Kia Rio 1.4 WGT

Sahip olunduğu andan itibaren ayrıcalıklı hissettiren Kia Rio 1.4 WGT, göz kamaştıran bir tasarımla görücüye çıkıyor. Heyecanlandıran çizgileriyle seyahatin en keyifli tecrübelerini sunan araç, donanımsal yeterliliğiyle de adeta bir gönül hırsızı. Sportif görünümünün yarattığı karizmaya karşı koymak imkânsız. İlginç olduğu kadar da zevkli dokunuşlara sahip olan Kia Rio büyüleyici iç tasarımıyla son noktayı koyuyor.

Dış Tasarım

Uzunluğu 4065 mm, genişliği 1725 mm ve yüksekliği 1450 mm olan aracın yerden yüksekliği minimum 140 mm civarında. 16 inçlik jantları bulunan Kia Rio 1.4 WGT modelinde sunroof da var. Yakıt kapağı içeriden de açılabilen bu modelin arka park sensörü bulunduğundan aracı park etmek oldukça kolay. Tamponu, yan aynaları ve kapı kolları gövde renginde tasarlanmış durumda. Katlanabilir özelliğe sahip yan aynaları aynı zamanda elektrikli, ısıtmalı ve sinyalli olarak dizayn edilmiş. Radyatör ızgarası krom görünümünde olup ön farları projeksiyon tipinde ve gündüz farları da LED tipinde tasarlanmış. Hem arkada hem de önde sis farları mevcut.

İç Tasarım

Yol bilgisayarı sayesinde iyi bir yol arkadaşı olan Kia Rio 1.4 WGT, hız sabitleme ve sınırlama sistemiyle de güvenli bir sürüşün sinyallerini veriyor. 4 adet hoparlörle desteklenen eğlence sistemleri için USB ve AUX girişleri mevcut. Direksiyonda yer alan kumandayla kontrol edilebilen Bluetooth özellikli radyosu ve MP3 çaları da var. Otomatik kliması bulunan aracın direksiyona elektrik takviyesi yapılarak yüksekliği ve derinliği için ayarlama imkânı tanınıyor.

Deri kaplama olarak sunulan direksiyon simidi ve vites topuzunun yanı sıra koltuklarının kafalıkları da ayarlanabiliyor. Arka koltukları katlanabilen aracın bagajı için ayrılan alan artırılabiliyor. Hem sürücünün hem de yolcunun güneşlikleri aynalı ve aydınlatmalı olarak hizmet veriyor. Sürücü camı sıkışmayı engellemek adına tek dokunuşla ayarlanabilir özellikli olarak dizayn edilmiş.

Teknik Özellikler

16 V 4 silindirli dizel motora sahip aracın silindir hacmi 1396 cc kadar. Frenleme için önde hava soğutmalı diskler kullanılırken arkada kampana tercih ediliyor. Saatte 175 kilometrelik hıza kavuşan aracın 100 kilometrede harcadığı yakıt, şehir içinde 4,3 litreyken şehir dışında 3,4 litre kadar oluyor. 45 litrelik yakıt deposu kapasitesi bulunan Kia Rio 1.4 WGT modelinde yer alan bagajın koltuk dik konumdayken kapasitesi 325 litre ediyor.

Kilometrede 98 g karbondioksit emisyonu gerçekleştiren aracın ön süspansiyonu viraj demirli McPherson, arka süspansiyonu ise burulma kirişli aks. Aktif gergili ve yüksekliği ayarlanabilen ön emniyet kemerlerinin yanı sıra üç noktalı olarak tasarlanmış arka emniyet kemerleri tedbirli bir yolculuk için olmazsa olmazlardan. Sürücü ve yolcular için hava yastıkları mevcutken yolcunun hava yastığı için açma kapama anahtarı da bulunuyor.

Renk Seçenekleri

Her türlü güvenlik sistemiyle donatılmış olan aracın estetik görünümü için beyaz, metalik gümüş, metalik kırmızı, metalik mavi, metalik siyah ve metalik kurşun grinin yanı sıra sienna kahverengi tercih edilebilir.

Kia Rio 1.4 WGT Fiyatı

Tarzınızı yansıtan Kia Rio’yu satın almak için en yakın satış mağazalarına gitmeniz gerekiyor. 106.600 TL’lik tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatı olan aracın cazibesiyle büyüleneceksiniz.

Kia Rio 1.4 WGT ÖTV Fiyatı

Güvenle yolculuk etmeniz için tasarlanmış olan Kia Rio 1.4 WGT için tavsiye edilen fiyat üzerinden belirlenen ÖTV fiyatı 29.756,64 TL oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.