Kia Sorento 2.5 Özellikleri

KIA yeni modeli Sorento’yu gerek Avrupa pazarında gerekse Türkiye pazarında piyasaya sürdü. Kia Sorento 2.5 Özellikleri farkını bilenleri ve neyi istediğini bilenleri her açıdan ilgilendiren bu yepyeni model özellikle üstün yakıt tüketimiyle göze çarpıyor. Üstelik aracın ötv indirimli sezon sonuna varan indirimiyle de dikkatleri daha da fazla üzerine çektiğini kesinlikle söylememiz gerekecektir.

Performansı

Sorento eşsiz bir yakıt tüketimiyle off-road araçlarından ayrılmaktadır. Çünkü araç ortalama olarak yalnızca 8.5 lt/100 gerçekleştirerek diğer yeni KIA modellerinden bir hayli yakıt tasarrufu sağladığını gözler önüne sermektedir. Elbette performansını etkileyen sadece kendine has yakıt tüketimi değil bunun yanı sıra off-road aracı olmasına karşın azami düzeydeki performansıdır. Tam 140 beygir gücüne sahip olan aracın maksimum azami sürati 172 km’ye çıkabiliyor. Ayrıca 14.6 saniyede 0/100 km hıza ulaşabiliyor. 80 litrelik yakıt deposunun bulunduğu aracın dikkatlerden kaçmayan bir diğer üstün yanı ise söz konusu off-road modelinin her açıdan 3800 devir yapabilmesidir. İşte tüm bu performansını doğrudan etkileyen özellikleri dikkate alınacak olunduğu zaman her bakımdan kaliteden ödün vermeyen bir tasarıma yol açtığını söylemek gerekmektedir.

İç Tasarımı

Beş koltuklu araç kia sorento maksimum 1900 lt bagaj hacmine sahiptir. Aynı zamanda arka koltuktan bagaja doğrudan erişim sağlamaktadır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra bir diğer ortada duran etkin özelliği ise otomobilin tüm yönleriyle inline silindir pozisyonudur. 91 mm’lik silindir çapı bulunan otomobilde motoru önde enine olacak şekilde tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra yine 4×4 çekiş sistemine sahip olup manuel şanzıman tipine sahip 5 viteslidir. 

Bütün bu iç tasarım kia sorento fiyatı özelliklerinin haricinde elbette aracın teknik iç tasarımına da yer vermek gerekir. Hidrolik tip direksiyonun yer aldığı off-road araç, ABS fren sistemine sahip. Ön süspansiyonunda çift salıncaklı yay kullanılırken arka süspansiyonunda ise helezon yayların tercih edildiği görülmektedir. Bunun yanı sıra ön ve arka frenler hava soğutmalı disklerden oluşturulmuştur.

Dış Tasarımı

Araç off-road 2.5 motor özelliğine sahip bir araçtır. Aracın kia sorento ötv fiyatı 4537 mm toplam uzunluğu ve de 1857 mm toplam genişliği bulunmaktadır. Tümüyle ortada duran bu özellikleri dikkate alınacak olunduğu zaman her açıdan aracın tamamen farklı unsurları bir arada tuttuğunu kesinlikle dikkate almak gerekmektedir. Öbür taraftan yine söz konusu otomobil 2497 cc silindir hacmi ve de turbo kompresör türbin sistemiyle de alanının en öne çıkan araçlarından birisi olduğunu kanıtlamaktadır. Aracın kia sorento 2.5 ötv fiyatı elbette performansını, maksimum süratini her açıdan etkileyen 1985 kg boş vaziyetteki ağırlığı da dikkat çekiyor. Böylelikle aracın hiçbir şekilde performansından taviz vermeden süratle yol almasını ve karşısına çıkan tüm engebeleri rahat bir şekilde aşmasını sağlayan kendine has dinamik özelliğinin bulunduğu görülmektedir. Tümüyle ortada duran bu eşsiz nitelikler otomobilin sahip olduğu sıra dışı nitelikler adına son derece önemli bir konuyu teşkil etmeye devam etmektedir.

Bu sayılanlar dikkate alındığı zaman otomobilin her açıdan off-road modeli olarak gerçekten de farklı yanları bulunan bir model olduğunu kesinlikle dikkate almak gerekecektir. Bu da tüm yönleri düşünüldüğü zaman her açıdan üstün özelliklerini bir arada taşıması adına gerçekten de önemli bir konu anlamına gelir. Tümüyle bunlar da otomobil adına hangi unsurlarının meydana çıkarıldığını belirtmesi adına son derece dikkat çeken noktaları oluşturur. Bütün bunlar da otomobilin gerek ortada duran tüm bu yaklaşımlar gerekse diğer tüm özellikler bakımından gerçekten de kusursuz bir performansa sahip olduğu dikkat çeker. Yetkili tüm KIA sorento resimleri satıcılarından aracı satın almak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir