Hyundai i20 Active 1.4 MPİ Özellikleri

    1947 yılında kurulduğunda bir inşaat firması olan Güney Kore merkezli Hyundai, 1960-1970 seneleri arasında makina, gemi ve otomobil  sektörüne ağırlık vermiştir. 1967  yılında da Hyundai Motor Company’nin kurulması ile alanında uzmanlığı artan Hyundai sektörde 5. sırada yer alıyor. Güney Kore dışında Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Çin ve Türkiye’de de fabrikaları bulunan Hyundai firması geçmişten gelen tecrübesini günümüzde ürettiği araçlara başarı ile yansıtıyor. 

     Detaylı Tasarım

Tasarımı ile her baktığınızda ayrı bir detayı fark edeceğiniz Hyundai i20, sportif , maceracı, çevik ruhunun karışımını şehrin sokaklarına taşıyor.  Tampon altına konumlandırılmış koruma plakası, altıgen sportif ızgara ile aracın sportifliğini öne çıkartırken, tamponun ön tarafına stratejik olarak yerleştirilmiş ön sis farları en zorlu hava koşullarında bile mükemmel bir görüş sağlayarak güvenliği arttırıyor. Yeni Hyundai araç üzerine yerleştirilmiş gümüş renginde tavan rayları, siyah yan etek ve çamurluk kaplamaları ile dikkat çekiyor. 17 inç çelik alaşımlı jantlar 10 kollu tasarım ile aracın ruhunu çok iyi yansıtıyor. Ön kısım ile aynı çizgileri taşıyan i20’nin arka kısmı, daire şeklinde tasarlanmış sis lambaları, geri vites lambası ve aracın yerden yüksekliğini iyice vurgulayan gümüş renkli koruma tablası sayesinde aracın sert karakteri ortaya çıkıyor. Hyundai İ20 resimleri bile aracın ayrıntılarının göz önüne serilmesine olanak tanıyor.

     Tavan spoyleri ve spoyler içine yerleştirilmiş  üçüncü stop lambası, gümüş rengi benzin deposu kapağı, katlanabilir, ısıtmalı ve elektrikli yan dikiz aynaları aracın tasarımını tamamlayan diğer ayrıntıları oluşturuyor.

     Kompakt Boyut Büyük Performans

    Hyundai i20 Active 1.4 Mpı özellikleri ile verimli bir performansa sahip. Crossover gövdenin içine yerleştirilmiş içten yanmalı standart 1368 cc motoru ile 162 nm tork ile 100 beygir güç üretiyor.  Dakikada 6000 azami devire sahip motor, 0 km’den 100 km hıza 13.6 saniyede ulaşıyor. Aracın maksimum hızı saatte 162 km.  Çok noktadan enjeksiyonlu ve 4 silindirlik atmosferik motor 50 lt yakıt deposuna sahip.  9.0 lt / 100 km şehir içi yakıt tüketimi,  5.4 lt / 100 km şehir dışı yakıt tüketimi,  6.7 lt / 100 km karma yakıt tüketimi 157 g/km karma CO2 salınımı değerlerine sahip.

    Önden çekişli, 4 ileri  standart otomatik vites bulunan i20 yumuşak vites geçişleri ile konforlu bir sürüşe imkan tanıyor. Aracın bagaj hacmi 326 litre, arka koltuklar yatırıldığında ise aracın bagaj hacmi 1042 litreye ulaşıyor. 

     İç Özellikleri

7 inç LCD multimedya ekran , AUX, SD kart ve USB girişine sahip müzik ve eğlence sistemi, RDS özellikli radyo 4 hoparlör ve 2 adet tweeter  ile yolcuklarınız çok daha keyifli geçecek.  Direksiyon üzerine yerleştirilmiş müzik kumanda düğmeleri ile rahat bir şekilde kullanılan müzik sistemi mevcut. 

     Manuel klima, aydınlatmalı ve soğutmalı torpido gözü, alüminyum görünümlü,  pedallar çakmak, deri kaplamalı vites, kapı İçi şişe bölmeleri, orta konsol bardaklık aracın iç özelliklerinden bazıları. Ön yolcu hava yastığı, perde hava yastıkları, sürücü hava yastığı ve yan hava yastıkları olmak üzere 6 adet hava yastığı bulunan i20 Euro NCAP testinden 4 yıldız almış bir araç. 

   ABS fren sistemi bulunan i20 Fren Destek Sistemi (BAS) ve Elektronik Fren Dağılımı (EBD) özelliklerine sahip. Araçta mekanik park freni kullanılmış. 

     Fiyat 

     Hyundai Active Fiyatı 118.950 ve 120.950 TL olarak belirlenmiş. Metalik ya da sedefli boya opsiyon fiyatı ise 700.00 TL olarak belirlenmiş.

     ÖTV Fiyatı

Özellikleri ile göz dolduran Hyundai Active ÖTV fiyatı 20.169 TL ve 30.536 TL olarak hesaplanmış. Hyundai i20 Active 1.4 Mpı ÖTV fiyatı yasa ve döviz kurlarına göre değişiklik göstermektedir, ötv ve diğer vergilerde meydana gelen değişiklikler aracın anahtar teslimi fiyatına yansıtılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.