Kia Picanto 1.25 Özellikleri

KIA’nın 2018 model Picanto aracı sahip olduğu özellikleriyle şehri büyülemeye hazır. Beyaz, kırmızı, gri, metalik siyah kısaca aranılan tüm renklere sahip yeni KIA en kompakt büyüklük sloganıyla da dikkat çekiyor. 

Teknik Özellikler

KIA tarafından üretilmiş olan bu yepyeni Kia Picanto 1.25 Özellikleri model aracın sahip olduğu teknik özellikler sırasıyla şunlardan oluşmaktadır:

1. Araç 1,485 mm yüksekliğinde ve 1,595 mm genişliğinde gerçekten de kompakt büyüklüktedir.

2. 1.25 mpı benzinli yeni kia otomobilin silindir hacmi 1.248 cc’dir.

3. Maksimum 84 ps gücünde olup maksimum tork kapasitesi ise dakikada 4000 devirdir.

4. 4 ileri otomatik şanzıman seçeneği bulunmaktadır.

5. Araç saatte tam 148 km hız yapabilme kapasitesindedir.

Yakıt Tüketimi

KIA’nın bu en yeni kia picanto otomobili kullanıcılarına elbette yakıt tasarrufunu da vaat etmektedir. İşte bu nedenle sürücülerin kesinlikle cebini yakmayan aksine yakıttan %50 oranına varıncaya dek tasarruf sağlayan yakıt tüketimi bulunur. Nitekim araç şehir içinde 6,8 lt şehir dışında ise 4,4 lt yakıt tüketimi gerçekleştirme özelliğine sahip. Bunun yanında kia picanto fiyatı 126 gr/km karma emisyon kapasitesi de yine söz konusu. Tümüyle ortada duran bu temel özellikleri açısından düşünülecek olunduğu zaman her anlamda aracın performansından ödün vermediği gibi yakıt tasarrufundan da kesinlikle ödün vermediğini her halükarda ifade etmek gerekir.

Donanım

Yeni KIA modelinin sahip olduğu donanım özellikleri hem iç tasarım adına hem de dış tasarım adına düşünüldüğü zaman gerçekten de birbirinden farklı unsurları bir arada tutmaktadır. Böylece gerçekten de kaliteden ödün verilmeksizin aracın şu iç donanım özelliklerine sahip olduğunu söylememiz kia picanto ötv fiyatı gerekir.

– 60/40 oranında katlanabilir ergonomik koltuk düzeni

– Ayarlanabilir ön ve arka koltuklar

– Deriden direksiyon simidi ve vites topuzu

– 7 inç dokunmatik dijital ekran

– Geri görüş kamera sistemi 

– Direksiyon üzerinde yer alan radyo ve mp3 çalar komutları gibi iç donanım özellikleri yer almaktadır.

Elbette işlevsel olması açısından gözlük bölmesi ve bardak tutucusu da yine yeni KIA picanto 1.25 ötv fiyatı otomobilin dikkatten kaçmayan yenilikleri arasında yerini almış durumdadır.

Aracın iç donanımının yanı sıra dış donanımı da sahiden de birçok özellikleri açısından son derece önemlidir. Nitekim;

– 15 inçlik alaşımlı jantları bulunmaktadır.

– Gövde rengi elektrik kontrollü ve de ısıtmalı yan aynaları vardır.

– Kromdan kapı kolları

– 14 inçlik çelikten jant kapakları dış donanım denildiği zaman akla gelebilecek temel özellikleri arasında yerini almaktadır.

Güvenlik ve Emniyet

Aracın bu yepyeni modelinde elbette kusursuz performans kadar emniyet de her şeyin başında gelmektedir.

– Araçta yükseklik ayarlı aktif gergili ön emniyet kemerleri yer almaktadır.

– ISOFix teknolojisine dayanan çocuk kilit emniyet sistemi yine ortada duran bir diğer özelliğidir.

– Uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemiyle immobilizer kilit sistemi de dikkat çeken emniyet özellikleri arasında gelir.

– Araçta sürücü ve yolcu hava yastıkları dikkatleri üzerine çeken bir diğer noktadır.

– Yeni özelliği olarak acil fren sinyali ve de lastik basınç kontrol sistemi dikkat çeken özellikler arasında ilk sıralarda gelmektedir.

Fiyat 

KIA yeni otomobili fiyatı açısından da otomobilini yenilemek isteyenlere tam bir fırsat vermektedir. Sadece 85.500 liradan başlayan avantajlı tekliflerle 0 km KIA Picanto resimleri yeni modeline sahip olmak mümkün olacaktır. Tümüyle ortada duran bu avantajlar aracın tercih edilmesi adına gerçekten de öne çıkan yaklaşımlar arasında yerini korumaktadır. Böylelikle herkesin söz konusu araca anında sahip olması ve onun tüm özelliklerinden ayrıcalıklarla yararlanması sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.