Hyundai Tuscon 1.6 GDİ Özellikleri

Hyundai’nin SUV sınıfı modellerinden Tuscon, güçlü performansı, zevkli ve kaliteli tasarımı, dikkat çeken dizaynı ve ileri teknoloji barındıran özellikleriyle farklı bir 4×4 deneyimini takipçilerine sunuyor. Dünya genelinde kendisine ciddi bir tüketici kesimi oluşturmuş olan Hyundai, yeni Tuscon modeli ile yelpazesine farklı kesimlerden tüketicileri de dahil etmiş durumdadır.

Gücün Detayları


Şehrin yoğun trafiğinden sakinliğine, engebeli yollardan taşlı topraklı arazilere kadar birçok alanda farklı deneyimler sunan Tuscon, 1.6 GDI 132 PS(benzin), 1.6 T-GDI 177 PS(benzin) ve 1.6 CRDI 136 PS(dizel) şeklinde 3 farklı motor seçeneğini de beraberinde getiriyor. Güçlü performans, seri vites geçişleri, daha verimli yakıt ekonomisi 1.6 T-GDI motor ve 7 ileri çift kavramlı aktarma sisteminin birleşiminin sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Aracın tasarımı, araçtan tam performans ve verim alınabilecek şekilde en ince detaylarına kadar düşünülüp tasarlanmıştır. Aracın geniş duruşu, düşürülmüş hava sürtünme katsayısı, gövde altının aerodinamik optimizasyonu, arka spoyler yan kenarları, aracın bu yönde geliştirilmiş bir takım donanımsal Tuscon 1.6 Gdi özellikleri arasındadır.

Karizmadan Gelen Güç


Dış tasarımda güvenlik, konfor gibi faktörlerin yanında performansı ile de dikkate alan Hyundai Tuscon, aracın görünüşüne kapsamlı bir incelik ve ruh eklemeyi ihmal etmiyor. Dinamik gövde tasarımını, dikiz aynası sinyal lambası, tekerlek kemeri çıtası, yan çıta, arka silecek ve yıkayıcı, arka spoyler üzerindeki üçüncü stop lambası tamamlıyor. 

Açılabilir panoramik tavan, geniş ve ferah iç dizayn, farklı renk ve kumaş çeşitleri sunan mobilya tasarımları, elleri kullanmadan açılan geniş bagaj hacmi, arka koltukta oturanlar için arka kabin havalandırma sistemi, çocuk koltuklarını zorlanmadan ve güvenli bir biçimde entegre edebilmenizi sağlayan çocuk koltuğu sistemi, bağlantı portları ünitesi, elektronik park freni, 8 inc ekranlı müzik sistemi, Navigasyon, bluetooth gibi yazılımsal sistemlerle desteklenen iç tasarımı da bu mühendislik harikası otomobilin tamamlayıcıları arasında. Hyundai Tuscon resimleri incelemesi yaparak mükemmel iç ve dış tasarımı siz de görebilirsiniz.

Güvenin Tasarımı


Önünde seyreden aracın aniden frenleyip durduğunu algılayan ve kendiliğinden devreye giren otomatik acil fren sistemi yoğun trafik akışlarının olduğu şehirler için özel olarak geliştirilmiştir. Hyundai Tuscon kör nokta uyarı sistemi ile sürücünün göremediği kör noktaları sensörler vasıtası ile sürücüye bildirir. Uzun süreli yolculuklarda şeritten çıktığınız anda sizi uyaran ve direksiyona müdahale eden şerit takip asistanı güvenli yolculuğun en önemli adımlarından biridir. Statik dönüş farları sayesinde ise gece hangi yöne araç dönerse o taraftaki farı aktif hale getirerek gece yolculuklarını daha kolay ve güvenli hale getirmeye yardımcı olur.

Ayrıca hem güvenlik hem de performans alanında güçlendirici etkileri olan gelişmiş viraj kontrol sistemi, araç stabilite yönetim sistemi, yokuş iniş destek sistemi ve yokuş kalkış destek sistemi, hava yastığı sistemi, lastik basınç kontrol sistemi teknik özellikler arasındadır. Tuscon kendi sınıfında en sağlam yapısal özelliğe sahip araçtır diyebiliriz. Sıcak presleme süreci ile oluşturulmuş olan gelişmiş yüksek mukavemetli çeliği kazalarda alınabilecek olan hasarı en aza indirgemek için ve maksimum güvenlik sağlama amacıyla oluşturulmuştur.Hyundai Tuscon Fiyatı


Benzinli ve dizel, 4×4 ve 4×2 gibi birkaç farklı model sunan Hyundai Tuscon yapısal ve teknik donanım özelliklerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Çeşitli eklentiler ile donanımını ve iç dizaynını şekillendirebilir veya fabrika üretimi düzeyinde alabilirsiniz. Benzinli 1.6 GDI STYLE bir TUSCON 167.100,00-TL’den satılırken 1.6 CRDI ELİTE PLUS 4X4 DCT (DİZEL) 259.700,00-TL civarında satılmaktadır.


Hyundai Tuscon ÖTV Fiyatı

1.6 CRDI ELİTE PLUS 4X4 DCT (DİZEL) model için ödediğiniz 259.700,00-TL’nin 85.710,00-TL’si ÖTV’dir. Hyundai Tuscon 1.6 Gdi ÖTV fiyatı ise 53.104,00-TL’dir. Siz de Hyundai Tuscon sahibi olmak isterseniz en yakın Hyundai Showroomu’na giderek daha detaylı teknik bilgi alabilir, modelleri ve renkleri inceleyebilir, test sürüşlerine katılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.