Hyundai i20 Active Özellikleri

Hyundai’nin maceracı kimliğiyle şehri yeniden keşfetmeyi bekleyenlere sunduğu çok özel otomobili hyundai i20 active 1.0 t gdi özellikleri gerçekten de adına yakışır bir kimlikle aktif sürüş keyfi sunuyor. Bunun yanında sürücülerin yol boyu her daim güvende olması için almış olduğu güvenlik önlemleri ve hiçbir zaman ödün vermediği performansıyla da sınıfının lideri olmayı çoktan hak etmiş gibi görünüyor. Aracın yeni hyundai bu bakımdan performansı, iç ve dış tasarımı, teknik yenilikleri kısaca her açıdan ele alınması gereken detayı bulunmakta.

Teknik Özellikleri

Hyundai i20 active saatte 166 km hız yapabilmektedir.  Maksimum olarak 4600 dakikada devir yapabilmektedir.

Dış Tasarım

Araç performanstan çok yakışıklı duruşuyla kendine herkesi hayran bırakan dış tasarımıyla daha çok dikkat çekiyor. Aracın sportif tasarımıyla göz dolduran hyundai i20 aerodinamik tavan spoyleri dikkat çekiyor. Depo kapağı da gümüş yıldızdan imal edilmiş olup gerçekten de etkileyici bir duruş sergilemektedir. Aracın ön tamponu da dış tasarımı adına dikkat çeken noktaları arasında geliyor. Nitekim ön sis farlarının hemen yanında altıgen tasarımlı ızgara çok iyi uymuş durumda. Elbette trafik boyunca daima kontrolü elinizde tutan elektrikli dkiz aynası da dikkat çeken bir diğer dış tasarım özellikleri arasında yer almaktadır.

İç Tasarım

Aracın performansının yanı sıra dış tasarımıyla uyumlu olan iç tasarımı da gerçekten de göz dolduran birçok yeniliklere sahip. İç tasarımı denildiği zaman ayarlanabilir sürücü koltuğuyla yol boyu sürücünün her zaman bel, boyun ve omuriliğinin rahat kalması önemseniyor. İç tasarım hyundai i20 fiyatı denildiği zaman kuşku yok ki akıllı donanımlardan oluşan tam bir akıllı tasarıma da yer vermek gerekir. Akıllı mobil cihazlarla bire bir uyumlu tak çalıştır tasarımı da bu anlamda dikkatlerden kaçmayan bir yenilik. i20’de sadece iç tasarımda bunlar yenilik değil elbette. Bardak tutucu ve güneş gözlüğü bölmesi de dikkat çeken yenilikler arasında gelmiş durumdadır.

Performans

Saatte 166 km hız yapabilen araç tam 120 beygir gücündedir. Ayrıca kumandalı turbo sistemi sayesinde gaz tepkisini ve de tork kapasitesini arttırarak daha yüksek performans sergilemesine yol açmaktadır. Bununla birlikte söz konusu araç şanzıman kapasitesi olarak 6 ileri manuel şanzıman tipine sahip. Aracın hyundai i20 fiyatı sportmen duruşu sadece dış görünüşünde değil iç görünüşünde de aynen geçerlidir. Nitekim metalden imal edilmiş pedallar da sportmen karakterinizle tam bir uyum içerisinde bulunacağının altını çiziyor.

Güvenlik

Aracın tüm bu özellikleri sayılırken elbette güvenliği üzerinde de kesinlikle durmak gerekmektedir. Aracın toplamda altı (6) adet hava yastığı bulunmakta ve bunların ikisi önde diğer ikisi yanda ikisi de arkada olacak şekilde dağılım göstermiştir. Aracın güvenlik adına gerçekten de dikkat çeken bir diğer yeniliği arka park sensörüdür. Geri geri park etme sürecinde aracın herhangi bir şeye çarpmaması için sürücüyü daima kontrolde tutan ve koruyan bu sensörü gerçekten de güvenliği en azami düzeye çıkaran bir özelliği olması adına son derece önemli bir konu olarak dikkat çekmektedir.

Bütün bu yönler düşünülecek olunduğu zaman hyundai i20 active 1.0 t gdi ötv fiyatı her bakımdan aracın sahip olduğu tüm bu konulara bağlı olarak her anlamda donanımlı bir model olduğunu kesinlikle dile getirmek gerekecektir.

Elbette bütün bu özelliklerine bağlı olarak araç gayet cazip fiyatlarla ötv indiriminden de anında yararlanılarak herkesin rahatlıkla satın alabileceği fiyat politikasıyla hyundai i20 resimleri satışa sunulmaktadır. Bu bakımdan da gerçekten de aracın birçok özellikler yönüyle hem sportmen duruşu hem de eşsiz güvenlik ve performansıyla göz dolduran yapısının olduğunu dikkate almak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.