkabilmekte iken 84 PS güç yaratabiliyor. 5 düz vitese sahip araç 100 km’de şehir içinde 6.6 litre, şehir dışında ise 4.2 litre yakıt tüketiyor. Gene yakıt tüketimi ise 5.11 litre. Araç 50 litre yakıt deposuna sahip.

15’’ jantlara sahip araç 4.055 mm uzunluğunda, 1.734 mm genişliğinde ve 1.474 mm yüksekliğinde.

Hyundai i20 1.2 MPI ÖTV Fiyatı

4 farklı donanıma sahip model için dört farklı fiyatı aşağıda bulabilirsiniz. Bu araçlar için Hyundai i120 ÖTV fiyatı da fiyata göre farklılık ve artış göstermektedir.

ModelListe FiyatıÖnerilen Fiyat
Yeni i20 1.2 MPI JUMP (BENZİNLİ)99.450 TL93.950 TL
Yeni i20 1.2 MPI STYLE (BENZİNLİ)102.550 TL97.800 TL
Yeni i20 1.2 MPI STYLE PAN. (BENZİNLİ)106.550 TL102.550 TL
Yeni i20 1.2 MPI ELITE PAN. (BENZİNLİ)115.850 TL111.850 TL

İ20’nin yeni tasarımıyla şehrin efsanesi olmak için mutlaka en yakın bayiyi ziyaret edin. Tarzınıza uygun modelde Hyundai i20 1.2 MPI ÖTV fiyatı hakkında doğru bilgiyi de bir Hyundai bayiinden öğrenebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.