Kia Picanto 1.24 Özellikleri

KIA’nın yepyeni otomobili olan Picanto 1.24 motor seçenekli 2016 model aracı her açıdan birçok özellikleri bakımından gerçekten de A segmentinin birincisi olmaya devam ediyor. Aracın Kia Picanto 1.24 Özellikleri sahip olduğu akıllı donanımlar ve yüksek süratini dengeleyen güç sistemi aracın her açıdan albenisini arttıran en seçkin özelliklerini oluşturuyor.

Motor

Yeni KIA’nın dikkat çeken bir motoru var. Alternatör yönetim sistemiyle yakıttan kesinlikle büyük oranda tasarruf sağlayan motor sistemine sahip. Aynı zamanda standart olarak içten yanmalı motor tipini de desteklemesi onun standart özelliklerle yeni özellikleri aynı potada eritmeyi başarabilen güçlü bir tasarım olduğunu doğrulamaktadır. Yine söz konusu otomobil modeli çok noktadan enjeksiyonu bulunan yeni kia 1248 cc silindir hacmine ve de 4 silindirine sahip olmaktadır. Bütünüyle ortada duran bu etkin yaklaşımları ise onu her anlamda tamamen farklı kılan nitelikler arasında tutmaktadır.

Performans

Saatte 162 km azami hıza çıkabilen otomobil 85 hp beygir gücünde ve 121 azami tork kapasitesindedir. Elbette aracın performansını etkileyen alternatör motor yapısı yakıt tüketimine de bir hayli etki ettiği için son derece üst düzey bir tasarım göstermesini de sağlamakta ve her anlamda kaliteden ödün vermeksizin gayet yaygın olarak kullanılmasının da önünü açmaktadır. Tümüyle ortada duran bu farklı seçenekler ise kia picanto onun her açıdan ayrıcalıklarla dolu olmasını sağlayan tipik özellikleridir.

Yakıt Özellikleri

2016 model KIA picanto fiyatı modelinin elbette yakıt özelliklerine de değinmek gerekir. Araç her ne kadar diğerlerine göre çok düşük bir yakıt deposuna sahip olsa da – 35 lt – buna nazaran şehir içinde 7.3 şehir dışında ise 4.6 lt yakıt tüketimiyle gerçekten de yakıttan tasarruf sağlayan A segment araçlardan biri olduğunu kanıtlamıştır. Zaten aracın sahip olduğu motor sistemi ve özellikle 1248 cc’lik silindir hacmi her açıdan yakıttan büyük oranda tasarruf sağlamasına zemin hazırlamaya devam eder.

Koltuklar & Ağırlık

Aracın toplamda beş koltuğu bulunmaktadır. Sürücü koltuğunda manuel yükseklik ayarı, 60/40 katlanma özelliği yer almaktadır. Kumaş tip koltuk döşemesi bulunan söz konusu otomobilde yine sürücü koltuğundaki eşya bölmeleri de çok kullanışlılık özelliği göstermesi adına gerçekten de önemli bir konuyu ifade etmektedir. Elbette tüm bunların yanında aracın kapı kollarının kromla kaplandığı ve bu yüzden de asla bir ömür boyu paslanmadığını belirtmek gerekmektedir. Aracın kia picanto ötv fiyatı direksiyon simidi ve vites kolu ise tamamen deri kaplamalı olarak tasarlandı.

Tüm bu koltuk tasarımına ilişkin özelliklerinin yanı sıra yine dikkat çeken bir diğer özelliği olarak elbette ölçüleri de sıklıkla merak ediliyor. KIA Picanto’nun bu en yeni modeli 3595 mm yüksekliğinde ve 1595 mm genişliğinde olup 880 kg boş halde ağırlığı olan bir otomobildir. Bu oldukça düşük ağırlığı nedeniyle hem yüksek sürat alabilmesi hem de gerçekten de mesafelerin kısaltılması adına birçok özelliklere sahip otomobil olduğunu kesinlikle dile getirmek gerekecektir.

Müzik ve Eğlence 

Aracın tümüyle ortada duran bu özelliklerine dayandırıldığı zaman radyosunun ve LCD multimedya dokunmatik ekranının var olduğunu kesinlikle dile getirmek gerekir. Elbette söz konusu araçta aux, iPod ve iPhone bağlantısı, 12V priz bağlantısı kia picanto 1.24 ötv fiyatı teknik anlamda dikkat çeken teknolojik özellikleridir. Tüm bu teknik özellikleri nedeniyle gerçekten de her açıdan fark yaratmaya devam eden bir yaklaşımla karşımıza çıktığını her açıdan kesin olarak ifade etmek gerekecektir. Tüm bu ortada duran özellikler dışında aracın son satış kia picanto resimleri fiyatının sadece ama sadece 50.900 liradan başlayarak gayet uygun fiyatlara sahip olduğunu ifade etmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.