Land Cruiser Prado 2.8 D-4D Özellikleri

Yeni Land Cruiser, eşsiz bir güce ve efsane olmuş bir karaktere sahip bir araçtır. 65 yıllık geçmişi olan bir araç olmasının yanında araç sahiplerine daha fazla lüks, konfor ve güç sunması onu vazgeçilmez bir araç yapmaktadır. Ayrıca güvenlik konusundaki teknolojik gücü de ayırt edici özelliklerindendir.

Land Cruiser Prado 2.8 D-4D Özellikleri , yenilenmiş ve daha modern dış tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu tasarımlar yapılırken tüm değişiklikler amaçlarına uygun şekilde gerçekleşmiştir. Kaput tasarımı görüş açısını artıracak şekilde alçaltılmış, fakat far ve ön ızgara ise sulardan geçerken daha dayanıklı olması için yükseltilmiştir.

Güvenlik

Toyota Safety Sense sistemi ile birbirinden farklı kaza senaryolarına karşı geliştirilmiş bir teknolojidir. Bu teknoloji ile kaza olmasını önlemek veya kazanın hasarını azaltmak adına bir dizi önlem otomatik olarak alınır. Bunlar arasında otomatik fren yapmak ya da çarpışma riski olduğunda uyarıda bulunmak da vardır. Ayrıca Yaya Algılama Özellikli Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC), Şerit Takip Sistemi (LDA) ve Otomatik Uzun Far (AHB) da güvenliği maksimum seviyeye çıkaran özelliklerdir.

En zorlu nehir veya dağ arazilerinde iniş ve çıkışları kolayca ve güvenle yapabileceğiniz bir tasarıma ve teknolojiye sahiptir. Diğer SUV araçlarla kıyaslandığında hem yol hem arazi şartlarında aynı özellikleri veren bir araç bulunmamaktadır. Gövde yapısı düzenlenirken aracı hafifletmek ve dayanıklılığını artırmak için yüksek dayanıklılığa sahip sac metal kullanılmıştır. Bunun yanında bu malzemeler ses ve gürültünün içeri girmesini engelleyerek sürüş konforunu artırmaktadır.

Aktif Yükseklik Kontrolü (AHC) ve Adaptif Değişken Süspansiyon (AVS) teknolojileri ile aracınızın yüksekliği konusunda ayarlama yapabilme gücüne sahip olurken aynı zamanda aracınız denge ve konfor yönünden bir kayıp yaşamamaktadır. Kinetik Dinamik Süspansiyon Sistemi (KDSS), elektronik kontrol sağlanabilen bir hidrolik süspansiyon sistemidir. Bu sistem ile yolda sürüş halinde iken direksiyon üzerindeki hakimiyet ve sürüş konforunu hissedebileceksiniz. Ayrıca bu teknoloji arazi şartlarında size daha fazla çekiş gücü ve araç dengesi sağlamaktadır.

Teknoloji

Yaylanma Oranı Kontrolü, viraja girildiği zamanlarda fren yapılır ise yay özelliklerini kontrol etmektedir. Bu özellik sayesinde yana yatma ya da öne yatma durumları azaltılarak araç konforu artırılmıştır. Arazi Kullanımı Destek Sistemi, düşük hız ile arazi içinde hareket edilmesin sağlamaktadır. Böylece arazi şartlarında sürücü gaz pedalı ya da fren kontrolü düşüncesi olmadan rahat bir şeilde direksiyon hakimiyetine odaklanabilmektedir.

Yokuşta Kalkış Desteği (HAC), fren pedalı bırakıldığında 2 saniye daha aracı frenlenmiş halde tutarak aracın geri kaymasını önlemektedir. Özelliklerde dik yokuşlarda bu teknoloji ile sarsılmadan bir kalkış yapmak mümkündür. Bu sistemi devreye alabilmeniz için aracınız ileri viteslerden herhangi birinde iken fren pedalına daha sert basmanız gerektiğini de belirtmemiz gerekmektedir.

Aktif Elektronik Çekiş Kontrol Sistemi (A-TRC) ile arazi ya da yol sürüşlerinizde aracınızın her durumda hareket edebilme kabiliyetini artırır. Özellikle tekerleklerde patinaj olma ihtimali olduğunda patinaj yapabilecek tekerleğe fren yapıp diğer tekerlekleri hareketli hale getirmektedir. Böylece en zor durumlarda bile aracınız bu teknoloji sayesinde yola devam edebilme gücüne sahiptir.

Direksiyon açısı ekranı ile zorlu arazi şartlarında direksiyonun hangi yönde olduğunda rahatlıkla görebilirisiniz. Araç bilgi ekranı içerisinde lastik açıları size gösterilmektedir. Çoklu arazi seçimi sistemi ile klavuz çiziler aracın hangi yönde ilerleyeceğini size göstermektedir.

Toyota Land Cruiser Prado Fiyatı

Toyota Land Cruiser Prado 2.8 D-4D 177HP modeli 1.150.000 TL tavsiye edilen fiyatı ile satışa sunulmuştur. Toyota Land Cruiser Prado 2.8 D-4D ÖTV fiyatı verilen fiyat tavsiyesine dahildir. Toyota Land Cruiser ÖTV fiyatı avantajlarından yararlanmak için en yakın bayiyi ziyaret edebilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.