Kia Cerato 1.6 CRDI

Özenle detaylandırılmış Kia Cerato 1.6 CRDI, pratik dokunuşlar sayesinde kolay kontrol edilebilen insanüstü bir araç olarak dizayn edilmiş. Zor hava ve yol şartlarında bile rahat kullanımı garantileyen donanımıyla sürücüsünü büyülemeye hazır. Teknolojinin nimetlerinden üst seviyede faydalanmayı başarmış olan Cerato için çevre dostu da denebilir. Doğaya vereceği zararı Cerato modelinde minimuma çeken Kia, sürücü ve yolcu güvenliği için de önlemler almayı ihmal etmiyor.

Dış Tasarım

4560 mm uzunluğunda, 1780 mm genişliğinde ve 1445 mm yüksekliğinde dizayn edilen Kia Cerato 1.6 CRDI modelinin yerden yüksekliği minimum 150 mm kadar. Boş ağırlığı 1310 kg olan aracın 16 inçlik alüminyum jantları mevcut. Tam boy stepneye sahip Kia Cerato’nun krom kaplama kapı kolları varken elektrikli ve ısıtmalı olan yan aynaları gövde renginde dizayn edilmiş durumda. Aynalarla entegre bir şekilde çalışan sinyallerine ek olarak ön sis farları ve LED gündüz sürüş farları bulunuyor. Otomatik olarak işleyen bu aydınlatma sisteminin yanı sıra sunroof özelliği de mevcut. Bu sayede sürüş, daha keyifli hale geliyor.

İç Tasarım

Ön ve arkada omuz mesafesi 1424 mm olarak hesaplanırken baş mesafesi 992 mm ve bacak mesafesi 1073 mm oluyor. Aynı anda 5 yolcu taşıyabilen aracın arka koltuklar dik konumdayken bagaj kapasitesi 482 litreyi buluyor. Ön ve arka camları elektrikli bir sisteme bağlanmış olan Kia Cerato 1.6 CRDI modelinde 6 adet hoparlör mevcut. USB, AUX ve iPOD girişine ek olarak araçta 7 inçlik dokunmatik ekranla sunulan audio multimedya sistemi de yer alıyor. Hıza duyarlı olan kapı kilitleri sayesinde sürücüyü ve yolcuları güvence altına alan sistemiyle gönülleri kazanıyor. Elektrik desteği bulunan direksiyonun yanı sıra direksiyon simidi ve vites topuzu da deri olarak ayarlanmış.

Teknik Özellikler

EBD destekli ABS fren sistemi bulunan Kia Cerato 1.6 CRDI uzaktan kumanda merkezi kilit sistemiyle güvenlik seviyesi kontrol altında tutulabiliyor. Yokuş kalkış destek sistemi ve fren destek sistemiyle güçlendirilen aracın acil fren sinyali de var. Lastik basınç izleme sistemi sayesinde oluşabilecek sorunları henüz yaşanmadan çözüme kavuşturma fırsatı tanımış oluyor.

Sürücü ve yolcu koltukları için ayarlanmış olan hava yastıklarının yanı sıra yan ve perde hava yastıklarıyla da her yönden gelebilecek tehlikelere karşı önemler alınmış. 4 silindirli dizel motorunun silindir hacmi 1582 cc olan aracın önde viraj demirli McPherson arkada burulma kirişli aks süspansiyonu yer alıyor. Saatte 190 kilometreye çıkan ve 50 litrelik yakıt deposu bulunan Kia Cerato 1.6 CRDI, 100 kilometrede şehir içi 5,5 L ve şehir dışı 4 L yakıt tüketiyor.

Renk Seçenekleri

Özel istekler doğrultusunda kişiselleştirilebilen araç sadece metalik renk skalasına sahip. Kırmızı, beyaz, siyah, kurşun ve gümüş grinin yanı sıra uzay ve gece mavisi gibi renk seçenekleriyle görücüye çıkıyor.

Kia Cerato 1.6 CRDI Fiyatı

Alarmın açık olduğu konusunda uyarıcı bir sinyal ışığı eklenen Kia Cerato 1.6 CRDI için tavsiye edilen satış fiyatı 153.500 TL olarak belirlenmiş durumda. En yakın satış mağazasına giderek aracı yakından test edebilirsiniz.

Kia Cerato 1.6 CRDI ÖTV Fiyatı

49.313,61 TL ÖTV fiyatı olan Kia Cerato 1.6 CRDI için bir test sürüşü talep ederek hayatınızın arabasıyla tanışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir