Kia Rio 1.25 CVVT

Her amaca uygun olarak kullanılabilen Kia Rio 1.25 CVVT, Kia’nın en beğenilen modelleri arasında yerini almayı başarıyor. Nevi şahsına münhasır özellikler taşıyan Rio serisinin içinde yer alma gururuyla yolları aşan bu aracın ayrı bir karizması var. Yolda görenin dönüp tekrar bakma ihtiyacı hissettiği hatchback tipli Kia Rio’nun güzel olduğu kadar işlevsel de olması aracı çekici kılıyor. Müthiş bir sürüş deneyimi yaşatan bu modelin hayatınıza yardım eli uzatacağını göreceksiniz.

Dış Tasarım

Kia Rio 4065 mm uzunluğunda, 1725 mm genişliğinde ve 1450 mm yüksekliğinde oldukça kaliteli bir tasarımla yaratılmış bir spor araba. Yerden minimum yüksekliği 140 mm olan aracın boş ağırlığı 1127 kg. 15 inçlik çelik jantlar ve jant kapaklarıyla tasarlanmış Kia Rio 1.25 CVVT, gövde renginde tampona, kapı kollarına ve yan aynalara sahip. İçeriden de açılan yakıt depo kapağıyla öne çıkan bu modelin yan aynaları elektrikli ve ısıtmalı olarak kullanılabiliyor.

İç Tasarım

Manuel klimalı olarak tasarlanmış Kia Rio 1.25 CVVT modelinin direksiyonu elektrikli takviyeli olduğu için yüksekliği ve derinliği rahatlıkla ayarlanabiliyor. Sürücü camı da elektrikli olduğundan sıkışmaya meydan vermeden ayarlamak mümkün olabiliyor. Ayrıca 4 hoparlör desteğiyle çalışan Bluetooth özellikli radyosu ve MP3 çaları direksiyondaki kumandadan kontrol edilebiliyor. USB ve AUX girişleri bulunan aracın sürücü ve yolcu için tasarlanmış olan güneşlikleri aynalı ve aydınlatmalı olarak dizayn edildiği için çok amaçlı olarak gece ve gündüz kullanılabiliyor.

Arka koltukları katlanabilir olduğu için arka koltuklar dik konumdayken 325 litre olan bagaj kapasitesi oldukça artarak daha kullanışlı hale geliyor. Ön kısımda bacak mesafesi 1070 mm iken arka kısımda 850 mm. Ayrıca önde 987 mm ve arkada 964 mm olan baş mesafesine ek olarak önde 1375 mm ve arkada 1355 mm omuz mesafesi bulunuyor.

Teknik Özellikler

4 silindirli 16 valf DOHC motorunun silindir hacmi 1248 cc kadar. 5 ileri manuel vites kutusu bulunan Kia Rio 1.25 CVVT modelinin ön süspansiyonu viraj demirli McPherson ve arka süspansiyonu burulma girişli aks olarak tasarlanmış durumda. Aktif gergili ön taraftaki emniyet kemerlerinin yüksekliği ayarlanabiliyor. Arkadaki emniyet kemerleri ise üç noktalı olarak dizayn edilmiş. Çocuk koltuğu için bağlantı noktaları da bulunduğundan çocuklu aileler için de oldukça uygun bir araç.

Merkezi kilit sistemi uzaktan kumandalı ve pasif alarmlı olarak hazırlanmış. Ancak buna ek olarak çocuk güvenlik kilidi de eklenerek üst seviyede güvenlik hizmeti sunuluyor. EBD ile desteklenmiş olan ABS fren sistemine ek olarak ön, yan ve perde hava yastıkları da mevcut. Üstelik yolcu hava yastıkları arzuya göre ayarlanması için açma kapamaya uygun olarak yapılmış. Patinaj engelleme sistemi ve elektronik dengeleme programı sayesinde olası bir tehlike anında oluşabilecek sıkıntıların önüne geçilmiş oluyor.

Renk Seçenekleri

5 kişilik olarak tasarlanmış Kia Rio 1.25 CVVT hem aile hem de iş aracı olmak için oldukça uygun. Amaca göre renk seçimi yapma şansının bulunduğu bu modelde metalik renkler ağırlıkta. Gümüş, kırmızı, mavi, kurşun gri ve siyah seçeneklerine ek olarak sade bir beyaz ve sienna kahverengi de tercih edilebilir.

Kia Rio 1.25 CVVT Fiyatı

Şık jant tasarımıyla bütünleşen karizmatik havasıyla büyüleneceğiniz Kia Rio 1.25 CVVT modelinden sizde de olsun isterseniz en yakın satış mağazasına uğrayarak 75 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarda satışta olan aracı inceleyebilirsiniz.

Kia Rio 1.25 CVVT ÖTV Fiyatı

Cezbedici bir iç tasarıma sahip Kia Rio 1.25 CVVT, yolcularını şaşırtacak pek çok özelliğiyle göz doyuruyor. En rahat pozisyona ayarlanabilen teleskopik bir direksiyonu bulunan aracın minimum satış fiyatı üzerinden ÖTV bedeli ise

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir