Land Rover Freelander Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Land Rover Freelander

Land Rover firmasının 90’lar ve 2000’ler arasında üreterek tüketicilerin beğenisine sunduğu Freelander ulaştığı satış rakamları ile üreticisinin vitrin ürünü oldu. Yaklaşık 30 yıllık bir süredir SUV sınıfındaki araç tutkunlarının beğenisini ve takdirini kazanarak bu alanda bir kilometre taşı haline gelen Freelander’ın Seri I, II, II olmak üzere üç serisi ve bunlara ilave olarak Range Rover Classic ve P38 Range Rover’a ilave olarak Discovery 1 ve Discovery 2 ile devam eden bir ürün gamına ulaştı.

Sınıfının başlı başına bir markası halini alan Land Rover’ın göstermi olduğu bu başarı ile artık Land Rover Firmasının Heritage ünvanını almayı hak etmiş görünüyor. Heritage ünvanı 10 yıldan fazla üretimine devam edilmesine sebep olacak başarıya ulaşmış araç modellerine verilen bir rütbe.

Kullanılan Motor Seçenekleri

Land Rover Freelander çok çeşitli bir motor ve dononım yelpazesine sahip olarak üretildi. Aracın 1.8 cc olan motorlarının gücü 117 Beygir ve 86 Kw iken, 2.0 Td4 modelinde sunduğu güç miktarı 112 Beygir ve 82 Kw, 2.5 V6 modelinde ise 177 Beygir ve 130 Kw olmakta.

Land Rover Freelander gelişimini sürekli olarak devam ettiren bir araç. SUV olması sebebiyle hem bir arazi aracının verdiği dayanıklılığa hem de üst segment bir aracın rahatlığına ve konforuna sahip olmak gibi iddialı bir hedefi gözetiyor.

Emsalleri İle Karşılaştırma

Land Rover Freelander sahip olduğu donanım ve özellikleri itibari ile yine kendi üst sınıf akrabası olan Range Rover, Range Rover Sport ve Discovery 3 modellerinden hiç de geri kalmayan bir özelliğe sahip.

Land Rover Freelander dışarıdan bıraktığı nispeten kassız yapısı içeriden bakıldığında yerini geniş ve yolcuyu emniyette hissettiren bir yapıya bırakıyor.

Kullanılan Motor Tipleri

Firma Türkiye’nin şartlarını göz önüne alarak 1.8 Lt ve 2.0 Lt motor seçeneklerini de piyasaya sundu.

Freelander üretildiği ilk günden itibaren gelişimine ve bu kapsamda makyajlanmaya devam ediyor. Araç özellikle farlar ve dış kaportada yapılan değişiklikler ile daha sportif ve saldırgan bir görüntüye kavuşmuş. Ayrıca iç kısmında da küçük fırça darbeleri ile büyük değişiklikler yapılmış.

Freelander D sınıfı bir araç olarak kullanıcısına yüksek sürüş pozisyonu sunarken, yerden yüksek yapısı ve köşeli hatları ile üstün bir arazi aracı yeteneği sunuyor. Aracın üretiminde büyük oranda alüminyum ve çelik kullanıldığından aracın ağırlığı önemli oranda azaltılmış. Ayrıca motor ve şanzumanlarında geliştirilmesi sonucu hem görsellik hem de teknik olarak mükemmel bir birliktelik oluşturulmuş görünüyor. Özellikle Td4 motor seçeneği BMW’nin 5.20 araçlarında kullanılan motordur. Araç dört tekerden bağımsız elektronik çekiş kontrolüne sahiptir. Ayrıca yokuş iniş kontrolü bulunmaktadır.

Land Rover Freelander’ın kullancılar nezdindeki genel kanaati parasının hakkını veren ve güvenliği tam bir araç şeklinde. Çünkü Freelander ait olduğu sınıftaki standartları yeniden yazan bir anlayışla hazırlandı. Dinamik tasarımı ve sportif görüşü ile yepyeni bir Freelander ister on-road kullanımda isterse off-road kullanımda kullanıcısına istediğinden çok daha fazlasını veren bir araç.

Land Rover Freelander sahip olduğu üstün motor gücü ve donanım özellikleri ile kullanıcısının bütün ihtiyaçlarını gözeten ve bunları rahatlıkla karşılayabilen bir araç.

Land Rover Freelander ÖTV fiyatı

Model          Şanzıman Motor Anahtar Teslim Fiyatı

SE Model     otomatik 2.0 D         566.504 TL

SE Plus         otomatik 2.0 D        638.121 TL

HSE              otomatik 2.0 D        727.945 TL

HSE Luxury  otomatik 2.0 D        782.569 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.